Norm ile ilgili bir sorum olacaktı.

Kodla Büyü

koftiden42

Üye
İyi günler. Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin ilköğretimdeki normları hesaplanırken sadece 2. kademedeki derslermi baz alınıyor? 12 saat 2. kademe dersi olan bir okulda, bilişim öğretmeninin formatörlük görevi de yoksa norm fazlası mı olur?
2- göreve ocakta daha yeni başladım. eğer norm fazlası isem, yer değiştirme işlemi için hangi yolu izlemem gerekli.

Hocalarım yardımcı olursanız çok sevinirim; Şimdiden teşekkürler

ister formatör ol ister transformatör norm girdiğin ders sayısıyla hesaplanıyor. Forumda bunun hakkında bir çok konu var. 1 . kademede ders kaldırıldı sadece 2. kademe dersleri hesap ediliyor.

Formatörlüğün norma bir etkisi yok.Norm hesaplanırken birinci ikinci kademe ayrımıda yok.Norm fazlası olcan yani bizim gibi panik yok.İkinci bir emre kadar okuldan ayrılma :)

ilk kademede ders yok zaten hocam. 2 kademede baz alınıyor. bulundğunuz bölgedeki ders ve öğretmen sayısına göre norm değşiyor mesela benim 7 saat dersim vardı ama norm fazlası olarak görülüyorum şimdi 2 saate indi zaten norm fazlasıyım. Yani şu an için normun formatörlükle ilgisi yok. Haa eğer norm fazlası iseniz il ilçe meme gidersiniz ihtiyacı olan okullar var ise dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz. Zaten genelde şubat ayında norm fazlası tayinler yapılıyor yada onu beklersiniz öyle işte. Yani her taraftan çıkmaz sokak gibi bişey.

formatörlük kadro elde edemiyor.
12 saat ile norm fazlası olabilirsin olmayadabilirsin. bölge normu na bakmak gerek.
norm fazlası atamalrı illerin istedikleri bir tarihde olabilir olmayadabilir.
bizim il geçen sene norm fazla ataması yapmadı ama bu sene yaptı.

hocam, 1. ve 2. kademe derslerine giriyorum ben şu an.
6-7-8. sınıfların 12 saat dersi var
4-5 lerin 16 saat dersi var
hepsine giriyorum formatörlük görevi olmadığı, başkasında olduğu için.(başka bir branş öğretmeninde)
bu durumda da mı belli değil norm durumum. bunu nereden öğrenebilirim ben norm fazlasımıyım değilmiyim?

Çünkü bildiğim kadarıyla eğer açık varsa, dilekçe ile norm fazlası öğretmen kurum değiştirebiliyor????

ergun833' Alıntı:
formatörlük kadro elde edemiyor.
12 saat ile norm fazlası olabilirsin olmayadabilirsin. bölge normu na bakmak gerek.
norm fazlası atamalrı illerin istedikleri bir tarihde olabilir olmayadabilir.
bizim il geçen sene norm fazla ataması yapmadı ama bu sene yaptı.

hocam baya açık uçlu olmuş. şimdi ben norm fazlası olup olmadığı mı müdürden, ilçe mem den vs. öğrenebilirmiyim onu bari söyleyin hocalarım :))

suyu akışına bırak hocam o yolunu bulur :D... norm fazlası oldum diyerek panik yapmana gerek yok. devletin kadrolu öğretmenisin hiç birşey olmaz :)...

baynadir' Alıntı:
suyu akışına bırak hocam o yolunu bulur :D... norm fazlası oldum diyerek panik yapmana gerek yok. devletin kadrolu öğretmenisin hiç birşey olmaz :)...

yok hocam ondan değil :)) norm fazlası isem eğer ona göre bir yol takip edip, tayin başka okul aramalarına bakayım dedim.

kontenjan.meb.gov.tr adresinden kurum kodu ve şifresiyle norm fazlası olup olmadığını öğrenebilirsin.
kurum kodu ve şifresini biliyorsan yada iste bak

hocam birincisi sen norm fazlası deilsindir. 12 saat dersin olduğu için . norm fazlası olman için 6 nın altına düşmesi lazım ders sayısının

asıl aklıma takılan nokta sen varken nasıl branş öğretmeni formatör olabiliyor.

bravehard2010' Alıntı:
10 saat dersim vardı ilk dönem norm fazlası olmştum.Formatördüm.
çok enteresan geçen sene ben 6 saat derse girdim . bu sene eşim 7 saat derse giriyor ve norm fazlası olmadı. 2. kademeye 6 ve üstü ders varsa norm düşmez. yönetmeliktede geçiyordu

SeLiMxx' Alıntı:
bravehard2010' Alıntı:
10 saat dersim vardı ilk dönem norm fazlası olmştum.Formatördüm.
çok enteresan geçen sene ben 6 saat derse girdim . bu sene eşim 7 saat derse giriyor ve norm fazlası olmadı. 2. kademeye 6 ve üstü ders varsa norm düşmez. yönetmeliktede geçiyordu

Hocam bölge normunu unutuyorsunuz. Bende 12 saat ders var ama norm fazlasıyım bölge normundan dolayı.

gecen yazdan berı norm fazlasıyım (FAZLALIK yazıyor) ilçede bızım okuldan baska okula tasımıslar ılce normunu ben gıtmek ıstemedıgımden hıc kurcalamıyorum sızde oyle yapın hocam

koftiden42 hocam norm durumu birçok arkadaşın söylediği ilçe normuna bağlı.
benimde 12 saat dersim vardı ve norm fazlası oldum. geçen kasım ayında yazı geldi istekli olanlardan dilekçe ile başvuruları alınsın şeklinde.
soruşturdum, kurcalamazsanız bir yere kadar okulda kalırsınız. yer değiştirme yönetmeliğinde norm fazlaları için dilekçe ile başvurmayanların isteklerine bakılmaksızın ataması yapılabilir diyor.
o yüzden biraz riskli bir gün eline tutuştururlar kararnameyi istemediğin yere gidebilirisin.
ben dilekçemi verdim 4 kurum yazdım ve halk eğitime atandım. şimdi mutlu huzurlu bir şekilde görevimi yerine getiriyorum. norm korkusu yok artık, formatörlük olur mu olmaz mı korkusu olmadan. artık aşikar ilköğretimde BT yi bitiriyorlar ve öğretmenleri yer değiştirmeye zorluyorlar.
bence yönetimden kontenjan.meb.gov.tr den durumunu öğren,
fazlaysan norm fazlası atama dönemini değerlendir.
saygılar...

Geri