Norm fazlası olan var mı?

Kodla Büyü
Arkadaslar bende norm fazlasiyim esimle ayni ayni ilcedeyiz. O yuzden tercih yapmicam bunun icin idareye dilekce vericem . Elinde ornek olan var mi?

Norm fazlasıyız ama okullardan birini yazdık ve yazdığımız okula gittik. Bu okula norm fazlası ataması ile gittiysek eğer il ici tercih hakkımız oluyor mu ?yoksa 3 yıl kalma şartı mi var .

Norm fazlasıyız ama okullardan birini yazdık ve yazdığımız okula gittik. Bu okula norm fazlası ataması ile gittiysek eğer il ici tercih hakkımız oluyor mu ?yoksa 3 yıl kalma şartı mi var .
tercih ederek gidersen yıl sıfırdan başlar sayın hocam. Resen yani tercih etmeden idare tasarrufu ile yerin değişirse hakkın kalır.

Mebbis te 2 Side ihtiyaç fazlası öğretmenler diye görünüyor zaten.3 yıl 5 yıl çalışacaksın diye bir şeye ben rastlamadım.hatta il içine bile başvurabiliyorsunuz Haziran’da.bulunduğum okulda norm fazlasıyım,bulunduğum okula norm fazlası olarak geldim diye de seçenek de vardır ayrıca .

Değişmiş olabilir mevzuat hazretlerine bir bakmak lazım.

tercih ederek gidersen yıl sıfırdan başlar sayın hocam. Resen yani tercih etmeden idare tasarrufu ile yerin değişirse hakkın kalır.
Hocam sıfırdan basladigima emin misin? Son norm kadro yonetmeliginde nerede yazıyor bilgi verebilir misin? Norm kadrosu olup tercihle veya resen gidersek her ikisinde de eski kurumundaki görev sürenin üzerine sayılır diye okumustim.

Daha önce yaşadım, norm fazlası olarak atandıktan sonra 3 yıl şartı aranmaksızın il içi ve il dışı tercih yapılabiliyor. Norm fazlası ataması tercih yapılsa bile isteğe bağlı değişiklik olarak geçmiyor.
Bu arada İstanbul için Beyoğlu Orbay Ortaokulu'na çalışkan bir arkadaş bekliyoruz. Robotik sınıfı vb. düşüncelerimiz var ama hakkını verecek bir öğretmene ihtiyacımız var.

Çok uzak bana yakın olsam gelirdim :D Beylikdüzü-Büyükçekmece arasındayım ben.

11 saat dersim var norm fazlası oldum, herkes norm fazlası iken nere tayin isteyebiliriz nereye resen atama yapacaklar herkes olduğu yerde kalır bakalım ne ederler büyüklerimiz :(

Denizlideyim 12 saat dersim var BTRyim ilk defa norm fazlası oldum. Atamalar yapıldı resen atama da yaptılar ben okulumda kaldım.

Resen atama olunca il ici istekde bulunabiliyor musunuz . 3 yıl kalma zorunluğu olmuyor mu ..

Evet il içi isteğinde bulunabilirsiniz. resen yada kendi isteğiniz ile şimdi isteseniz dahi şimdiki çalıştığınız yerde 3 yıl doldurduysanız. tayin istiyebilirsinzi

Bu normların herkes tarafından tekrardan cimere yada bakanlığa yazması ,yoksa tekrardan hepimiz norm fazlası olacağız. Bizim okulda ingilizce yabancı dil eğitimine geçildi . 5. sınıf ve 6. sınıflardan derslerimiz gitti. ders yok. bu gidişle hiç ders kalmayacak. sadece bizim ilçede 8 kişi norm fazlası. ve açık okul yok....

Tüm Bilgisayar Öğretmenleri bir güç olup bu sorunlara eğilmez isek bir gün ben değilim diyenlerde norm fazlası olacaktır. Site yönetimi bir organizasyon yapar ise bu duruma bir çözüm bulabiliriz sanırım. Sabit bir başlık atılarak bu konuda bakanlık ile görüşecek, iş yapacak bir ekip oluşturulabilir.

Son düzenleme:
Bu normların herkes tarafından tekrardan cimere yada bakanlığa yazması ,yoksa tekrardan hepimiz norm fazlası olacağız. Bizim okulda ingilizce yabancı dil eğitimine geçildi . 5. sınıf ve 6. sınıflardan derslerimiz gitti. ders yok. bu gidişle hiç ders kalmayacak. sadece bizim ilçede 8 kişi norm fazlası. ve açık okul yok....
Bu yabancı dil eğitimi suan pilot uygulama mi bizim okulda oyle bir şey yok

Ben de Kayseri de norm fazlasıyım. Puanım 114. Arkadaşlar Kayseri'den başka norm fazlası olan varsa puanıyla birlikte yazabilir mi

Tüm Bilgisayar Öğretmenleri bir güç olup bu sorunlara eğilmez isek bir gün ben değilim diyenlerde norm fazlası olacaktır. Site yönetimi bir organizasyon yapar ise bu duruma bir çözüm bulabiliriz sanırım. Sabit bir başlık atılarak bu konuda bakanlık ile görüşecek, iş yapacak bir ekip oluşturulabilir.
Meslek liseleri de buna dahil. Çünkü bu sene velilerden tepki görmek istemeyen bakanlık Anadolu Liselerinin 9. sınıf kontenjanlarını fazlasıyla arttırdı. Kimileri şunu diyor: "seneye düzelecek, anadolu lisesinde sınıfta kalanlar meslek lisesine gidecek." Ben böyle tahmin etmiyorum. Anadolu lisesinde kalanların bence %30 civarı meslek lisesine geçecek, bu da yeterli değil elbette.

1 tane kocasinanda, melikgazide hiç yok.. diğerleri ilçeler
Adsız.png

Geri