Norm Fazlası yardım lütfen

Kodla Büyü

bilisimci4535

Aktif Üye
Arkadaşlar bu sene ilk atama olarak bir ilçeye atandım vede bugün norm fazlası olduğumu söylediler vede şuanki okulumdan 30 km uzaktaki bir köy okuluna gitmem gerektidigini dilekçe vermem gerektigini söylediler ben istemeden böyle bir atama veya görevlendirme yapabilirlermi bulunduğum okulda 2 yıl kalma şansım varmı böyle bişey duydum bide stajyerim ya herhangi bi sorun olurmu acaba çok canım sıkıldı ya.........

Norm fazlası atamaları il geneli yapılır. Sadece sizin ilçeye has yapılmaz. Bakan açıklamasında bu yıl norm fazlası atamalarını erteleyeceğiz demişti. Bir de sadece ilçe içi bu yıl norm fazlalarına verilen il içi tayinde uygulanmadı.Tüm ili tercih edebildiler.

bilisimci4535' Alıntı:
Arkadaşlar bu sene ilk atama olarak bir ilçeye atandım vede bugün norm fazlası olduğumu söylediler vede şuanki okulumdan 30 km uzaktaki bir köy okuluna gitmem gerektidigini dilekçe vermem gerektigini söylediler ben istemeden böyle bir atama veya görevlendirme yapabilirlermi bulunduğum okulda 2 yıl kalma şansım varmı böyle bişey duydum bide stajyerim ya herhangi bi sorun olurmu acaba çok canım sıkıldı ya.........
dilekçe falan vermesakın. atama yapacaklarsa resen yapsınlar ki geri dönme şansın olsun. yoksa kendi isteğinle dilekçe verirsen kalırsın orda. dilekçe vermiyorum atamam yapılacaksa resen yapılsın derseniz yeterli.

her_dem' Alıntı:
bilisimci4535' Alıntı:
dilekçe falan vermesakın. atama yapacaklarsa resen yapsınlar ki geri dönme şansın olsun. yoksa kendi isteğinle dilekçe verirsen kalırsın orda. dilekçe vermiyorum atamam yapılacaksa resen yapılsın derseniz yeterli.
çok sağolun yeni oldugum için yönetmelikleri tam bilmiyorum vede bundan çok güzel yararlanıyorlar aynı şekilde haftanın 2 günü ilçe mem e görevlendirme çıkardılar ücretsiz olarak ses çıkarmadık ama şimdi hakkımı arıyacagım bide stajer öğretmen hiç bir şekilde yeri değişemez diye bi ibare varmı böyle bişey duydum ?

hocam 2 yıl diye bir olay kalmadı kalktı.stajyer olsanız da norm fazlasıysanız yeriniz değiştirilebilir.bu durumda bırakın resen yapsınlar.böyle şeyleri de il yapar ilçe değil.sonra mahkemeye verirsiniz.geçen yıl yapılanların hemen hepsi iptal edildi...

bilisimci4535' Alıntı:

dilekçe verme hocam....Dilekçe verirsen sen kendin tayin istemiş olursun...Seni 30 km gönderemezler ...Diyelim gönderdiler istek dışı gönderdikleri için köyse orası size her gün için yevmiye vermek zorundalar onuda göze alamazlar...Zamanında bana da yaptılar gönderemediler :)

Geri