Norm fazlası öğremenlerin listesi istendi.

Kodla Büyü

ferdierdem55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Mersin'de norm fazlası olan öğretmenlerin listesini istemişler. Ben de norm fazlasıyım. Bugün müdür yardımcısı benden ilsis bilgilerini kontrol etmemi istedi. İlçeden yazı geldi. Norm fazlası öğretmenler başka okullara tercih yapacak dedi. Şimdi benim bildiğim Mersin merkezde ve çalıştığım tarsus ilçesinde boş norm yok bilişim branşında. Bize 300 km uzakta olan anamur bozyazı vs. ilçelerde boşyer olursa oraya gönderebilirler mi? Çünkü öncelikle kendi ilçesi diyor sonra diğer ilçeler ve il merkezi diyor. Okulum beni göndermek istemiyo ama ben mersinden gidiş geliş yaptığım için merkeze gitmek istiyorum uzak ilçelere gitmek istemiyorum.

Hocam okul gitmenizi istemiyorsa tercihde bulunmayın... Sadece siz norm fazlası durumundaysanız okulda pek de sorun olmaz diğer öğretmenler tarafından...

Ben de aynı durumdayım ama tercih yapmazsak da resen atama söz konusu. bizim normla ilgili bakanlıkta çalışma yapıldığı için resen atamamaları gerekiyor ama nereden bilebiliriz. Yine zor durumda bıraktılar bizi.

bakanlıkta norm fazlası olan btcilerle ilgili çalışma falan yapılmıyor hocam şu düştüğümüz hale bakın Allah sonumuzu hayır etsin :verymad:

fateless38' Alıntı:
bakanlıkta norm fazlası olan btcilerle ilgili çalışma falan yapılmıyor hocam şu düştüğümüz hale bakın Allah sonumuzu hayır etsin :verymad:

en son 9 ay önce resmi gazetede bir yazı yayınlanmıştı hocam ama tabi ki oyalama politikası olabilir.

btr ile ağızlara bir parmak sahte bal çaldılar herkese norm sorununu unutturdular..
btr sadece norm sorunu olmayanlar için güzel bir uygulama oldu..
herkes o kadar sevinç çığlığı attı ki btr düzenlemesi gelince bunu duymayan kalmamıştır bundan sonra ne sendikalar ne de bakanlık norm sorunu çözümü için çalışma yapacaklarını sanmıyorum nasıl olsa bunlar hallerinden memnun diyecekler haklılarda.. ortada somut olmayan bir çözüm için bu kadar sevindiysek ne yapsalar haktur

fateless38' Alıntı:

Fatih projesi bütün illerde ve bütün basamaklarda (ilk-orta-lise) uygulanmaya başlandığında zorunlu olarak bir düzenleme yapılır. Ama o zamana norm fazlası bt cilere ne olur bilinmez.

Geri