Norm kadro Re'sen atamasını iptal ettiren varmı?

Kodla Büyü

yusufcuk51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar norm fazlası oldum 10 saat dersim var ortaokulda lisede btryim manisa norm fazlası öğretmenlerin tercih yapmasını istedi tercih yapmadım dün son gündü bundan sonraki süreçte olurda Re'sen atama yapılırsa hakkımı arayıp iptal ettirmem mümkün mü?böyle bi durumda olup iptal ettiren arkadaşlar oldumu daha önce?

bence siz iptal ettiremezsiniz çünkü mevzuata göre valilik resen atama yapabilir. bu forumda çok kişi yaşadı bu durumu. manisa daha önce (yanlış hatırlamıyorsam 3 yıl önceydi) resen atama yaptı. atamadan 1-2 hafta sonra atamaların iptal edildiğini açıklamıştı.

bu konuda davalar açıldığını biliyorum ama yüzde kaç oranında iptal ediliyor merak ediyorum dava açmamız için illa başka ilçeye filan atamalarına gerek varmı aynı ilçe içinde başka okula atasa yinede dava açıp kazanma ihtimalimiz var mı?

Merhaba, kendimden örnek vereyim. Samsun'un Çarşamba ilçesinde bir anadolu lisesindeydim o zaman. Eğitim bölgesinde 2 anadolu lisesi vardı. Norm fazlası olduğum sene 6 saat dersim vardı. Fatih Projesinin ilk geldiği sene norm fazlasından resen atamamı 8 saat dersi olan diğer okula çıkarttılar. İlginç olan ilçede sadece benim tayinim çıktı. Diğer eğitim bölgesinde de norm fazlaları vardı ama birşey olmadı. İl ile görüşmeye gittiğimde seneye okulumda 12 saat ders olacağını norm un yine kendi okuluma kayacağını, fatih projesinin geldiğini vs. vs. her şeyi anlattım. Bana dedikleri "norm diğer tarafa kayarsa yine tayinini çıkartırız" şeklinde olmuştu. Yani 2 saat ders için hangi okul fazla seçerse her sene başka bir yere gönderceklermiş. Bu arada adamları hiç tanımıyorum. Yani bu durum şahsımla ilgili bir durum da değil.

Ben de resmi olarak haziran sonunda yeni okuluma başladım. Temmuzda da il içi isteyerek samsun merkeze geldim. Resen atamalarda tayin hakkın saklı kalır.

Bu 3 yıl önceki olaydı. Bunu anlatmamın sebebi isterlerse atama yaparlar. Yönetmelik buna müsade ediyor. Şu ana kendi okulumda da norm fazlasıyım. Ama atama yapacaklarını sanmıyorum. (MEBde hiç bir zaman kesin konuşmamak lazım) Artık norm durumlarından mıdır (merkezde çok fazla BT Öğretmeni varmış) yoksa Fatih projesinden midir bilemiyorum. Ama 3 senedir hiç bir BT Öğretmeninin norm fazlasından resen ataması gerçeklemedi.

anladım hocam tşk ederim cevap için Samsun'da olmamış ama yapılan yerler var farklı ilçeye bile gönderilen arkadaşlar olmuş başka illerde...

Geri