Norm fazlası öğretmenin yerine başka öğretmen atanabilir mi?

Kodla Büyü

ramkan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eşimin il dışından atandığı okulda malum normların geç güncellenmesinden dolayı bir öğretmen norm fazlası oldu. Ancak öğretmen okuldan gitmek istemiyor. Ancak bizim evin hemen yanında bir okulda boş yer var eşim buraya geçmek istiyor. Mümkün mü

norm fazlası olduğu için gönderiliyor zaten hocam öğretmen .. yerine başkası gelemez

Halen yapılabiliyor mu bilmiyorum ama geçen yıl okuldan isteyen kişi kendisini norm fazlası olarak gösterebiliyordu.

Özellikle birleştirilmiş sınıflı köy okullarında puanı düşük olduğu için norm fazlası olup bu kapsamda tayin isteyerek sıra tayin ile gelemediği merkez okullara gidebilmesi büyük tepki çekmişti. Bu yüzden okuldan puanı yüksek olan kişi isterse kendisini norm fazlası olarak sisteme işlettirip tayin isteyebilme hakkı gelmişti. Ancak halen yapılabiliyor mu bilmiyorum. Bi araştırın bence...

atama zamanı olmasaydı mümkün olabilirdi. ama atama zamanı bu işi yapmazlar hocam.
..
ama siz şansınızı deneyin.
eşiniz okul müdürlüğüne dilekçe yazsın. kurum normu 1 fakat kurumda 2 öğretmen görev yapıyoruz. kurumda norm fazlası öğretmen olduğu için ... ilimiz... ilçemizde bulunan ... okuluna tayinimin yapılması hususunda
gereğini arz ederim
..
diyerek. sonra elden takip edin, sendika ile bağlantınız sağlamsa il içi başlamadan yaptırabilirdiniz. şimdi yaparlar mı bilmiyorum...

Re: Ynt: Norm fazlası öğretmenin yerine başka öğretmen atanabili

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Okula gittik konuştuk olmadı sonra milli eğitim atama bölümüne gidip sordum sonuç olumsuz...

Geri