Norm Fazlalığından Atandıktan Sonra İl İçi Hakkı

Kodla Büyü

selcuklu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Son norm atamalarında norm fazlası olmam sebebiyle tercih ile başka bir okula atandım. Son iki okulumda hizmet süreleri toplamı 2 sene ediyor. 3 yılı dolduramıyorum. Mebbis durumunuzu seçiniz alanında Dönüştürme, kapatılma ya da hizmetin gereği veya norm fazlası olmam sebebiyle idari tasarrufla ya da re'sen görev yerim değiştirildi maddesi var. Yönetmelik ve kılavuzda bununla ilgili bir durum göremedim.

Özetle tayin isteme hakkım var mıdır? Yoksa bu durum (Dönüştürme, kapatılma ya da hizmetin gereği veya norm fazlası olmam sebebiyle idari tasarrufla ya da re'sen görev yerim değiştirildi) son iki kurumunda hizmet süresi 3 yılı geçen öğretmenler için mi geçerlidir?

Hocam bildiğim kadarıyla norm fazlası atamaya tabi tutulmuş olsanız bile il içinde tayin isteyebilmeniz için 3 seneyi her koşulda doldurmuş olmanız gerekir.

hayır hocam norm fazlalığından tayin istemişseniz eğer 3 yıl dolma şartı olmadan tekrar tayin isteyebilirsiniz

Teşekkürler hocalarım. Dediğim gibi Mebbis de yer alan maddeyi görünce emin olamadım tam.

Norm fazlası olarak atandıktan sonra 1 ay sonra bile tayin isteyebilirsiniz :+1: 3 Yıl şartı size işlemez.

norm fazlası olmanız sebebiyle tercih yapmışsınız. sanki bi resen görev yeri değiştirilmesi durumu yokmuş gibi geldi bana.

selcuklu' Alıntı:
Son norm atamalarında norm fazlası olmam sebebiyle tercih ile başka bir okula atandım. Son iki okulumda hizmet süreleri toplamı 2 sene ediyor. 3 yılı dolduramıyorum. Mebbis durumunuzu seçiniz alanında Dönüştürme, kapatılma ya da hizmetin gereği veya norm fazlası olmam sebebiyle idari tasarrufla ya da re'sen görev yerim değiştirildi maddesi var. Yönetmelik ve kılavuzda bununla ilgili bir durum göremedim.

Özetle tayin isteme hakkım var mıdır? Yoksa bu durum (Dönüştürme, kapatılma ya da hizmetin gereği veya norm fazlası olmam sebebiyle idari tasarrufla ya da re'sen görev yerim değiştirildi) son iki kurumunda hizmet süresi 3 yılı geçen öğretmenler için mi geçerlidir?

Tayin isteme hakkınız var hocam. Çünkü kendi isteğinizle gitmediniz.
Not! Eğer norm fazlası olduğunuz okul süresi ile şimdi çalıştığınız okul süresinin toplamı 3 yılı dolduruyorsa tercih hakkınız var o zaman. Daha önce başıma geldiği için biliyorum bunu. Bu yılı dolduramazsanız tercih yapamazsınız hocam.

@alonecan ve @lion26 hocalarım resmi bir yazı var mı bu konuyla alakalı bildiğiniz. Bende geçen sene norm fazlası olduğum için mecburi bir değişiklik yaptım. Şuan ki okulumda norm fazlası değilim. Ama sevmedim eski okuluma çok alışmıştım. Şimdi o okulumda norm açılmış tercih edebilir miyim?

norm fazlası atamalarda resen atanıldıysa süreyi beklemeye gerek yok ama tercih yapılarak atanıldıysa 3 yılı beklemek gerek.

Bir önceki okulun ile norm fazlası olduğun için gittiğin okulda geçen sürelerin toplamı 3 yılı geçiyorsa tayin isteyebilirsin. Kısaca son iki okulunda geçen toplam hizmet sürene bakacaksın. Kılavuzda açık ve net olarak belirtilmiş.
2+1 ve 1+2 yıl yeterli

Geri