NORM FAZLASI

Kodla Büyü

cagrisay

Üye
Arkadaşlar ben Doğubayazıt ta eylül atamasıyle geldim. Daha aday öğretmenim bugün müdür çağırdı ile milli eğitime git dedi gittim sen norm fazlasısın dediler il içi atamada okul tercih edeceksin dediler ve doğubayazıt'ta açık yok daha kötü ve k0çük ilçelerde 3er 4 er açık var. Karşında 2 ihtimal var dediler ya şimdi tercih yaparsın ya da vali (belki) resen atama yapabilir dendi. Girdiğim ders sayısı 13 ve okulumda btr'yim. Ama btr lik asli görev sayılmıyormuş. Sizin başınıza böyle bir durum geldi mi ve ne yapmalıyım şu anda çok kötü durumdayım lütfen yardım edin.

yeni üye cağrısay ;
siz doğuda her öğretmenin başına gelen doğulu idareci mobbingine uğramışsınız. Durumunuzu il memden sorunuz, sonrasında valilik kanalı ile bilgi alınız.
doğu beyazıttakiler bişeyden anlamaz

Resen atama gözünü korkutmak için Eğer tercih yapacaksan ancak gitmek istemiyorsan önce neden norm fazlası olduğuna dair yazıyı resmi yolla okul müdürlüğü ...ilçe ... silsilesini takip ederek iste bu yazı elinde bulunsun. Tercih ile ya da resen okuldan gidersen ve yerine öğretmen ataması yapılırsa bu durumu da belgelendirerek bölge idare mahkemesine başvurarak eski okuluna dönersin...
Ama yok bunlarla uğraşamam müdür ilede aramız iyi değil diyorsan o zaman o okuldan en kısa sürede ayrılmaya bak... (Bt öğretmenini norm fazlası yapan müdürden bişey beklenmez...)

hocam bulunduğum ile bağlı genelde bizim branşta resen atama olmuyor, çok takmayın hocam.

sayın hocam 6 saate 1 norm açılır sizin okulunuzda 5 ve 6. sınıflar toplam 3şube ve daha fazla ise garanti 1 normunuz var demektir.

Okul idareciniz normları güncellerken muhtemelen 6 saaten az girmiştir. Bunun en garanti yolu kontenjan.meb.gov.tr den okulunuzun mebbis şifresi ile idareciniz ile birlikte bakın. kaç saat giridiği görünür. Ama bunu tatlı bir şekilde ikna yoluyla yapın.

Eğer ki ders saati 6 saatten fazla ise zaten karşısında uyarı vermez. 6 dan az ise Fazlalık diye yazar. Bu da bir dahaki norm güncellemelerinde düzeltilir. Okul idareciniz 6 saatten fazla girer sorun kalmaz. Tabi sizi kaybetmek istemiyorsa

Kolay gelsin

arkadaşlar şimdi başka müdürle konuştum suç müdürde diyor biz toplantı yaptık ve norm fazlası olmamanız için görevlendirme kararları aldık diyor, ama bizim müdür hiçbirşey yapmadı. Yarın diyeceğim bakalım ne olacak

ogretmenozkan' Alıntı:
sayın hocam 6 saate 1 norm açılır sizin okulunuzda 5 ve 6. sınıflar toplam 3şube ve daha fazla ise garanti 1 normunuz var demektir.

Okul idareciniz normları güncellerken muhtemelen 6 saaten az girmiştir. Bunun en garanti yolu kontenjan.meb.gov.tr den okulunuzun mebbis şifresi ile idareciniz ile birlikte bakın. kaç saat giridiği görünür. Ama bunu tatlı bir şekilde ikna yoluyla yapın.

Eğer ki ders saati 6 saatten fazla ise zaten karşısında uyarı vermez. 6 dan az ise Fazlalık diye yazar. Bu da bir dahaki norm güncellemelerinde düzeltilir. Okul idareciniz 6 saatten fazla girer sorun kalmaz. Tabi sizi kaybetmek istemiyorsa

Kolay gelsin

6 saat ancak köy öğretmeni ise geçerli, il veya ilçe merkezinde ise her şekilde 15 saatin altı norm fazlası demektir.

benim de 6 saatim vardı ve BTR'ydim.. İlçe merkezinde olduğum için bölge normuna takıldım ve norm fazlası oldum. Re'sen atamadan korktuğum için(Çünkü temmuz 2014'te gelmiştim ve evliyim) risk almadım ve tercih yaptım. İlçe içinde başka bir okula gittim çok şükür..
Sana tavsiyem;
evli değilsen risk al bekle.. Çünkü bizim burdaki il mem re'sen atama yapmadı.. Önümüzde seçim var, rotasyon var var da var.. Size sıra gelmez bence o tip bir idareciye karşı sen de dik dur gir derslerine işini düzenli ve belgeli yap.. Şifaen hiçbir iş yapma.. Allah(cc) yardımcın olsun...

doğubeyazıtın bir okulunda çalışıyorsun zaten daha kötü neresi olabilir ki, irana mı gönderecekler :)
köye gönderecek desen bu okulunda 13 saat varmış öyle bir köy okulu bulacak ki hem bt sınıfı olacak hem 13 saat ders
boşver hocam isteme bence, elinden geleni yapsın

hakanotuken' Alıntı:
doğubeyazıtın bir okulunda çalışıyorsun zaten daha kötü neresi olabilir ki, irana mı gönderecekler :)
köye gönderecek desen bu okulunda 13 saat varmış öyle bir köy okulu bulacak ki hem bt sınıfı olacak hem 13 saat ders
boşver hocam isteme bence, elinden geleni yapsın

http://tr.wikipedia.org/wiki/Doğubayazıt

120.000 kişilik bir şehirden bahsediyoruz hocam, ayrıca adamı durduk yere norm fazlası yapmış müdürü, daha kötüsü ne olabilir zihniyeti doğru değil.

Bir dahaki sene 6 saat ve daha fazla derse girecek olsan böyle bir sorunla karşılaşmazdın sanırım.

Müdürün hangi sendikadan?

hocam idarecilerden bakalabilirsen kontenjan meb.gov.tr durumuna bak eğer 13 saat girmişse ders sayısını müdüre kızma.adamın günahını almış olursun.bunu yapamazsan aynı ilçede başka okullara bak senin durumunda kişileer varsa yine müdürle ilgili kötü düşünme.bunları yapamıyorsan müdürde seni göndermek için yapmışsa bunu.tercih verme.resen bekle.tabii resen atama yapılırsa

alitevetoglu34' Alıntı:
yeni üye cağrısay ;
siz doğuda her öğretmenin başına gelen doğulu idareci mobbingine uğramışsınız. Durumunuzu il memden sorunuz, sonrasında valilik kanalı ile bilgi alınız.
doğu beyazıttakiler bişeyden anlamaz

BATIDA O KADAR DENGESİZ İDARECİ GÖRDÜM Kİ HOCAM OLAYLARI GÖTÜNDEN ANLAYARAK BÖYLE DOĞU BATI DİYE YORUMLAMANIZ KURDUĞUM CÜMLE KADAR ABES

Hocam normlar yaza güncellenir. Norma girme durumunuz var ise bekleyin. Merkeze gitmek istiyorsanız yazın il merkezindeki güzel okulları ve sıraya girin. yazın sıra çalışır ise (küçük bir ihtimal) merkeze geçersiniz.

Kendi MEBBİS şifremizle okul kontenjanlarını görebiliyoruz artık. Okul şifresi gerekmiyor. Geçen gün bunu fark ettim. Tüm okulun normlarını görebildim. İyi de oldu. Tabi bu açığı fark edip kapatmazlarsa :)

Geri