Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

!!!NİĞDE'DE ORTAOKULLARA GÖREVLENDİRME YOK!!!

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında soyludenizci tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. soyludenizci

  soyludenizci Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Ekim 2009
  Mesajlar:
  49
  Beğeni:
  0
  Niğde de iki ilçede (toplam 4 okulda) fatih projesi olan okullar dolmadığı için bütün Niğde'de bulunan BT öğretmenlerinin görevlendirilmesi yapılmadı. Keşke bu iki ilçedeki arkadaşlar bütün Niğde'deki BT öğretmenlerini mağdur etmek pahasına illaki o okulları yazmam demeseydi. Rehber öğretmen olmak istemezsin anlarım ama rehber olmak istiyorsun ama illada kendi okulumda olurum diyorsun. Hadi bunu da anlarım. MEM sana bu liseleri doldurmazsanız Niğde'de kimseyi görevlendirmeyeceğiz dediği halde neden hala inat edersin onu anlamam. Bizim engelimiz yine biziz ne yazık ki.
   
 2. delulojouh

  delulojouh Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Şubat 2012
  Mesajlar:
  140
  Beğeni:
  0
  Doğuda da bazı illerde bu durum varmış.Meb bu işin böyle yürümeyeceğini anlayınca kadroya sıcak bakar belki
   
 3. soyludenizci

  soyludenizci Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Ekim 2009
  Mesajlar:
  49
  Beğeni:
  0
  Bu nasıl uygulamadır anlamadım. İlçe dışına görevlendirme yapılamaz diyor ama başka bir ilçede dolmayan fatih kapsamındaki okullar yüzünden tüm İl görevlendirilmiyor. Keşke f@tih projesi kapsamındaki dolmayan okulların bulunduğu ilçede görevlendirme yapmasalar. Bağlı bulunduğum merkezde tüm fatihli okullar doldu. Diğer ilçelere görevlendirme isteyemiyorum ama diğer ilçeler dolmadığı için mağdurum. Hayret doğrusu.
   
 4. soyludenizci

  soyludenizci Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Ekim 2009
  Mesajlar:
  49
  Beğeni:
  0
  Niğde'den bu siteye giren başka kimse yok sanırım.
   
 5. 19siyaHBeyaz03

  19siyaHBeyaz03 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2011
  Mesajlar:
  721
  Beğeni:
  0
  niğde de değilim ama bence niğde adına olumlu keşke türkiyede tüm şehirler böyle olsa kimse kendi okulu dışı yazmasa tüm türkiyede görevlendirmeler olmaz
  bunun sonucunda ya liseler ders var mı yok mu bakmazsızın kadro verirler yada tehtit eder gibi hepimizin göbeğini birbirimize bağlayarak ya lise yada hiç birşey anlayışını değiştirirler...
  bunların amacı bizleri birbirimize düşürmek sanki
  başka ilçede lise boş kaldı diye tüm ortaokul görevlendirmelerini yapmıyorlarsa burda art niyet var bu tuzağa düşmeyelim ortaokulda görev alamyanlar işleri aksatsınlar bence nasıl lise müdürleri ağladılar diye bu tarz görevlendirme yoluna gittilerse birazda ortaokul müdürleri ağlasın ki başka bir çözüm bulsunlar yada şart sunma işinden vazgeçsinler
   
 6. soyludenizci

  soyludenizci Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Ekim 2009
  Mesajlar:
  49
  Beğeni:
  0
  İnşAllah dediğin gibi olur. Ama buna benim pek inanasım gelmiyor. Madem eline bir fırsat geçti kullan. Diyorsan ki protesto edelim o zaman yazmaz hiç kimse f@tih olan okulları da bak bakalım nasıl çözüm bulunuyor. Çünkü şuan bize asıl ihtiyaçları, bakanlık tarihinin en büyük projesi olan F@TİH projesi uygulanmış olan okullar. Komik olan nedir biliyor musunuz. Türkiye'de 4 fatih projeli okulu bulunup 2 bilgisayar öğretmeni olan ilçeler var. Farklı ilçeden görevlendirilme de yapılamıyor. Bana söyler misiniz bu ilçe nasıl dolacak, dolmayınca tüm il genelindeki BT öğretmenleri nasıl mağdur olmayacak.
   
 7. habbe

  habbe Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.082
  Beğeni:
  0
  Burda iş il formatörlerine düşüyor. İşin içinde
  olan ve durumu en iyi anlatacak olan onlar çünkü.
   
 8. aydansiii

  aydansiii Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2009
  Mesajlar:
  493
  Beğeni:
  1
  İlginç uygulamalardan bir tanesi daha. 28/09/2012 tarihli yazının 6. maddesine göre görevlendirmelerin büyükşehir statüsündeki iller haricinde ki diğer illerde ilçe bazında değerlendirilmesi gerekir. Tüm il birlikte ele alınamaz. Bir ilçede Fatih projesi kapsamındaki liselere görevlendirme yapıldıktan sonra, ortaokullara da görevlendirme yapılabilir
   
 9. lsurmeli

  lsurmeli Site Gezgini

  Kayıt:
  30 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  31
  Beğeni:
  0
  nereden öğrendiniz hocam görevlendirme sonuçlarını bizim okula henüz bir cevap gelmedi de.
   
 10. soyludenizci

  soyludenizci Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Ekim 2009
  Mesajlar:
  49
  Beğeni:
  0
  Hocam MEM'den öğrendim. Ancak bir sıkıntı olduğu açık. Çünkü dolmayan ilçeler dolan ilçeler ve merkezi bağlamaz. Olmadı ülke bazında yapılsın da herhangi bir il dolmadan Niğde'yi görevlendiremeyiz desinler. Böyle bir mantık olamaz. Zaten tercih edemediğim ilçeden dolayı mağdur olmamız çok saçma.
   
 11. soyludenizci

  soyludenizci Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Ekim 2009
  Mesajlar:
  49
  Beğeni:
  0
  Hayırlı olsun arkadaşlar sadece f@tih projesi olan liseleri yazanlar görevlendirildi. Diğerleri görevlendirilmedi. Yazı az önce elimize ulaştı.
   
 12. zilal

  zilal Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.826
  Beğeni:
  2
  konya da da öyle yapacaklardı. toplantı yapıp önce lise isteyenleri belirlediler. ya lise ya da görevlendirme yok denilince tercih etti arkadaşlar. sonrada ortaokullara görevlendirme yaptılar. henüz resmi olarak kimse başlamadı.
   
 13. herohamster

  herohamster Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  25 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.794
  Beğeni:
  12
  niğdede görev yapmıyorum ama serzenişinizin haksız olduğunu düşünüyorum bahsettiğiniz koşullarda insanlar çalışmak istemiyorsa ki bu şekilde bir çalışma olmaz resmen tehditvari bir uslup sizinde kalkıp burada yaşanılan sıkıntıdan meslektaşlarımızı sorumlu tutmanız hiçde mantıklı değil..eleştirmeniz gereken kısım oranın mem dir...
   
 14. soyludenizci

  soyludenizci Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Ekim 2009
  Mesajlar:
  49
  Beğeni:
  0
  Hocam olayın ayrıntısını bilmiyorsunuz. Amacım kimseyi zorlamak değil. Sadece ben Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim diyorsan beğensen de beğenmesen de taşın altına elini koyman lazım. Benim sitem ettiğim arkadaşlar hem Rehber olmak istiyor ama aynı zamanda evinin yanındaki okul dahi olsa başka okulda olmam diyor. Bunu da işin ciddiyetini anlamadığı için diyor. Sanılıyor ki ben o liseyi yazmazsam da kendi okulumda gene görevlendirilirim. Ama öyle değil bu arkadaşlar şimdi derdine düşecekler rehber olamadık diye. benim amacım bu iş sonlandırılmadan bir çözüm bulunmasıydı. Bu arkadaşlar şimdi hem kendilerini hem de o ildeki diğer arkadaşlarını mağdur etti. Nasipte bu varmış çok dert değil ama bizler kıymetimizi arttırmak istiyorsak f@tih projesi gibi bir nimeti avantaja dönüştürüp, taşın altına elimizi koyup ne kadar önemli ve gerekli olduğumuzu herkese göstermektir diye düşünüyorum. Şahsi yorumumdur. Niyetim kimseyi incitmek değildir.
   
 15. gunica

  gunica Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Kasım 2007
  Mesajlar:
  258
  Beğeni:
  6
  kimseyi görev almak için zorlayamayız sonuçta. yeğitek ten gelen yazıda ilçeler arası görevlendirme olmaz ibaresi var.

  bana da görev çıkmadı muhtemelen. benim çalıştığım ilçede sadece bir lise de fatih projesi var. ben merkez ilçede ikamet ediyorum. benim çalıştığım ilçede başka bir arkadaş görev istedi ve ona çıkacak. ben de dilekçeme özellikle belirttim merkez ilçede ikamet ettiğim için merkezde boş lise kalırsa görev almak isterim ama merkez ilçede boş okul kalmazsa kendi okulumda görev almak istiyorum diye.. çünkü zaten çalıştığım ilçede bir fatih lisesi var ve ona da görevlendirme oldu..

  sonuç olarak beklemedeyiz. aldığım duyumlara göre önce fatih okullarını doldurmaya çalışacaklar.. ondan sonra ortaokullara yapacaklar... bu arada Çanakkale'den bahsediyorum... :(
   
 16. maverickx

  maverickx Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2011
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  2
  Hocam görevlendirme isteyen arkadaşlar, yazıyı okudularsa ve il milli eğitim ile görüştülerse zaten liseler dolmadan ortaokullarda görevlendirme yapılmayacağını bilerek yazmışlardır diye düşünüyorum.
  Ancak ben Milli Eğitimin yerinde olsaydım görev isteyen öğretmenleri bir gün toplar durumu izah edip açık kalan okulları söyler, bu şekilde görev isteyen ancak görevlendirilemeyen arkadaşlarımı uyarırdım. Belki bir şekilde çözüme ulaşılabilirdi bu şekilde.
  İl Milli Eğitim liseler bitmeden ortaokula görevlendirme yapmamışsa hem bakanlık yazısına hem kendi sözüne uygun davranmış demektir ki burada yanlış bir hareket yok bence.
   
 17. soyludenizci

  soyludenizci Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Ekim 2009
  Mesajlar:
  49
  Beğeni:
  0
  Hocam yanlışlık şurada var merkezdeki fatih olan okullar doldu, başka ilçeye görevlendirilme de yapılamıyor ama 2 ilçede dolmayan 4 okul var diye merkezdeki ve diğer dolan ilçelerdeki öğretmenler de ortaokullara görevlendirilmedi. Neyse hayırlısı olsun..
   
 18. maverickx

  maverickx Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2011
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  2
  Tamamdır hocam, kusura bakma o kısmı anlayamamışım.
  Bahsettiğiniz hususta yanlışlık var o zaman, aynen katılıyorum size.
  Merkezde fatih projesi kapsamındaki kapsamındaki liseleri doldurduysan merkezdeki ortaokullara da görevlendirme yapmak lazım, sonuçta başka bir ilçedeki okullar diğer ilçeleri ya da merkezi etkilememeli.
   
 19. erden60

  erden60 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  410
  Beğeni:
  2
  bunasıl iş?
  ilden ile uygulama değişiyor! diğer illerde millet eylül 17 formatör .....btr diye bişey çıktı halen gene devam...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal