Norm ve kordinatörluk

Kodla Büyü

hakan_431

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar ilçemde suan 5 bilişim normu var 5 dedolu.okulumda tek bilişimciyim.10 11ler var ppog ile 44saat dersim var.eğitim blgesi normuna göre okulumda 1 normvar.seneye 10,11,12 sınıflar olacak 68-41=27 saat ders kalıyor 2,norma.ilçe normuna bakılmaksızın 2bilişim normu açılır mı.diğer sorum norm açılır yada açılmaz öğretmen gelmedi.34saat birfiil ders 24 ± 10 kordinatörlük dersim olacak .mudure söyledim ucretli ögretmen gelsin seneyediye .34-20=14saate ucretli gelmez kordinatörluk de ucretli öğretmen giremez diyor.amaçları koordintörluk diger bolumler alacakbilisimci birfiil derse girecek .bu konuda çözum ne acaba yardım edebilir misiniz?tum derslere ben girip koordinatörluk vermeyip ben kontrol etsem gıcıklık yapsam hakkımvarmı.

hakan_431' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ilçemde suan 5 bilişim normu var 5 dedolu.okulumda tek bilişimciyim.10 11ler var ppog ile 44saat dersim var.eğitim blgesi normuna göre okulumda 1 normvar.seneye 10,11,12 sınıflar olacak 68-41=27 saat ders kalıyor 2,norma.ilçe normuna bakılmaksızın 2bilişim normu açılır mı.diğer sorum norm açılır yada açılmaz öğretmen gelmedi.34saat birfiil ders 24 ± 10 kordinatörlük dersim olacak .mudure söyledim ucretli ögretmen gelsin seneyediye .34-20=14saate ucretli gelmez kordinatörluk de ucretli öğretmen giremez diyor.amaçları koordintörluk diger bolumler alacakbilisimci birfiil derse girecek .bu konuda çözum ne acaba yardım edebilir misiniz?tum derslere ben girip koordinatörluk vermeyip ben kontrol etsem gıcıklık yapsam hakkımvarmı.
...
hocam öncelikle koordinatörlük olayından başlayayım. Yönetmelik gereği YÜZ YÜZE DERSLERİN ÖNCELİKLİ OLARAK DAĞITILMASI ESASTIR. Dolayısı ile sizden başka bilişim öğretmeni olmadığı için o derslere sizin girmeniz gerekiyor. dolayısı ile gıcıklık yapamazsınız :D

Norm olayına gelince;
Bir kurumda normu belirleyen ders yükü hesaplanırken sınıflardaki öğrenci sayıları da dikkate alınır. öğrenci sayılarına göre belirlenen grup sayısı ile ders saatinin çarpımı + her bir alan şefliği için 10 saat, her atölye şefliği için 6 saat eklendikten sonra norm belirlenir.
O yüzden kurum normu belirlenirken sınıf mevcutlarınıza göre norm sayınızın girilmesi hususunda idarenizi uyarın. İkinci bir önerim ALAN ŞEFLİĞİ için dilekçe verin.

Geri