nöbet ücreti verilirse brt öğretmenleri nöbet alabilir mi?

Kodla Büyü

ersoypay

Üye
Arkadaşlar şu günlerde hepiniz duymuşsunuzdur, nöbet ücreti verilmesi isteniyor. Böyle bir durumda brt öğretmenleri nöbet alabilir mi acaba...

maalesef hocam yazı net mesai saatleri içerisinde nöbet görevi dahil hiç bir görev verilemez diyor alsada yasal olmaz

Ben okul müdürü olsam vermem, görevlendirme yazısında açık bir şekilde yazar "Nöbet görevi dahil başka hiçbir görev verilmez" diye...

Nöbet ücreti tutanlar için haktır ve verilmelidir.

Varsın BTR'lere vermesinler. Önemli olan bu kazanımın elde edilmesidir.

arkadaşlar açıkça söylemek gerekirse hakkımız yok gözümüzde yok gerçi,nöbet tutan arkadaşlar hakkını alsınlar seviniriz inanın, biz bilişimciler biliyorum hepimiz aynıyız iyi niyetliyiz hepimiz.

Tabi ki hocam. Bu hakkın verilmesi önemli. İnşallah en iyi şekilde herkesi tatmin edecek şekilde verilir.

bana göre kendi okulumuzda olduğumuz zaman nöbet tutulabilir aslında. İsteğe bağlı olabilir. isteyen tutar isteyen tutmaz.

nöbet tutmanın maddi getirisi olacak olsa bile manevi götürüsü daha çok.. Koridorlarda bağır çağır gezen liseli ergenleri sınıflara sokmak ayrı bir çile, teneffüslerde sınıflardan, kantinden çıkarmak ayrı bir mesele.. hele de kış günü bahçe nöbetçisiyseniz sigara içmeyi ve okuldan kaçışları engellemek için buz gibi havada yüz felci geçirebilirsiniz. 3 yıl önce bahçe nöbetimde hasta oldum az kalsın yüz felci geçiriyordum lakin diğer arkadaşım benim kadar şanslı değildi.. günlerce hastaneye gidip geldi..

daha önce belletmenlik görevi verilmez deniyordu 1 günde değiştirildi.... Nöbete ücret gelirse onuda bir günde değiştirirler

ücretsizken de bize nöbet verilmiyor diyip tutmadık, şimdi ücretli olunca tutmak ne kadar ahlaki bir davranış olacak, görevlendirme ve çalışma esasları değişirse o ayrı mesele tabii

müdür btr ye nöbet görevi verdiğinde "btr ye nöbet görevi verilemez maddesini" önüne koy diyordunuz(haklı olarak).nöbet ücretli olursa (tutmak isteyenler tabi)şimdi müdür sizin önünüze o maddeyi koyar(haklı olarak).

nöbet olur tutmayız deriz iş paraya gelince niye nöbet yazılmamış diye söyleniriz . şu para insanı ne hale getiriyor :)

Yıllardır nöbet,sınıf öğretmenliği,kulüp gibi saçmalıklarla uğraşmamak için BTR zulmüne katlandım.Nöbet ücreti verirlerse (ki inşallah verirler,büyük sorumluluk nöbet) yaav biz de tutabiliriz aslında demek çok garip olur.Nöbet de vermesinler (vermemeliler zaten) paralarını da istemiyorum.

Nöbetin sorumluğu ağır. BTR görevi yapıyorsak nöbet görevi alamayız. Ücreti olsa da nöbet tutmayı istemem BTR görevim varsa. BTR görevim yoksa istemesem de tutmak zorunda kalırım.

Paranın kokusunu alınca nöbet istemek BTR için çok büyük bir onursuzluktur. Bu konunun açılmasını bile yanlış buluyorum. Fakat BTR görevlendirmesi farklı okula yapılan arkadaşlar, kendi okullarında nöbet tutuyorsa en doğal haklarıdır elbet.

Sevgili hocalarım, ben brt öğretmeni olduğum halde okulda öğretmen eksiği olduğu durumlarda nöbet görevi aldım. Yine de aynı durum olursa alırım. Sonuçta okul da bizim, öğrenci de bizim.

btr görevlendirmesinde okul nöbeti verilemez diye madde olduğu için daha önceleri nöbet tutmadık bazıları bu maddeyi müdüre gösterdi nöbet tutmamak için şimdi iş paraya dökülünce bu madde kalkmadığı sürece nöbet görevini hiçbir müdür zorunlu durumda kalmadıkça zaten vermez ayrıca nasılki belletmenlik maddesi değişti nöbet maddeside değişirse eğer o zaman müdür zaten kendi yazar ancak iki görev çakıştığı günlerde ücreti yüksek olan ödenir diye bir madde var sanırım o zamanda onu öne süren milli eğitim müdürleri çıkacaktır ve nöbet tutsanız dahi bir ücret ödenir diye söylentilerde çıkacaktır o yüzden nöbette onların olsun parasıda bizden uzak dursunlarda bizim aldığımız parada gözleri olmasında ne alıyorlarsa alsınlar :)

HERKES btr iken nöbet konusunu ele almış ama madem nöbete para veriliyor sende btr olmazsın olur biter.. şöyleki benim bilişimcim iyiniyetli fakat hesabını iyi yapan gerekirse çakal olabilen bir branştır.. nöbete verilen ek derse bakılır, ki gündemdeki günlük 5 saat ekders gibi bir rakam olursa.. ders durumuna göre btr istemez, normal ders+nöbet+sınıf kulüp üçlüsüne devam ederki birde haftasonu 2 katı ekders olan kurs muhabbetine girdimi btr nin yüzüne bakan olmaz..1gün tutulacak diyede bişey yok haftada 2 gün nöbetten 10 saat gelir.. çatıya bile nöbetçi koyarız o zaman güvenliğimiz tam olur. "Beyaz çatı benim :mrgreen: " .. sonuç olarak."nöbet dahil görev verilmez" işinide anca burdakiler tartışır. çünkü verilmez.

O maddeyi zorlamak diğer maddelerinde zorlanmasına sebep olur. Yani çalışma saatlerimizi de kurcalarlar. Bence hiç macera aramaya gerek yok

Bugüne kadar nöbet tutmamak için vaya uğraştık, şimdi bize de nöbet verin desek ayıp olur sanki :mrgreen:
Bence de verilmez, nöbet tutsan bile ücret ödenmez..

Geri