Norm Fazlası Re'sen Atamaya Yrt. Durdurma

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Hatay İdare Mahkemesi 2012/2279 E. Sayılı dosyada norm fazlası öğretmenin Hatay Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başka bir ilçeye atanması işleminin yürütmesini durdurdu.

Hatay İdare Mahkemesi 2012/2279 E. Sayılı dosyada norm fazlası durumu düşen ve atanan öğretmenin atamasının “eş özrü”ne aykırı yapılamayacağını belirterek Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına Dair Yönetmeliğin 28. Maddesi ile 9 maddesinde yer alan zorunlu yer değiştirmeye tabi devlet memurlarının eşlerinin atamalarında norm kadro hükümlerinin uygulanmayacağı ve Anayasanın aile bütünlüğü ilkesi ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 72. Maddesinde belirtilen aile bütünlüğü ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle işlemin yürütmesini durdurmuştur.

http://www.turkiyeegitim.com/norm-fazla ... 44650h.htm

yadigartbaykal' Alıntı:
ben de bekliyorum hocam. inşallah kazanınca burda paylaşacağım. benimki adana'dan açılmış inşallah hakimden hakime değişmez bu da

hocam dava evrakları var sitede ekle dosyana bence

bu medya bi de konuya uygun başlık bulsa iyi olur...
zaten mevcut durumda norm fazlası atamalar için özürleri de dikkate alınarak diye bi ifade var... bu durumda bu yürütmeyi durdurma kararı normal bizim bildigimiz ve dört gözle beklediğimiz karar degil sadece özrün dikkate alınmaması sonucu yapılan atamanın haksız oldugunu soyleme kararıdır...

yadigartbaykal' Alıntı:
cyln' Alıntı:
bu medya bi de konuya uygun başlık bulsa iyi olur...
zaten mevcut durumda norm fazlası atamalar için özürleri de dikkate alınarak diye bi ifade var... bu durumda bu yürütmeyi durdurma kararı normal bizim bildigimiz ve dört gözle beklediğimiz karar degil sadece özrün dikkate alınmaması sonucu yapılan atamanın haksız oldugunu soyleme kararıdır...
bizimle de ilgili norm hesabı yapılamayan bir branş nasıl norm fazlası resen nasıl atanır diye de dava açılmıştı. bakalım sonuç nasıl olacak.

davayı açan buraya üye mi hocam? dava sonucunu öğrenmek için takip edelim, var mı burada başlığı? paylaşır mısınız..

Geri