norm kadro fazlası bt öğretmeni olup resen atamayı engelleme

Kodla Büyü

ayseguldemir83

Aktif Üye
Norm kadro yöetmeliğinin 15. maddesi G fıkrasına göre resen atamamızı engellemek için dilekçe versek işe yarar mı? Bunu yapıp sonuç alan var mı? Şu durumda BTR bizim kadro sorunumuzu ortadan kaldırmıyor hatta daha kötü bile oldu. Formatörken 6 saat dersle norm kadro fazlası olmuyordum fakat şimdi btr dahi olsam norm kadro fazlasıyım. Eksik yada yanlış bilgimi lütfen düzeltin.Ne yapabilirim?
Norm Kadro yönetmeliği
1) Ulusal projeler ile uluslararası çok taraflı ya da ikili olarak yapılan anlaşmalara veya protokollere göre proje uygulaması yapılan okul veya kurumlarda projenin uygulama süresiyle sınırlı olmak üzere ilgili alanın ders yüküne, sınıf, şube ve öğrenci sayısına ve il veya ilçenin nüfusuna bakılmaksızın bu projelerde görev alacak öğretmenlerin,

2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin,

3) Taşımalı eğitim kapsamında öğretmenlerin okul ve kurumlara taşınması halinde bu eğitim kurumlarında görev alacak öğretmenlerin,

4) Yaygın eğitim enstitüsü, hizmet içi eğitim enstitüsü, mesleki ve teknik açık öğretim okulu, açık lise ve açık ilköğretim okulu, 1 inci, 2 nci ve 6 ncı akşam sanat okulları, halk eğitim merkezleri, kız teknik öğretim olgunlaşma enstitüleri, bilim sanat merkezleri ile benzeri kurumların eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfından bu Yönetmelikte düzenlenmeyen yönetici ve öğretmenlerin,

norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.

Re: Ynt: norm kadro fazlası bt öğretmeni olup resen atamayı enge

Gecen sene 3 ayri dilekce yazdim, ilceden ile gidip mudurumle torpil yapmayi denedik ama hepsi nafile. İl milli egitim mdr. Yrd. Cok iyi arkadasi olmasina ragmen yapicak bisey yok bakanlik yapıyor elimden bişey gelmez dedi. Hatta son dilekceyi onun agzindan resmiyete ve kilifa son derece uygun yazdik. Ne yazikki resen atama yapildi ama tebliğ edilmek uzereyken sağolsun vali iptal etti herkesinkini. Kisacasi mumkun degil hocam.

Geri