Norm güncellemesi...

Kodla Büyü

OGGY46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar geçen yıl yanılmıyorsam mayıs ayındaki norm güncellemesinde dersim 12 saat girildi. Fakat bu sene 6 ya düşürüldü...İdarenin isteği doğrultusunda böyle bir uygulama var mı...Bu yasal mı veya yönetmelikte böyle bir uygulama var mı?

Siz okulunuzda kaç şubede dersiniz olduğunu bilmiyor musunuz? Biliyorsanız ve norm çizelgesinde bir yanlışlık varsa idarenizle görüşüp, düzelttirin. Norm güncellemeleri mevcut duruma göre yapılır. Okul idaresi kafasından ders saati giremez.

Hocam bizim okul pilot okul dığu için 5 lerde yok...geçen sene 7 lere seçmeli seçtiler girdim....bu seneki 7 lere de geçen sene seçtiler. Fakat bu sene başında geri iptal ettiler...yerine yazarlık seçtiler... Geçen yıl girilen norm bu sene geçerli olmuyor mu

Olmuyor. Mevcut durumunuza göre belirleniyor. Seçmeli dersleri iz değiştirildiğinde itiraz etmeliydiniz.

Niye böyle yaptınız dedim...müdür de kendisinin ve yandaşlarının çocuklarını korumak için benim dersinin katsayısı düşük olduğu için seçmeli Türkçe seçtim dedi...

Seçmeli dersler öğrencilerin istekleri doğrultusunda seçilir. Geçen sene sonunda öğrencilerden seçmeli ders formu almaları gerekirdi.(Geçen seneki 6 'lardan) Eğer almadılarsa şikayet edin, öğrencilere sorulmadan idare kafasına göre seçti diye, vrya o dilekçelerde başka ders vardı, ama başka ders seçildi diye, eğer dilekçeleri aldılar ve Türkçe seçmelisi seçildi ise(kendileri bile yönlendirmiş olsa, şu dersi seçin bu dersi seçin diye) yapabileceğiniz hiç bir şey yok hocam.

Niye böyle yaptınız dedim...müdür de kendisinin ve yandaşlarının çocuklarını korumak için benim dersinin katsayısı düşük olduğu için seçmeli Türkçe seçtim dedi...
Buna uygun dilekçe almadılarsa şikayetiniz sonucunda başları belaya girer

Seçmeli dersler öğrencilerin istekleri doğrultusunda seçilir. Geçen sene sonunda öğrencilerden seçmeli ders formu almaları gerekirdi.(Geçen seneki 6 'lardan) Eğer almadılarsa şikayet edin, öğrencilere sorulmadan idare kafasına göre seçti diye, vrya o dilekçelerde başka ders vardı, ama başka ders seçildi diye, eğer dilekçeleri aldılar ve Türkçe seçmelisi seçildi ise(kendileri bile yönlendirmiş olsa, şu dersi seçin bu dersi seçin diye) yapabileceğiniz hiç bir şey yok hocam.
Hocam 7ler seçildi...6 lar zaten zorunlu...5lerde pilot okul olduğu için dersimiz yok zaten...

Şikayet edip hakkınızı arayacaksanız maalesef veliler bizden daha etkili daha önemli milli eğitim gözünde. Aranızın iyi olduğu 2 tane veli bulabilirseniz Cimere yazdırın: Çocugum şu okulda şu sınıftadır. Geçen sene sonunda seçmeli ders olarak bilişim teknolojileri dersini seçmemize rağmen çocugum zorla Türkçe seçmeli dersine sokulmaktadır diye. Sonra çayınızı alın arkanıza yaslanın.

Arkadaşlar mayıs ayında seçilen bir dersin yerine başka bir dersi senebaşında seçebilir mi idare ... Yani idarenin böyle bir yetkisi var var mıdır...

Son düzenleme:
Arkadaşlar mayıs ayında seçşken bir dersin yerine başka bir dersi senebaşında seçebilir mi
hocam geçen mayista seçiliyor dogru ve eokula işleniyor seçmeliler, muhtemelen gelecek senenin kitap sayısını belirlemek içindir. sonra genelde bu seneye kadar öyle oldu seçmeli derslerin e okula işlenmesi için tekrar yazı geliyor ve o dersler tekrar e okula işleniyor, idareniz de bunu bildiği için rahatça değiştirmiştir seçilen dersi

hocam geçen mayista seçiliyor dogru ve eokula işleniyor seçmeliler, muhtemelen gelecek senenin kitap sayısını belirlemek içindir. sonra genelde bu seneye kadar öyle oldu seçmeli derslerin e okula işlenmesi için tekrar yazı geliyor ve o dersler tekrar e okula işleniyor, idareniz de bunu bildiği için rahatça değiştirmiştir seçilen dersi
Yani idarenin böylece değiştirme yetkisi var mı oluyor o Zaman yanlış anlamadıysam ...

Geri