Norm Fazlası olupta atananlar tayin isteyebilir

Kodla Büyü

mustafatoker

Seçkin Üye
Seçkin Üye
norm fazlası olupta tayini çıkanlar tekar tayin isyebilecektir.

mebbiste
norm fazlasından dolayı başka bir okulda görevlendirildim diye tercih var o tercihe göre tayin isteybilirisniz

mustafatoker' Alıntı:

mebbiste
norm fazlasından dolayı başka bir okulda görevlendirildim diye tercih var o tercihe göre tayin isteybilirisniz
siz istediniz mi bu durumdan. istediyseniz onaylandı mı

badem' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

mebbiste
siz istediniz mi bu durumdan. istediyseniz onaylandı mı

bakanlıktan alınan görüşün bu olduğunu biliyorum.

Zaten öyle idi. Resen atanmışsanız isteyebilirsiniz. Fakat 3 yıl içerisinde iseğe bağlı yer değiştirme yapmamış olmanız lazım.

oyungezer' Alıntı:
Zaten öyle idi. Resen atanmışsanız isteyebilirsiniz. Fakat 3 yıl içerisinde iseğe bağlı yer değiştirme yapmamış olmanız lazım.

resen atamadan bahsetmiyorum 2012-2013 eğitim öğretim yılında norm fazlası olmuş resen veya isteğinizle başka bir okula atanmışsanız yine tayin isteybilirisiniz

beyler size bir müjdede benden, ilçe şu an tercihlerimi onayladı. :lol:

ben son maddeyi seçmiştim onu iptal ettiler, 2. maddeyi seçtirdiler.

bende geçen yıl norm fazlasıydım il içi isteğe bağlı yer değiştirdim. şimdi yine isteyebiliyor muymuşum... kılvuzdaki maddeyi yanlış anlamış olmayasınız arkadaşlar.. açıklar mısınız..ı

mamoste_02' Alıntı:
bende geçen yıl norm fazlasıydım il içi isteğe bağlı yer değiştirdim. şimdi yine isteyebiliyor muymuşum... kılvuzdaki maddeyi yanlış anlamış olmayasınız arkadaşlar.. açıklar mısınız..ı
normdan dolayı atandıysan (mebbiste tayin sebebinde ihtiyaç fazlası yazıyorsa, resen tercihen farketmez) eski okulun ile en son atandığın okulun toplamı 3 yılı geçiyorsa isteyebilirsin.

hastasıyız dede' Alıntı:
mamoste_02' Alıntı:
normdan dolayı atandıysan (mebbiste tayin sebebinde ihtiyaç fazlası yazıyorsa, resen tercihen farketmez) eski okulun ile en son atandığın okulun toplamı 3 yılı geçiyorsa isteyebilirsin.

benim mebbiste isteğe bağlı yazıyor

arkadaslar ben 2012de tercih yapmadan resen atandım başka okula şimdi durumunuzda en sondakinimi yoksa 2.cisinimi işaretlicem

mamoste_02' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
mamoste_02' Alıntı:

benim mebbiste isteğe bağlı yazıyor
norm fazlası olarak atandıysan isteğe bağlı yazmaması gerekiyor, sendikalara danışsan iyi olur.

Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenlerde, bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıl süre ile çalışma şartı aranmaz.

Üç yıllık sürenin hesabında öğretmenin;
a. Kadrosunun bulunduğu eğitim kurumunda, sözleşmeli öğretmen veya asker
öğretmen olarak geçirdiği süreler dâhil, fiilen öğretmen olarak geçirdiği süreler ile
diğer eğitim kurumlarında ders okutmak ya da eğitim kurumu yöneticisi olarak
görevlendirildiği süreler,
b. 2012 ve 2013 yılında il içinde veya iller arasında yer değişikliği yapıldıktan sonra
farklı sebeplerle Bakanlığımızca eski görev yerine iade edilenlerin ise, eski ve yeni
görev yerlerindeki hizmet süreleri
birlikte değerlendirilir.

Acizane yorumum, maddelere bakarak norm fazlası yer değiştirenlerin eski ve yeni okullarda toplam 3 yıl çalışma süresi gerekmektedir. yorumu çıkmıyor bana göre.
norm fazlası resen yada isteğe bağlı yer değiştirenlerin kadrosunun bulunduğu kurumda 3 yıl şartına bakılmaz maddesi ile istekte bulunulabilinir.

eski ve yeni görev yerinde toplam 3 yıl gerekiyor diyenler neye göre diyor. eminler mi?

onaylamıyorlar.... norm fazlası olup da isteğe bağlı yer değiştirtiyseniz 3 yıl sıfırlanıyor yani en baştan başlıyorsunuz
bnm onaylanmadı

:'( çok üzüldüm ya resmen haksızlık ben 3 sene boşuna mı bekledim.. isteğe bağlı norm fazlası ataması yaptık sözde ama sözde yaptık yapmasak bizi atayacaklardı kafalarına göre... napalım biz şmdi bu kdr hakszlık da fazlaaa

gonca01' Alıntı:
:'( çok üzüldüm ya resmen haksızlık ben 3 sene boşuna mı bekledim.. isteğe bağlı norm fazlası ataması yaptık sözde ama sözde yaptık yapmasak bizi atayacaklardı kafalarına göre... napalım biz şmdi bu kdr hakszlık da fazlaaa

siz bu sene mi norm fazlalığından tayin istediniz. 2012-2013 demi?

arkadaşlar bende şubat atamasında norm fazlalığından tercih yapıp atananlardanım. Bugün son seçeneği işaretleyip tercih yapmıştım. Tercih sayfama az önce girdiğimde hata mesajı veriyordu ve altındada bir not 1 yılı doldurmadığınız için tercih yapamazsınız diye...malesef ilçeden onay alamadım.

2013 mart ayında norm fazlasısın tercih yap yoksa biz seni resen atayacaz dediler.. ben de yaptım !
şuan il içi yapamıyorum...yani yaptım tercihlerimi yazdım ama meb onaylamıyor reddedildi yazmışlar aradım sordum onay olmaz gönüllü terch yapmışsınız 3 yıl daha bekle dediler

arkadaşlar kendimiz tercih yaptığımız için 3 yıl gerekiyor.buna ister yorum deyin ister bakış açısı.ama bize bunun zaten bu şekilde uygulandığını söylemişlerdi...

bnm hiç de haberim yoktu.. bana dedikleri şudur mart ayında norm fazlası tercih yapmazsan seni resen atarlar... sözde gönüllü terch yaptık ama noldu il içi hakkım gitti bilsem yapmazdım

hastasıyız dede' Alıntı:
senin durumun ne oldu badem hocam başvurunu kabul etti mi okul ve ilçe?
okul kabul etti ama ilçede onay bekliyor yarım gündür. size 2. işaretlettirdiler diye ben de en son 2. işaretledim. çünkü ilk başta bana da onu söylemişlerdi. aslında son maddeyi de işaretleyebilirsiniz demişlerdi. niye bekliyor anlamadım.

gonca01' Alıntı:
2013 mart ayında norm fazlasısın tercih yap yoksa biz seni resen atayacaz dediler.. ben de yaptım !
şuan il içi yapamıyorum...yani yaptım tercihlerimi yazdım ama meb onaylamıyor reddedildi yazmışlar aradım sordum onay olmaz gönüllü terch yapmışsınız 3 yıl daha bekle dediler
pes etmeyin bakanlığı arayıp sormalarını söyleyin. internette yazılan yazıyı gösterin
http://www.memurhaberleri.net/haber_det ... berID=6564
buraya baksınlar. kılavuzdaki 3. maddenin bizi kapsadığını belirtin. hangi maddeyi seçitiniz siz? 2. yi mi? son maddeyi mi?

hocam bu dilekçeyi nereye vereceğiz anlamadım... ankara mem, istanbul mem, mardin mem atama şubeleri terch yapamazsın diyorlar.. ben 2. maddeyi seçtim ancak sorun beyan bilgileri değil ki..asıl sorun 3 yılını doldurmadın sen isteğinle yer değiştirdin diyorlar.

Geri