Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

netsupport school beni çıldırttı

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ozelbil tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. ozelbil

  ozelbil Site Gezgini

  Kayıt:
  20 Şubat 2007
  Mesajlar:
  70
  Beğeni:
  1
  Lütfen yardım arkadaşlar.
  Geçn yıllarda hiç bu sorunu yaşmamamıştım. Ana bilgisayardan diğer bilgisayarları görmeye çalışınca security key diye birşey çıkıyor oturum adı ve şifre istiyor ne denediysem olmadı. Belki serialde sorun vardır diye başka sürümünü kurdum oda olmadı. ağ düzgün çalışyıor güvenlik duvarı sorunu yok . Bilen varsa yardım etsin lütfen
   
 2. fareadam

  fareadam Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  131
  Beğeni:
  0
  bu windows ile ilgili bir sorun. Güvenlik update lerinden birisi dışarıdan erişim için şifre istenmesini sağlıyor. veye bilgisayarın güvenlik ve ağ ayarlarına bakın...
   
 3. s_mavus

  s_mavus Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  3
  Beğeni:
  0
  terminallere kurulum yaparken bağlanmak için şifre sorulması yönünde ayar yapmışsınız zannedersem, 8) sorun o yüzden kaynaklanıyor.

  Programı kurduktan sonra öğrenci ayarlarında (student configrasyon) çeşitli ayarlamalar yapılabiliyor hatırlarsanız: Slient modda (gizli-görünmez) çalışma, sizde olduğu gibi parolalı bağlantı, bağlantıprotokolü vs. vs.

  ÇÖZÜM:
  Birinci yol: (tek ana makine ve lab varsa) öğrenci bilgisayarlarındaki ayarlar kısmına girmek ve girdiğiniz şifreleri iptal etmek. Tabii program açılış şifresini iptal etmenizi önermem, uyanık bir öğrenci ayarlara ulaşabilir.

  İkinci yo: Admin (öğretmen) bilgisayarındaki ayarlar bölümüne girin ve orata security key kısmına öğrenci bilgisayarlarına girdiğiniz şifrenin aynısını girin. Eğer her bir bilgisayara farklı şifre yazdıysanız bu metod işlemez. Çünkü sadece yazdığınız şifreye sahip bilgisayara bağlanabilir.

  (Şu an evden yazdığım için menülerin net yolunu yazamıyorum, eğer karmaşık olduysa, belirtirseniz okuldayken menülerin tam yollarıyla tekrar yazarım inş.)
   
 4. mursidem

  mursidem Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Eylül 2007
  Mesajlar:
  69
  Beğeni:
  0
  bu öğrenci bilgisayarlarında kurduktan sonra yapmamız gereken ayarlar neler
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal