Norm kadro fazlalığı saçmalığı

Kodla Büyü

rumuz19

Aktif Üye
600 öğrencisi olan bir okulda norm fazlası oldum. Bulunduğum ilçede 2 tane köy okulunu bana açık gösterdiler. Bu nasıl oluyor ben çözemedim.

Bu norm öğrenciye göre belirlense haklısınız ama norm, öğrenci sayısına göre değil ders sayısına göre belirlenir. Derste kaldırıldığına göre norm fazlası olmak sizi şaşırtmamalı.

Hasari hocam tamam haklısın benim norm fazlası olmam normal ama benim saçma bulduğum nokta hangi köy okulu çalıştığım okuldan daha fazla şubesi var ki normu 1 gözüküyor.

hocam siz bölge normundan dolayı norm fazlasısınız. köy okulları bölge normuna tabi değildirler. köy okullarında veya bir başka değişle bağımsız okullarda 6 saat derse bir norm verirler hocam.

bakanlığa sorun bakalım bt sınıfında görev yapan öğretmenlerin normu belirlenecekti diye, hala çalışıyorlarmış mı?

Normlar bt sayısına göre belirlenmeli. Benim okulumda 2 bt + her sınıfta laptop + her sınıfta projeksiyon var 14 saat ders var, tek başıma en az 3 kişinin işini yapmak zorunda kalacağım. Daha önceleri 3 kişiydik ve işler gayet güzel işliyordu.

safenerli' Alıntı:
hocam siz bölge normundan dolayı norm fazlasısınız. köy okulları bölge normuna tabi değildirler. köy okullarında veya bir başka değişle bağımsız okullarda 6 saat derse bir norm verirler hocam.

Bölge normundan nasıl norm fazlası olunuyor hocam. Ve de neden bölgede çalışanlardan ben fazla gözüküyorum.

rumuz19' Alıntı:
600 öğrencisi olan bir okulda norm fazlası oldum. Bulunduğum ilçede 2 tane köy okulunu bana açık gösterdiler. Bu nasıl oluyor ben çözemedim.

Bu nasıl iş yahu? Köyde daha mı çok ders varmış? Hayret. İnsanları yerlerinden edecekler.

Bakanlık buna el atmalı. Branşımızdan birçok kişi bu şekilde mağdur edildikten sonra yönerge çıksa ne olur çıkmasa ne olur.

Adam 600 kişilik okulda fazlalık, köy okulunda bu adama ihtiyaç var öyle mi?

Ben söyleyeyim, 600 kişilik okulda ders için olmasa da, BT öğretmenine her daim ihtiyaç var. Bakanlık bu konuya eğilmeli. BT öğretmeni farklı.

köy okulu için 6 saat yeterlidir hocam benim 6 saat dersim var 2 yıldır norm fazlası olmadım daha büyük okullarda çalışanlar oldular yer değiştiriyorlar bile hocamın dediği gibi bölge normuna köy okulları dahil olmuyo

kumsal540' Alıntı:
köy okulu için 6 saat yeterlidir hocam benim 6 saat dersim var 2 yıldır norm fazlası olmadım daha büyük okullarda çalışanlar oldular yer değiştiriyorlar bile hocamın dediği gibi bölge normuna köy okulları dahil olmuyo

Doğrudur hocam ama bu bana hiç mantıklı gelmiyor.

Geri