Norm Fazlalığı ile ilgili yardım?

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
Değerli arkadaşlar. Bulunduğum ilçede iki kişiyiz bilişimci olarak. Diğer arkadaşın okulunda 10 saat ders var bende 8 saat var. Normu da 10 saat olan okula veriyolar haliyle. Peki ben 2 saat seçmeli ders alsam ve iki okulun da ders saatini eşitlesem hizmet puanım o arkadaştan yüksek. Bu durumda norm fazlası olmaktan kurtulur muyum?

Sayın hocam öncelikle normlar bölgede toplam ders saatine göre belirlenir. Norm saatlerinin girildiği belli dönemler vardır idareciniz bu dönemlerde sizin ders saatini diğer okulun ders saatinden 1 saat bile fazla yazsa norm sizin okula geçer. Yoksa idareciniz norm modülüne girmedikten sonra 30 saat derse de girseniz bu etkilemeyecektir. Burdaki esas ders saati idarecinizin norm modülüne girdiği ders saatidir. Ayrıca sizin hizmet puanınınz üstün olması veya düşük olması diğer okulu etkilemez norm varsa sizindir yoksa fazlasınızdır. Hizmet puanı aynı ouldaki zümre öğretmenler içi geçerlidir. Örneğin okulda bir norm 2 öğretmen vardır o zaman puanı düşük olan öğretmen norm fazlası olur. Ayrıca NORM fazlası olmak bizim kaçınılmaz sonumuzdur. Her bilişimci hayatında en az bir defa Norm fazlası olacaktır. :)

sivayseri' Alıntı:
Sayın hocam öncelikle normlar bölgede toplam ders saatine göre belirlenir. Norm saatlerinin girildiği belli dönemler vardır idareciniz bu dönemlerde sizin ders saatini diğer okulun ders saatinden 1 saat bile fazla yazsa norm sizin okula geçer. Yoksa idareciniz norm modülüne girmedikten sonra 30 saat derse de girseniz bu etkilemeyecektir. Burdaki esas ders saati idarecinizin norm modülüne girdiği ders saatidir. Ayrıca sizin hizmet puanınınz üstün olması veya düşük olması diğer okulu etkilemez norm varsa sizindir yoksa fazlasınızdır. Hizmet puanı aynı ouldaki zümre öğretmenler içi geçerlidir. Örneğin okulda bir norm 2 öğretmen vardır o zaman puanı düşük olan öğretmen norm fazlası olur. Ayrıca NORM fazlası olmak bizim kaçınılmaz sonumuzdur. Her bilişimci hayatında en az bir defa Norm fazlası olacaktır. :)
Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim öncelikle. Şimdi diğer ortaokulun ders saati benden fazla olduğu için ben norm fazlası oluyorum 3 yıldır. Burada sorun yok zaten. O ortaokulda 10 saat ders var benim okulumda 8 saat. Ben de bu sene 2 saat seçmeli alarak kendi okulumda bilişim derslerinin 10 saat olmasını sağladım. Yani eylülde girilecek. İki ortaokulda da 10 saat olacak. bu durumda ilçede toplam 20 saat ders olacak ve bir tane bilişimci yetecek ilçeye biri yine norm fazlası olacak bu kaçınılmaz bi durum. Benim öğrenmek istediğim bu durumda iki okulda ders saatleri eşitse norm fazlaı neye göre belirlenir.

Geri