norm fazlası sorunumuzu ne zaman düzeltecekler...

Kodla Büyü

mamoste_02

Aktif Üye
bu yaz norm fazlası olduğum okuldan il içinden geldiğim okulda da norm fazlası oldum.her branşa ihtiyaç var da bi bize mi yok tam da düzene giriyor dediğimiz zamanlar da ordan oraya gitmekten ne zaman kurtulacaz arkadaşlar...

Hocam ben bu durum için MEB'e bir dilekçe gönderdim. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Sizde yollarsanız bizi daha iyi duyarlar. Burada derdimizi bir birimize anlatmakla olmaz, yukarı iletmek lazım. Dilekçeyi ekliyorum. Okuluna vermen dileğiyle.

Ekli dosyalar

• dilekçe.rar
    12 KB · Görüntüleme: 55
mamoste_02' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
cevabı ne yazık ki bu forumda değil...
elbette biliyorum cevabı burda değil.cevap yazmak zorunda da değilsin

Soru sormuşsunuz cevap verdim.

Madem biliyorsunuz niye sordunuz onu da anlamadım...

İlk mesaja not düşerseniz "Cevabını bilmeyenler yanıtlamasın" diye o zaman daha net olur. Bende sileyim mesajı sorun değil...

nosTRa' Alıntı:
mamoste_02' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
cevabı ne yazık ki bu forumda değil...
elbette biliyorum cevabı burda değil.cevap yazmak zorunda da değilsin

Soru sormuşsunuz cevap verdim.

İlk mesaja not düşerseniz "Cevabını bilmeyenler yanıtlamasın" diye o zaman daha net olur. Bende sileyim mesajı sorun değil...

forum sitesi değil mi burası.cevabını bilen varsa buyursun yoksa da işine baksın zaman keybetmesine gerek yok benim sorumla.ilgilendiğiniz için teşekkür ederim yinede.

hocam nom fazlasısınız diye size yazımı geldi şöyle söyleyeyim ben şimdi btr görevlendirmem yapıldı okuluma yanlız bilişim seçmeli ders sayısı 4 bt lab da var okulda bu durumda ben 4 saat bilişim birde vatandaşlık 5 saate giriyorum bu durumda bende norm fazlasımıyım teşekkür ederim

yazı gelmedi.müdür söyledi.bende baktam zaten meb kontenjana norm fazlasıyım.9 saat bil. tekn. dersim var. nasıl belirliyolar nasıl oluyor anamadım.bende btr olarak çalışıyorum şu an.anlamadım gitti şu mebin politikasını..

LEFKE' Alıntı:
hocam nom fazlasısınız diye size yazımı geldi şöyle söyleyeyim ben şimdi btr görevlendirmem yapıldı okuluma yanlız bilişim seçmeli ders sayısı 4 bt lab da var okulda bu durumda ben 4 saat bilişim birde vatandaşlık 5 saate giriyorum bu durumda bende norm fazlasımıyım teşekkür ederim

eğer btr olarak görevlendirmeniz yapıldıysa vatandaşlık dersine girmenize gerek yok hocam. ha severek yapıyosanız başka tabi

valla normalde bölgedeki ders sayısına göre hesaplanır ama ben uygulayanı görmedim. genelde 15 saat bt dersin yoksa norm fazlası oluyorsun. vatandaşlık vs. normu etkilemez. ve ayrıca btr iseniz vatandaşlığı bırakınız.

bugün EBA'da yüksek lisanstan hocam konuk olacak. Ben 3 sayfalık bir metin halinde sıkıntılarımızı yazdım. "Hocam bunların hiçbirini bilmiyordum, emin olun yukarıdakilerde bilmiyor "dedi. Not alacağını ve bugün gündeme taşıyacağını söyledi. Sizlerde bağlanabilirseniz sıkıntılarımızı iletmek için bugün fırsat olabilir. Kendisi ile sohbetimde gerçekten bizlerin durumunu bilmediklerine ya da bilmemezlikten geldiklerine kanaat getirdim. Ama Hocam bile size çok ihtiyaç var sizsiz olmaz deyip durdu :)

btcikız' Alıntı:
bugün EBA'da yüksek lisanstan hocam konuk olacak. Ben 3 sayfalık bir metin halinde sıkıntılarımızı yazdım. "Hocam bunların hiçbirini bilmiyordum, emin olun yukarıdakilerde bilmiyor "dedi. Not alacağını ve bugün gündeme taşıyacağını söyledi. Sizlerde bağlanabilirseniz sıkıntılarımızı iletmek için bugün fırsat olabilir. Kendisi ile sohbetimde gerçekten bizlerin durumunu bilmediklerine ya da bilmemezlikten geldiklerine kanaat getirdim. Ama Hocam bile size çok ihtiyaç var sizsiz olmaz deyip durdu :)

ah ah birde yukarıdakiler hocanız gibi düşünse

kafalarına göre norm belirlemişler okulda 90 saat matematik dersine 5 norm açılmış benim 15 saat bt dersim var norm fazlası olmuşum.

Norm fazlası sorunu ancak biz bu konuyu mahkemeye taşır ve de kazanırsak düzelecek yoksa şu an için ne ders var ne de norm yakında bu olmayanlar arasına bizleri de dahil edebilirler :verymad:

yukarıdaki aşağıdaki hepsi biliyor norm sorununu... çözmek zorunda olmadıkça çözmezler... btr de zaten fatih için bulunan geçici bir çözüm...

Geri