Norm fazlası olmak

Kodla Büyü

xxltc

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar bugün okula ilçeden yazı geldi norm kadroları gösteriyordu. Bizim okulda 8 saat dersim oldugu için norm 0 yazıyordu. Şimdi merak ettiğim norm fazlası miyim. Mayıs gibi il içi istemeyi düşünüyordum. O zamana kadar resen bir yere atarlar mı il içine kadar bunu istememe halkım var mı. Birde okulum eğer norm fazlası olursan hallederiz seneye daha fazla ders veririz diyordu doğru mu Düzce il içi olmazsa seneye dönem başında ders saatim arttırılarak norm alabilir miyim

merhaba hocam norm fazlasi atamalrı kasim aralık ayı gibi yapılır bu atamalar dışında bir dönemde resen atama yapılmaz ama il içi tayin isteyebilirsiniz. norm konusunu gelince işin içine bölge normu girdiğinden norm verilmeyebilir oklunuza. branş olarak hepimiz hayatımızın bir döneminde norm fazlası durumuna düşüyoruz,bizi bu duruma düşürenler utansın diycem de çok da bir yerleri duyuyordur...

Norm fazlası atamalar Her yıl aralıkta mı oluyor sadece. Önümüzdeki sene ders saatim artarsa norm alabilir miyim

hocamızın dediği gibi aralık sonunda norm fazlası atamalar yapılıp 2. dönem yeni okullarında göreve başlıyorlar.

Peki eylül gibi dönem başında 16 saat ders verilse okuluna norm verilmez mı hocam verilip verilemeyeceğini nasıl öğrenebilirim. Birde norm fazlası olduk diyelim 2017 aralıkta öncelikle bulunduğum ilçeye mı atamam oluyor yoksa il içi tamamen açılıyor mu. Bu 2016 norm fazlası atamalarda illerin norm fazlası atamalar için kontenjan listeleri var mı il içinde ki gibi

Hocam Norm fazlası atamalar her zaman aralıkta oluyor demek doğru değildir. Zira bizim il-ilçe hem ekim de norm fazlası atamaları yaptı. şimdi de bu hafta içinde tekrar atama yapıyor. Resen atama durumu il-ilçe ye göre değişiyor. Hiç yapmaya da bilirler denk gelir resen atama da yapabilirler.

xxltc' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bugün okula ilçeden yazı geldi norm kadroları gösteriyordu. Bizim okulda 8 saat dersim oldugu için norm 0 yazıyordu. Şimdi merak ettiğim norm fazlası miyim. Mayıs gibi il içi istemeyi düşünüyordum. O zamana kadar resen bir yere atarlar mı il içine kadar bunu istememe halkım var mı. Birde okulum eğer norm fazlası olursan hallederiz seneye daha fazla ders veririz diyordu doğru mu Düzce il içi olmazsa seneye dönem başında ders saatim arttırılarak norm alabilir miyim

Norm sıfır yazıyorsa norm fazlası olmuşsunuz. Muhtemelen bölge normundan dolayı bu durumdasınız.. Bu arada hangi ildesiniz hocam?

Ankara hocam. Dönem başı müdür bişey olmaz norm fazlası olursa seneye dersi arttırıriz bişey olmaz demişti bende eylül gibi dersimiz artarsa norm verilme durumu olur mu acaba diye merak ediyorum. Bölge normuna takılmak için ilçede enaz ders saatine mı sahip olmam gerekiyor.

Hocam genellikle kasım veya aralık ayında yapılıyor norm fazlası atamaları. Ancak il ikinci bir norm fazlası ataması yapabilir bu ile kalmış bişey. Çünkü ikinci kez norm atamasına çıkan iller var. Norma geçme olayına gelirsek. Ben de 8 saatle norm fazlasıyım. Bölge normundan dolayı. Benim norm fazla olmamın nedeni diğer okulda bilişim dersinin saatinin 10 saat olması. Yani norm ders saati fazla olan okula veriliyor. Mesela benim ders saati 11 olsa bu sefer o okuldaki norm fazlası olacak. Bu yüzden senin bulunduğun bölgedeki bir okulun ders saatini geçmen gerekiyor. Seçmeli ders girip artırabilir ve seni norma geçirebilir müdür. Tabii bu da ekim gibi yapılan ders saati girişleriyle oluyor.

pisagorean' Alıntı:
Hocam genellikle kasım veya aralık ayında yapılıyor norm fazlası atamaları. Ancak il ikinci bir norm fazlası ataması yapabilir bu ile kalmış bişey. Çünkü ikinci kez norm atamasına çıkan iller var. Norma geçme olayına gelirsek. Ben de 8 saatle norm fazlasıyım. Bölge normundan dolayı. Benim norm fazla olmamın nedeni diğer okulda bilişim dersinin saatinin 10 saat olması. Yani norm ders saati fazla olan okula veriliyor. Mesela benim ders saati 11 olsa bu sefer o okuldaki norm fazlası olacak. Bu yüzden senin bulunduğun bölgedeki bir okulun ders saatini geçmen gerekiyor. Seçmeli ders girip artırabilir ve seni norma geçirebilir müdür. Tabii bu da ekim gibi yapılan ders saati girişleriyle oluyor.
hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. peki ilçede ki anadolu lisesi, çpl, meslek, ortaokul falan hepsi dahil mi yoksa ben ortaokuldayım ortaokulda ki hocadan mı ders saatimin fazla olması lazım. birde bir kaç yıldır norm fazlası değildim ders saatimiz ortaokulda ki hoca ile aynıydı sanırım bu yıl onun 12 benim 8 ondan oldu galiba. sene başı tekrar bende 12 yaparsam ve eşit olursak norm verirler mi yoksa illa geçmem mi lazım. bu arada diğer ortaokulda ki arkadaşın puanı benden fazla

xxltc' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. peki ilçede ki anadolu lisesi, çpl, meslek, ortaokul falan hepsi dahil mi yoksa ben ortaokuldayım ortaokulda ki hocadan mı ders saatimin fazla olması lazım. birde bir kaç yıldır norm fazlası değildim ders saatimiz ortaokulda ki hoca ile aynıydı sanırım bu yıl onun 12 benim 8 ondan oldu galiba. sene başı tekrar bende 12 yaparsam ve eşit olursak norm verirler mi yoksa illa geçmem mi lazım. bu arada diğer ortaokulda ki arkadaşın puanı benden fazla
Hocam teknik liseler kendi içinde norm hesabı yapıyor. Bu dediğim ortaokullar arasında. Sizin o ortaokuldaki ders saatini geçmeniz lazım veya da eşitlemeniz lazım. Eşitlik halinde de puan üstünlüğüne bakılır az olan norm fazlası olur.

Geri