Normal Tableti Fatih Tableti Nasıl Yaparız ?

Kodla Büyü

hakkan

Site Gezgini
Vestel P30 model Android 4.0 Tabletler Belediye vasıtasıyla 9. sınıflara dağıtıldı. Hiçbir koruma ve program yok.

Bu tabletlere imaj atmamız, Fatih tabletleri gibi internet ve oyun erişimini engellememiz mümkün mü ?
Tablet imajları sizde mevcut mu ? Nasıl imaj atabilirim ?
Eğitimde Tablet kullanımı için ne kullanıyorsunuz, EBA Market apk sı nerde var ?
İnternet olmadan Akıllı Tahta ve Tableti aynı ağa bağlayıp, Vestel - Hi Learn programı ile etkileşim sağlayıp derste kullanan var mı ?

Bunları yapmadığımız taktirde bizdeki tabletler sadece oyuncak olacak ve daha da kötüsü ders çalışmak yerine öğrenciyi dersten soğutan bir oyun aracı olacak.
Başarı düşerse şaşırmayacağım..

İyi çalışmalar..

Ayrıca BT Rehberlere Tabletle Eğitim Kursu verilecek mi ?
ve Ders kitaplarının PDF versiyonu dışında ders için Z-Kitap türü şeyler şu anda hazır değil mi ? -9.Sınıf-

hakkan' Alıntı:
Vestel P30 model Android 4.0 Tabletler Belediye vasıtasıyla 9. sınıflara dağıtıldı. Hiçbir koruma ve program yok.

Bu tabletlere imaj atmamız, Fatih tabletleri gibi internet ve oyun erişimini engellememiz mümkün mü ?
Tablet imajları sizde mevcut mu ? Nasıl imaj atabilirim ?
Eğitimde Tablet kullanımı için ne kullanıyorsunuz, EBA Market apk sı nerde var ?
İnternet olmadan Akıllı Tahta ve Tableti aynı ağa bağlayıp, Vestel - Hi Learn programı ile etkileşim sağlayıp derste kullanan var mı ?

Bunları yapmadığımız taktirde bizdeki tabletler sadece oyuncak olacak ve daha da kötüsü ders çalışmak yerine öğrenciyi dersten soğutan bir oyun aracı olacak.
Başarı düşerse şaşırmayacağım..

İyi çalışmalar..

Bu kadar dert etme hocam.Fatih tabletlerinde usb koruması dışında bir engelleme yok. İnternette açık google play de. Başarının düşeceği konusunda hemfikiriz. Akıllı tahta tablet bağlantısı için uzaktan eğitimler hazırlanmış.Mart sonuna kadar tablet alan okulun öğretmenlerine verilecek eğitimler.

tablertleri dağıtmaktaki amaç birazda teknolojiye entegrasyon.yani bir nevi her öğrencinin bir bigisayarı olmuş oluyor.evet istediğimiz programları öğretemeyeceğiz belki ama çocuklar kendi kendilerine yeni bir işletim sistemi öğrenecekler.bence oyun amaçlı da olsa kullanmalarında fayda var.ben yaptığım bir hatayı hiç unutmam paylaşayım sizlerle.antepte görev yapmıştım kenar mahallede ve fareyi bile tutmayı bilmeyen öğrencilere word anlatıyordum müfredattan.çocuklar hiç bişey de öğrenemediler.şimdi o hatamdan pişmanım.keşke oyun kursam bi dönem oyun oynatsam ve paint kullandırsaydım

Teşekkürler
9. sınıf öğrencileri için verilen tabletten veli, öğrenci ve öğretmenlerin beklentileri yüksek
fakat herzamanki gibi içerik sıkıntısı olacak gibi

Pilot okullarda eğitim için tablet kullanımı konusunda bilgisi olan var mı ,
yoksa amaç dijital oyuncak mı

Hocam Fatih projesindeki tabletlere hiç imaj atan var mı ?
Normal bir tablete imaj nasıl atılır ? ya da Fatih tabletinden imaj alıp normal tablete imaj ya da Root mümkün müdür ?
ya da Normal bir tableti kısıtlamak için herhangi bir program var mı ?

iyi çalışmalar

Biz öğretmen ve Eğitim boyutundan bakıyoruz hocam

Gerçekten herkes soruyor, eğer eğitim için şöyle kullanın şunu kuralım bunu yapalım demezsek bizim konumumuz sıkıntıya girer
ve sadece oyun aracı olarak görür herkse..

Geri