NFC ÖZELLİĞİ ÇALIŞIYOR MU

Kodla Büyü

yumakli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Oğluma tip 1 diyabet teşhisi kondu. Sensör aldık. Telefonda nfc özelliğinin olması gerekiyormuş. Evde kullanmadığım eski bir Xiaomi 5s telefon var. Ayarlarda nfc özelliğinin olduğu yazıyor. Nfc özelliğini çalışıp çalışmadığını bilemiyorum. Nfc özelliğinin çalıştığını nasıl kontrol edebilirim? Sensörü takmadan denemem lazım.

işbankası mobil uygulamasından uzaktan üye olmaya çalıştığımda yeni çipli kimlik kartımı telefonun arkasına koymamı ve nfc yi açıp okumasını istemişti. yapıştırmıştım zar zor okumuştu.
yani çipli kimlik kartı ile denenebilir ama hangi uygulama ile yapmak gerekir bilemedim.
veya başka bir nfc özellikli telefon ile iletişim kurdurulabilir.

Ziraat uygulamasıyla denedim okutamadım. Başka bir telefona nasıl bağlatabilirim nfc özelliğiyle?

Nfc açıp kimliği arka kısmında gezdirince zaten nfc okuyor. Telefondan ses geliyor. Uygulamaya gerek yok. Eşimin telefonda o şekilde okuttum. Nfc verisi çalıştırılmadı mı öyle birşey yazmıştı.

Hatta şimdi çamaşır makinesine tuttum. Nfc verisini çalıştıracak uygulama yok dedi ve play store'u açtı.

Kimliği denedim tekrar nasıl birşey olmuştu diye, okuma sesi çıkıyor ama birşey çalıştırmıyor.

Son düzenleme:
Bir telefonumda tepki verdi. Ancak sensör için kullanmayı düşündüğüm telefon tepki vermiyor

Nfc yoksa ayarlarda nfc olmuyor zaten. Telefonumdan yok oradan biliyorum. Nfc bozulmuştur yada belki o Android sürümü tepki vermiyordur bilemem.

Evet pili değiştirmiştik
Nfc si plan başka bir telefona NFC ile resim göndermeyi deneyin. Gönderirse NFC çalışıyor demektir. (Paylaş, android beam olabilir sizin telefonda NFC paylaşma uygulamasının adı) Olmazsa batarya ile beraber NFC bandı da çöpe gitmiş olabilir.

Nfc si plan başka bir telefona NFC ile resim göndermeyi deneyin. Gönderirse NFC çalışıyor demektir. (Paylaş, android beam olabilir sizin telefonda NFC paylaşma uygulamasının adı) Olmazsa batarya ile beraber NFC bandı da çöpe gitmiş olabilir.
Denedim olmadı. Galiba nfc bozulmuş. Hepinize Teşekkürler bilgilendirmeleriniz için. Evdeki telefonla yaparız dedik olmadı. Sensör okuyucu sipariş ederim artık

Ayarlar->Telefon Hakkında -> Tüm Özellikler e girip çekirdek sürüme 4 defa tıklarsanız test ekranı gelir Xiaomi telefonlarda.. Buradan test edebilirsiniz..

Özellikle o telefonu kullanmak istiyorsanız mümkünse orijinal batarya ile muadil alacaksanız da nfc desteği olduğundan emin olarak pil değişimi yaptırın.

Geri