Norm ?

Kodla Büyü

muhalif33

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Okulumuzda(Ortaokul) 72 saate 3 norm olması gerekirken bugün baktım 4 norm gözüküyor. Geçen hafta 3 norm vardı. Fatih projesi ile alakalı mı yoksa bölge normundan dolayı mı 1 norm artışı olmuş olabilir.

Okul şifresi olanlar bakabilir mi? Liselerde durumlar nasıl?

Bizim okul hem ilkokul hem ortaokul hem imamhatip ortaokulu, kontenjan meb e 3 içinde baktım ortaokuldan başka norm yok...

ben köy okulundayım normalde 10 saat dersime norm vardı bu sene kapatmışlar. Şu an norm fazlası durumundayım.

Hocam normalde 3 normunuz olması gerekiyor ama eğitim bölgenizdeki kalan ders yükleri de sizin okula yüklenip bölge normundan norm sayınız 4 e yükselmiş. Bölgede arta kalan dersleri arta kalan dersi en çok olan okula veriliyor. Sizin de arta kalan ders saati sayınız 9. Demek ki bölgenizde en çok arta kalan ders sizin okulda.

bilgekaan' Alıntı:
Hocam normalde 3 normunuz olması gerekiyor ama eğitim bölgenizdeki kalan ders yükleri de sizin okula yüklenip bölge normundan norm sayınız 4 e yükselmiş. Bölgede arta kalan dersleri arta kalan dersi en çok olan okula veriliyor. Sizin de arta kalan ders saati sayınız 9. Demek ki bölgenizde en çok arta kalan ders sizin okulda.

Liselere norm vermedilerse dediğiniz gibi galiba.

Meslek Lisesi bizim 65 saate 2 norm olması gerekirken bölge normundan dolayı 1'e düşürülmüştü. Çok şükür düzeltildi tekrar 2'ye çıkartıldı 13 Aralıkta.

Geri