Norm fazlasıyım Halk eğitime atanamazmışım !

Kodla Büyü

samsun

Site Gezgini
Ordu ünyede görev yapıyorum

ünyede 10 adet bilişimcinin norm fazlası olduğu ve bunların tercih etmesi için 7 adet açık okul gösterildi

Ben de bu 7 okul arasından Halk eğitimi tercih ettim

Dilekçemi verdim

Bugün gelen habere göre dilekçem Ordu Mem'den dönmüş.

Halk eğtime atanamaz başka bi tercih yapabilir şeklinde

BÖyle bişe var mı, duyan var mı ? neye dayandırıyolar ?

Buna göre hakkımı arayacam...

oraya yerleştirecekleri kişi belliyse sana neden tercih hakkı versinlerki hocam?

samsun' Alıntı:
Ordu ünyede görev yapıyorum

ünyede 10 adet bilişimcinin norm fazlası olduğu ve bunların tercih etmesi için 7 adet açık okul gösterildi

Ben de bu 7 okul arasından Halk eğitimi tercih ettim

Dilekçemi verdim

Bugün gelen habere göre dilekçem Ordu Mem'den dönmüş.

Halk eğtime atanamaz başka bi tercih yapabilir şeklinde

BÖyle bişe var mı, duyan var mı ? neye dayandırıyolar ?

Buna göre hakkımı arayacam...
Hocam bize değil ilMEMe soracan. Bir dilekçe yaz. Neden kadrosu boş olan HEMe atanamıyorum?? diye sor.

Aynı durum benim de başıma geçti ben okulumda norm fazlası oldum ve ilçe halk eğitim merkezine atandım

Hocam dilekçeniz hangi gerekçeyle geri gönderildi? Ben de birinci dönemin sonunda okulumda norm fazlası oldum ve ilçe halk eğitim merkezine atandım.

avantaj gözetmedim hocam
diğer okullar belde okul.

bugün gittim İl Mem'e dilekçeyi değiştir başka okul yaz diyorlar.(atamadan sorumlu şube müd.)

Neden Halk eğitime atama yapmıyosunuz dediğimde kesin birşey söyleyemiyor
Toplantılarda HEM'lere atama yapmayın vs gibi ucu açık cümleler kuruyorlar
Başka illerde oluyor diyorum , onlar yanlış yapmış diyorlar :)

Hocam o zaman sayın şube müdürümüz sizin halk eğitime atanamayağınıza dair resmi yazı, yönetmelik,kılavuz v.s göstersin.

Ayrıca il Mem deki atamadan sorumlu sube mudurune kim der ki; halk eğitimleri yazdırmayın diye,

yukarda yazmıs bir arkadas, atamak istedikleri kişi bellidir büyük ihtimalle!

Geçen norm döneminde aynısı geldi başıma. Tercih listesinde açık gösterilen okulu tercih ettim, sonra o okul açık değil, başka bi tercih yaparsan atarız dediler, tercih yapmadım, bi yere de atanmadım, sonrasında da norm atamaları hazirana ertelendi dendi ve norm canavarı bu gün yeniden hortladı. Bu gün gelen yazı ile yine norm fazlası olduğumu öğrendim, tercih yapmadım. Bıktım, istifayı bile göze aldım artık. Gerekirse iş değiştiririm aman, diploma elimde, meb dışında işveren mi yok...
BİZ BU MEB E FAZLAYIZ; BUNU MEB BİLE ANLADI...

evet aradan neredeyse 1 yıl geçti

demiştim ben de bunun altında kalırsam bana da Yasin demesinler die..

Gerek dava gerek yaptığım baskılar sonucu istediğimi aldım

Kararnamem dün geldi. Pazartesi başlıyorum.

Hak böyle alınır ! ;)

ben ilk atama olarak halk eğitime atandım ve 5 yıl halk eğitimde çalıştım. Böte mezunuyum.

Kafalarına göre iş yapıp insanları mağdur edenler malesef gün geçtikçe kadrolarını çoğaltıyorlar virüs gibi ürüyorlar çeşitli mevkilerde...
1 yıl sonra da olsa hakkınızı almıssınız tebrik ederim ama yine de insan kendine yapılmasa bile sinir oluyor, 1 yıl 2 cahil yüzünden uğraş, stres...

Bal gibi atanırsın hocam. Halk eğitim ve Ticaret mesleklere atanabiliyoruz BÖTE mezunları olarak

dilekçelirini sana gelen cevabı sakla hocam.sendikaya danış sonrasını takip et yamuk bir durum var ise hemen dava açaarsın...

nebiyan55' Alıntı:
dilekçelirini sana gelen cevabı sakla hocam.sendikaya danış sonrasını takip et yamuk bir durum var ise hemen dava açaarsın...

arada yazılanları okumamışsınız anlaşılan :)

Tebrikler hocam :alkis: :alkis: :alkis:
Mahkeme kararlarını yükleyin sisteme gün gelir bize de lazım olur.
Malum kimin başına ne zaman ne geleceği hiç belli olmuyo.
Böyle dandik şube müdürlerinin kendilerine göre yönetmelikleri oluyo.
O şube müdürünün yüz ifadesini çok görmek isterdim.Keşke manevi tazmiat davası da açsaydınız :) Böylelerine az bile

hocam ben böte mezunuyum. eylülde norm fazlalığından ilköğretimden halk eğitime atandım. (çorumda görev yapıyorum.)

aakcakaza' Alıntı:
Hocam o zaman sayın şube müdürümüz sizin halk eğitime atanamayağınıza dair resmi yazı, yönetmelik,kılavuz v.s göstersin.

Ayrıca il Mem deki atamadan sorumlu sube mudurune kim der ki; halk eğitimleri yazdırmayın diye,

yukarda yazmıs bir arkadas, atamak istedikleri kişi bellidir büyük ihtimalle!
:+1:

"ben neden norm fazlasıyım ulan?" diyip hakkınızı aramıyorsunuz da "niye hem e gidemiyorum kii :( ?" diye arıyorsunuz işte bütün mesele bu.

Geri