No Signal Detected hatası yardım edermsnz?

Kodla Büyü

bravehard2010

Süper Üye
Süper Üye
Slm arkadaşlar yeni okulumda exper bilgisayarlarda(ubak 2008) sürekli bu hatayı alıyorum.Kasanın ışığı yanıyor yani ana karta elektrik gidiyor ancak monitöre ulaşmıyor
-statik elektriği almaya çalıştım kontrol kalemi ile
-ana kartın tüm kablolarını çıkarıp bekledikten sonra taktım
-tüm kabloları değiştirdim
-ramlerin yerini değiştirdim,tek ram kullandım, ikisini taktım
-güç kaynağını kontrol ettim
-ekranı başka bilgisayara taktım sıkıntı olmadı çalıştı
Daha ne yapmam gerek bilmiyorum çok sinirlendim bu sorunu çözebilen var mı yardım.Ana karttaki kondansatörler şişme varmı anlayamadım.Ancak diğer ana kartlar ile karşılaştırdım fark yok.

Hocam onboard ekran kartı harici ekran karı mevcut değil.Labda extra hiçbir şey yok.Ancak aynı model aynı donanıma sahip exper bilgisayarların bir ikisi çalışıyor.

Hocam bir tane var aslında ancak o da öğretmen pc de onunla deneyeyim sizce sorun buysa idareden mi talep edeyim acaba ikinci el bulabilr miyim fiyatları nasıldır ikinci el varsa.

Yorumlar için teşekkür ederim.Kondansatörlerin şiştiğini düşünmüyorum karşılaştırdım diğer ana kartlar ile.

Arkadaşlar şimdide şöyle bir durum var bu gün pc leri tekerara dan açtım temizledim.ve birkça şey daha yaptım neyse ekrana windows yazısı geliyor başlatılıyor diyor sonra monitörün ışığı gidiyor görüntü devam etmiyor.Buradan ne sonuç çıkarabilirim.

hocam başka bir pc den ram tak, olmazsa başka pc den hard disk tak hard disk düşük bir ihtimal gibi gözükse de bazen hatalar hiç ummadığımız yerden gelebilir.

Hocam; öncelikle farklı bir monitör ile deneyin..

Sorun monitörde ise; monitörün beslemesindeki kondansatörler şişmiş olabilir.. Tahminimce monitörleriniz Benq, bugün benzer bir sorunla karşılaştım ve monitörün içini açıp sorunu hallettim, şu anda sorunsuz çalışıyor.. Sanırım size iyi bir haberim var, fotoğraflarını çektim adım adım :+1:

Bizim monitörün devre yolları nemlenmiş ve oksitlenmişti.. Sizin kondansatör şişmesi gibi görünüyor.. Fotolara bakarak bilgi sahibi olacağınıza inanıyorum..

Kart okuyucumu bulur bulmaz ekleyeceğim fotoları.. Fotoları paylaşınca linki mesaj atarım hocam size..

tamam hocam monitörüm sağlam başka bilgisayara takınca sıkıntı yok kabloyuda değiştirdim.Yani bu işin içinden bir türlü çıkamadım resimleri bekliyorum hocam ilginiz için teşekkür ederim.
Evet Benq

konuyu hortlatıyorum şuan ama aynı hata bende de vardı çocuklar çözünürlük ayarlarını değiştirirken olmuştu başka monitör taktım çalıştı monitör bozulmuş durumda o moniter için yapılacak bişey var mı?

Geri