Nokia 5800 Dokunmatik Ekran Sorunu

Kodla Büyü

picking

Üye
Merhaba arkadaşlar, Nokia 5800 telefonumun dokunmatik ekranı hiçbir şekilde çalışmamakta. Yani kayma falan değil, direkt bastığım hiçbir şey çalışmıyor. Telefonu kapatıp, açayım dedim. Kapattım. PIN kodunu giremediğim için açılmıyor haliyle.

Başına böyle bir şey gelen var mı? Hard Formatta atamıyorum. Servise göndereceğim ama korkuyorum, uzun süre gelmemesinden çünkü başka alternatif telefonum da yok. Ha faturası da yok, ayrı. IMEI numarasından hallederler mi?

Saygılarımla.

1.ÇÖZÜM:

Yeşil Tuş + Kırmızı Tuş + Kamere Tuşu + Açma Kapama Tuşu

Yukarıda verdiğim tuşlara basılı tutarak telefonunuzu açtığınızda eğer pin kodu isterse kendi pin kodunuzu giriyoruz. Telefonunuzda pin kodu kullanmıyorsanız ve yinede şifre istiyorsa 12345 şifresini girebilirsiniz

2.ÇÖZÜM:

telefon açıkken *#7370# basın gelecek ekrandada 12345 yazın cihaz açılıp kapanacak formatlanmış olacak

3.ÇÖZÜM:

Telefonunuza soft format atmak için Menü – Ayarlar – Telefon – Telefon Yönetimi – Orij. tel. ayarları yolunu izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Teşekkürler hocam, fakat dediğim gibi telefonu açamıyorum. Kaldı ki ayarlara gireceğim. Hiçbir şey çalışmıyor.

picking' Alıntı:
Teşekkürler hocam, fakat dediğim gibi telefonu açamıyorum. Kaldı ki ayarlara gireceğim. Hiçbir şey çalışmıyor.

Yeşil Tuş + Kırmızı Tuş + Kamere Tuşu + Açma Kapama Tuşu bide bunu deneyin

picking' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:
picking' Alıntı:

Telefonun şifresini istiyor, giremiyorum.

eğer pin kodu isterse kendi pin kodunuzu girin. Telefonunuzda pin kodu kullanmıyorsanız ve yinede şifre istiyorsa 12345 şifresini girebilirsiniz

bende de 5800 var şimdi tırstım valla
şu ana kadar dokunmatikte bir sıkıntı yaşamadım 2 yıl oldu telefonu alalı...

only61' Alıntı:
bende de 5800 var şimdi tırstım valla
şu ana kadar dokunmatikte bir sıkıntı yaşamadım 2 yıl oldu telefonu alalı...

Hocam bu telefon adamı kanser eder. Benim de Martın sonunda 2. yıl dolacak. Nedir bu çile..

*cem62*' Alıntı:

Bu yöntemle Pin istiyosa Sim kartı başka telefona takarak Pin sorulmasını kapalı yapın. Sonra yukardaki şekilde hard format yapmayı deneyin. Tabi hafıza kartınızı her ihtimale karşı çıkarmanızda fayda olacaktır

mert02' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

Bu yöntemle Pin istiyosa Sim kartı başka telefona takarak Pin sorulmasını kapalı yapın. Sonra yukardaki şekilde hard format yapmayı deneyin. Tabi hafıza kartınızı her ihtimale karşı çıkarmanızda fayda olacaktır

İki tür şifre vardır. PIN ve Telefon şifresi. Hat yokken de format atabilirim zaten sorun PIN değil hard format atma konusunda. Telefon Şifresi NOKIA telefonun şifresidir. O şekilde olmaz hocam ama ilgin için teşekkür ederim.

Vallahi hocam bendede 5800 var. Elimden düşürdüm ekranın alt orta kısmında çok ince bir çatlak var ama takır takır çalışıyor. Bence siz hiç uğraşmayın direk servise gönderin. Ben daha önce nokia servise 6600 göndermiştim 10 gün içinde elime ulaştı...

Haklısınız hocam, gene de bir ümitti işte belki yaşayan vardır falan.. :oops:

Herkese tekrardan teşekkür ederim.

Hocam en hızlı 30 günde gelir Bu arada sevis olarak kvk istanbula gönder benim gibi konya kvk gönderip rezil olma telefonu yapamadılar 1 ay telefonsuz kaldım nokia 5800 sıkıntılı bir telefon

ilsis' Alıntı:
Hocam en hızlı 30 günde gelir Bu arada sevis olarak kvk istanbula gönder benim gibi konya kvk gönderip rezil olma telefonu yapamadılar 1 ay telefonsuz kaldım nokia 5800 sıkıntılı bir telefon

Hocam servise gidip elden verince iyi oluyor diyorlar. Hatta bazı arkadaşlar sabah vermiş elden, ertesi gün almışlar. Bende yarın İstanbulda ki bir servislerine götürüp elden teslim etmeyi deneyeceğim.

ilsis' Alıntı:

Hocam servise gidip elden verince iyi oluyor diyorlar. Hatta bazı arkadaşlar sabah vermiş elden, ertesi gün almışlar. Bende yarın İstanbulda ki bir servislerine götürüp elden teslim etmeyi deneyeceğim.

picking' Alıntı:
ilsis' Alıntı:

Hocam sen çok şanslısın o zaman nokia 5800 sadece istanbulda yapılıyor diğer merkezler buraya gönderiyor bakalım

Geri