Norm fazlası oldum

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bulunduğum ilçeye geçen yıl atandım. Bu sene de imam hatip ortaokuluna başka bi bilişimci atandı. Sonra norm güncellemesi yapuldı ve bölge normunda norm fazlası olduk. Madem öyle imam hatip ne diye norm gösterdi de bilişimci istedi. Biz niye yerimizden oluyoruz. İmam hatip bilişimci istemese sorun olmayacak. Kıdemi benden fazla olduğu için o kaldı beni de sonradan gelip yerimden etti. Bu nasıl bir adaletsizlik!

Bulunduğum ilçede küçük bir ilçe okulumda norm fazlası oldum.İlçede tek bilişimci bendim.Başka okula geçmem istendi.Ben gittikten hemen sonra norm fazlası olduğum okula atamayla öğretmen atandı.Bu durum bikaç yıl önce oldu.Neyse bizim branş söz konusuysa her türlü mantıksızlık her türlü uygulama mevcut.Tuhaf karşılamayın :sleep:

Aynen öyle hocam. Ben o okuldan gideceğim adım gibi eminim ilk atama il içi il dışı özür atamalarında hemen biri gelecek. Böyle bir saçmalık olamaz.

Onun için tamamen zamana bazı şeyleri bırakmanızı isterim.Hayatta da zeten öyle değil mi sizce öncesinden düşünüp cevaplar aradığımız ancak sadece zamanı gelince cevaplar bulduğumuz şeyler söz konusu olmuyor mu ?Öncesi ise sadece yıpranmışlık izleri bırakıyor.Nacizane önerim şu;
KEEP CALM AND CARPE DİEM :+1:

3 hafta önce eşimde norm fazlası oldu olacakya şimdi daha iyi bir okula atandı ama norm güncellemesinde her an bu okulda norm fazlası olabilir.. bu stresi sürekli yaşamak büyük sıkıntı.. Allah sonumuzu hayır etsin

Arkadaşlara şiddetle diğer okulların norma esas ders saatlerini incelemelerini tavsiye ederim. Norm güncelleme takviminde benim norm bölgemde Anadolu lisesinde 8 saat ders varken bu sayıyı 15-16 saat girmişler. Benim ise 13 saat dersim var. Doğal olarak bölgede en az dersi olan okulun öğretmeni norm kadro fazlası oluyor. Hemen okulla iletişime geçtim ve düzeltmeleri için yazı yazmalarını istedim. Yazıyı istemeyerek de olsa yazdılar. Yazıyı bakanlıkta görevli kişinin eline ulaşana kadar takip ettim. Bir çok okul müdürü elindeki bilgisayar öğretmenini tutmak için ders saat sayısını şişiriyor. Gerçeğe aykırı beyanda bulunmaktan ceza alan okul müdürleri var. Bölgenizdeki okulların ders saat sayılarını iyi takip edin. Ahlaklı idareciler olmadığı sürece hazan mevsimindeki yapraklar gibi savrulup gideriz.

Bir diğer sıkıntı İmam Hatip Liselerinde Arapça branşında oluyor. Arapça normu okullarının tamamına yakınında hatalı. Çünkü iş bilmez imam hatip müdürleri Arapça dersini İHL Meslek Derslerinin içine katıp İHL Meslek Derslerinin normunun artırıyor. Oysa Arapça ayrı bir derstir. Yakında İngilizceyi de İHL meslek derslerinin içine katıp Arap Saçına benzetirler.

Geri