Norm Fazlası

Kodla Büyü

meto24

Üye
Arkadaşalar İstanbul il milli eğitim 24/10/2011 norm fazlaları ile ilgili yazısı kurum.net aracılığı ile okullara gelmiş norm fazlası öğretmenlerin dilekçe ile başvurması isteniyor acaba başvuru yaptığımızda kafalarına göre mi okullara atayacaklar yoksa okul seçme hakkı verecekler mi bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşsın...

hocam yazıyı iyi okuyun isteğe bağlı diyor.bişey olmaz norm fazlası iseniz de istemeyin tayin.

Atama ve yer değiştirme yönetmeliği'ne göre sizin tercihinizi almaları lazım, eğer tercihte bulunmazsanız istedikleri yere atayabilirler. Eğer yazıda özellikle isteğinize bağlı diyorsa demek ki kafalarına göre bir yere gönderme niyetleri yok. Ama isterlerse yapabilirler.

İhtiyaç fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri

(5) Bu madde kapsamında il içinde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi durumunda valiliklerce fazlalığın giderilmesine yönelik il içinde yapılacak yer değiştirmeler, zamana bağlı olmaksızın ancak öğretim yılının başladığı tarihten itibaren en geç mart ayı sonuna kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir.

Hocam yazı bu bundan ne anlam çıkar bilmiyorum dilekçe versek bi türlü vermesek bi türlü ilköğretimde görevliyim ama görevlendirme olduğum için formatör olamıyorum ama tef mezunu olduğum için meslek lisesine gitmek istiyorum nasıl bi dilekçe yazsam da meslek lisesie gönderseler ?

T.C.
PENDĐK KAYMAKAMLIĞI
Pendik Đlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Sayı : B.08.4.MEM.0.34.67.19-903.02/
Konu : Norm Kadro Fazlası Bran
Öğretmenleri

........................................MÜDÜRLÜĞÜNE
PENDĐK

Đlgi: a) Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değitirme Yönetmeliği.
b) Đl Millî Eğitim Müdürlüğünün 24/10/2011 tarihli ve 134033 sayılı yazısı.
Đlçemiz resmi eğitim kurumlarında görev yapmakta iken, ilgi (a) Yönetmeliğin 41.
maddesi kapsamında bulunduğu kurumda norm fazlası durumunda bulunan bran
öğretmenlerinin ilgi (a) Yönetmelik hükümleri doğrultusunda ilem yapılacağı Đlimiz Millî
Eğitim Müdürlüğünün ilgi (b) yazıları ile bildirilmitir.
Norm kadro uygulamaları sonucu bulunduğu kurumda norm kadro fazlası durumunda
bulunan okulunuz bran öğretmenlerinden istekli olanların (Anadolu liselerine atanmak isteyen
öğretmenler hariç) dilekçelerinin gönderilmesi halinde görev yeri değiikliği talepleri
değerlendirilecektir.
Đlçemiz eğitim kurumlarında norm fazlası durumunda bulunan öğretmenlere konunun
imza karılığı duyurularak dilekçelerinin, 31/10/2011 Pazartesi Günü mesai bitimine kadar
Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda,
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Yıldırım DEMĐRCĐ
Müdür a.
ube Müdürü

27/10/2011 25138

Geri