Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Nöbet mevzusu

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında marvelous tarafından paylaşıldı.

1. marvelous

marvelous Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar normalde öğretmen eksikliğinden ötürü nöbet tutuyordum . Btr daha gelmedi nöbete devam ediyoruz. Bugün müdür btr olursan aynı okulda nöbete ücret ödenmeyecek diyor sayın müdürümüz bunun için ilçeyi aramış sormuş yok öyle birşey dedik baktı durdu. Güler misin ağlar mısın bu insanlar nasıl hesap verecek bilemiyorum. Btr gelcek diye de 5 güne bölmüş programı ayrıca insanları anlamak zor vesselam.

2. uzman35

uzman35 Aktif Üye

Hocam kusura bakmayın ama sizin zamanındaki tavır ve durusunuz okuldaki konumunuzu belirler onun için dik durusunuz branş ve yönetmeliğini iyi bilecen zamanında konuşcan

3. marvelous

Valla hocam haklısın kendi kasabam öğrenciler hep tanıdık aileler eksikde olunca hamile askere giden tuttuk art niyet düşünmedim de bizim ki pek öyle düşünmemiş

4. maverick07

maverick07 Seçkin Üye Seçkin Üye

şimdi bizim okulda her gün 7 saat ders oluyor. benim pazartesi ilk saat hariç 6 saat dersim var. aynı zamanda btr görevlendirmem de yapıldı. idare nöbetleri planlarken bana pazartesiye nöbet koymuş. yanlışlıkla olduğunu söylediler. 1 saat boşluğum olduğu için kesinlikle nöbet ücreti alınmıyor diye biliyorum. doğru mudur?

5. asp-php

asp-php Süper Üye Süper Üye

1 saat boşluğum olduğu için kesinlikle nöbet ücreti alınmıyor diye biliyorum. doğru mudur?

?? Bu ifadeyi anlıyamadım

6. kdoksan

kdoksan Seçkin Üye Seçkin Üye

1-Öncelikle kendi okulunuzda fp btr iseniz dersinizin olduğu gündede boş günlerdede nöbet tutumazsınız.
    2-Başka bir okulda btr iseniz.Kendi okulunuzda btr görevi yürütmediğiniz için ve o gün içinde btr olarak görevlendirildiğiniz diğer okula gidemeyecek kadar dersiniz varsa o gün nöbet tutabilirsiniz."Görevlendirilen öğretmene Bt rehberliği görevi yürüttüğü günler haricinde nöbet görevi verilebilecektir." ibaresi buradan gelmektedir.
    Peki neden bu madde konuldu sebebi tereddüt edilen husulardaki açıklamadan dolayıdır.Çünkü açıklamada nöbet verilemez derken tenefüslerde rehberlik edeceği için diye ibare vardı .
    "11.BTRehberliği görevini yürüten öğretmenlere
    Ek-1’de belirtilen görevlerindışında nöbet görevide dâhilolmak üzere başkabir görev verilmeyecektir.
    -BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenler eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde (teneffüssaatleri de dahil), ilgi (a) yazı ekinde belirtilen görevler doğrultusunda
    öğretmen ve öğrenciler için BT rehberliği görevlerini yürüteceklerdir.İlgili öğretmenlere nöbet görevi de dâhil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir."
    Bunu okuyan müdür sen bizim okulumuzun bt rehber öğretmeni değilsin tenefüste nöbet tutman gerekir diye yorumladı ve bana nöbet yazdı.Mecburen nöbet tuttuk.

KISACASI öğretmen başka okulda btr ise tüm gün dersinin olduğu zaman kadrosunun bulunduğu okulda nöbet tutabilir.Yazdıklarımı düzgünce okuyan arkadaşlarda bana hak vereceklerdir.

7. murathan21

murathan21 Seçkin Üye Seçkin Üye

nöbet için okuluma dilekçe verdim ben de kendi okulumunda 6 saat derse giriyorum diğer 4 günde de başka bir okulda btr yim nöbet alabilirim dedim müdüre oda yaz dilekçe ilçeye soralım dediler gelsin bakalım bi cevap paylaşırım.

8. asp-php

asp-php Süper Üye Süper Üye

Nöbet tutmak için mi dilekçe ve verdiniz hocam ?

9. marvelous

Ben kendi okulumda btr yim gerçi daha yazı gelmedi bekliyoruz. Şimdi ücret gelince tutamıyorsun demek ki etik gelmedi bana madem yasal değildi o zaman niye öyle demiyordun

10. maverick07

maverick07 Seçkin Üye Seçkin Üye

açıklamanız için teşekkürler. 1 ay idare edip nöbet görevini sildireceğim.

11. soloriron

soloriron Site Gezgini

yeni yazıyı incelediğimde anladığım F Btr görevi olmayan gün nöbet verilebilir.Ancak ücret ödenmez nerden çıkıyo.F btr nin görevleri arasında nöbet görevi varda nerden çıkarıyolar.Ama Meb hep böyle gece kurs verirsin biz gece üçreti vermiyoz derler sözle mevzuat dersin biz böyle kafamıza göre yapıyoz derler.Devlet zarara giriyor der çok düşünceli beyler kimin parasını kime veriyon.Kısaca uğraşıp sorun çıkarmazsan hakkını alamazsın.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal