Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Nöbet görevi

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında fatihpc tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. fatihpc

fatihpc Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar 13 saat dersim var ve programı ben yaptım kendimi pazartesi salı ve çarşambaya yerleştirdim. Perşembe ve cumayı boşalttım. Ama müdür sağolsun nöbeti perşembeye yazmak istiyor ve müfettiş sorarsa olmaz diyor iki gününü boşaltamam gibisinden bişi söyledi. Ne yapmalıyım sizce bu durumda.

2. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

herkesin boş gününe nöbet koyuyor mu peki

3. fatihpc

sadece iki gün bende var diğer öğretmenlerin bazılarında 1 gün boş onlara da yazmadı

4. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

ya tepkinizi belirtirsiniz ya hiç bir konuda yardım da bulunmam diye...

yada herkesin boş gününe nöbet yazmasını istersiniz...

Kanunen nöbet boş güne konur normalde....

Benimde 2 günüm boş ben yaptım programı .... nöbetim de yok ....

5. ogrt_kartal

ogrt_kartal Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam müdür bey haklı üzgünüm ama yaptığı şey kanuni

6. hbasdereli

hbasdereli Süper Üye Süper Üye

Bizim okulda birçok öğretmenin 2 günü boş müdür kimsenin boş gününe nöbet yazmadı sadece müfettişler öğretmenin en az 3 gün okulda kalması gerektiğini söylemiş maaş karşılığını dolduramayan öğretmenlerin dersini bile 3 güne yaydı.

7. adadeniz

adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

nesi kanuni?

kanunda veya yönetmeliklerde öğretmen minimum şu kadar gün gelmek zorunda diye birşey mi yazıyor..

kanunda daha dogrusu nöbet görevi bölümünde öğrenmenin boş veya dersinin az oldugu gune nöbet konmasına dikkat edilir yazar...

bu dogru.
    müdür tüm öğretmenlere boyle yapsa dediginiz dogru haklı olursunuz ve yapılan iş kanuni
    ama ellere yok da bana var olayı gerçekleşiyorsa bu kanunilikten ziyade kişiselliğe girer... onun için konusarak olayı halletmek...
    veya sessiz tepki... (ne oldugu malumunuz)

8. fatihpc

şimdi aradım ve olmaz dedi ben 3 gün görev veripte maaş aldırtmam diyor buyrun burdan yakın

9. mkaratayy

mkaratayy Seçkin Üye Seçkin Üye

Böyle insanlarda var işte. Allah onları bildiği gibi yapsın. Hangi ildegörevlisiniz hocam?

10. adadeniz

adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

yapılacak belli o vakit hocam...

11. ogrt_kartal

ogrt_kartal Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bana niye kızıyorsun. öğretmen arkadaş kendi demiş herkezin 1 günü boş benim 2 demiş. hem onu eşitlemek hemde seninde belirttiğin yönetmeliği uygulamış. ben mi yaptım olanı söylüyorum.

12. hemenyardim

hemenyardim Seçkin Üye Seçkin Üye

Öncelikle müdür veya müdür yardımcıları ders programını kendilerinin yapması lazımdı. Hata yapıp size vermişler, sizde tüm derslerinizi 3 güne sıkıştırmışsınız 2 gününüzü de boş bırakmışsınız. Üstelik bu günler perşembe ve cuma. Hafta sonu ile birleşince 4 gün tatil olur.
    Benim düşünceme göre bu 3 güne sıkıştırma (üstelik haftanın son iki gününü boş bırakarak) pek hoş bir davranış olmamış. Üstelik derslerinizi arka arkaya 3 güne yerleştireyim derken diğer branş öğretmenlerinin ders programlarınıda oldukça dağıtmış ve onları mağdur etmiş bile olabilirsiniz.
    Siz tüm gün lab da derste iken tenefüs aralarında yok öğrenciler labdan çıkmadı, yok bir sonraki dersi olan öğrenciler geldi, kapıyı kilitle kapıyı aç derken nöbet görevinizi sağlıklı olarak gerçekleştirebileceğinizi de sanmıyorum. Sonuç olarak müdürünüzün nöbeti boş gününüze koymasını sonuna kadar haklı buluyorum.

13. hipopotam

hipopotam Seçkin Üye Seçkin Üye

o gün okulda saana angerya iş vermeyi planlamıştırda ondan vermiştir o güne nöbeti diğerlerine tabiri uygunsa işe yaramazlara nie yazmıyor.

14. melih444

melih444 Seçkin Üye Seçkin Üye

Takdir amirinizin boş gününüzede koyar en az dersinizin olduğu güne de koyar ; ihtiyaç halinde iki boş gününüze iki nöbet de koyar .

15. fatihpc

Ders varda bizmi girmedik hocam şöyle düşünün pazartesi 4 salı 6 çarşamba 3 saat dersim var bu programı üç güne çok rahat sığdırdım ki zaten daha birsürü boşluk var. Nöbetide çarşambaya verin dedim. Sizce herhangi bişey değişecek mi bu durumda? Programı kendin yap kısmını da bir bilişimci söyleyince garipsiyorum. E-okul çalışmıyor ders dağıtım programlarını bilmiyor idareler ve rica ediyorlar sanki ben ölüyorum şu dersleri dağıtayım diye. Öncelikle klavyeyi kullanırken uslübunuza dikkat etmelisiniz. Aynı klavyeden bende de var çünkü...

16. fantasio

fantasio Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence bu kanun işi tartışılır yönetmelikte der ki öğretmenin dersinin en az olduğu güne yazılır

Yani hem dersi olacak hem de en az olacak boş güne koyarlarsa yönetmelike aykırı olur bence

17. gzegen

gzegen Seçkin Üye Seçkin Üye

baska bir arkadasinla nobeti degis mesela dersin olan gün nobetci arkadas yerine tut o da senin bos günün tutsun müfettis gelirse o günlerde bos gününde tutarsin kimse bisi cakmaz :)

18. zilal

zilal Süper Üye Süper Üye

programı tekrar yapın ve derslerinizi 4 güne yayın. size en uygun saatlere. oda size perşembeye versin.

benimde 14 saat dersim var 1 günüm boş. ama dağınık değil program. sabahları boş.

19. 19siyaHBeyaz03

19siyaHBeyaz03 Seçkin Üye Seçkin Üye

boş güne nöbet vermek kanuni ama bence etik değil hangimiz boş günümüzde nöbet için okula gelmek ister
    eğer okula bir gün fazla getirecekse alan dışı derslerden versin bari adam ek ders alsın
    yoksa hem ek ders alma hem haftanın her günü okula gel ek ders alanlarla beraber adamın evi uzak olabilir ikili değil tam gün eğitimse yol yemek masrafı ek ders de yok ekonomik olarak adam belki sıkıntıya girecek..
    ben yerinizde olsam boş güne nöbet koyarsa o gün devamlı sevk alırım .. belki etik değil ama müdüründe yaptığı etik değil bence

20. selen-tec

selen-tec Aktif Üye

boş güne nöbet olursa her iş sizi bekleyecektir hocam, bence kabul deyin ama o gün size verilen hiçbir işi nöbetimi aksatamam deyip kabul etmeyin :sleep:
    benimde sizin gibi 2 gün boş ,nöbet dolu günlerde, eğer onlar öyle işi yokuşa sürerlerse siz daha alasını sürersiniz...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal