Netsupport porgramı hak.[Acil]

Kodla Büyü

sehit

Site Gezgini
Netsupport programında öğrenci kendi bilgisayarından yaptığı çalışmayı öğretmene gönderebiliyor mu?

sent/collect work diye bir şey var gönder/topla diyorlar bir bak bakalım ilk menüde

biraz kurcaladım ve nasıl olduğunu buldum şimdi ilk önce yukardaki araç çubuklarından send/collect araç çubuğunu seçiyoruz, yalnız bunun açılması için ilk önce send colleckten bir dosya göndermek gerekiyor sanırsam ilk defada açmadı bende belki sizde açar, neyse daha sonra,
new/ileri/ burada çıkan pencereden göndereceğimiz dosyaları seçiyoruz, browse diyip seçin, çok dosya göndermek için add düğmesini kullanın daha sonra tekrar ileriye tıklayın,
şimdi burda öğrencilerin dosyalara erişeceği klasörü seçiyorsunuz, örneğin D:\gönderilenler diye bir klasör oluşturabilirsiniz, bu klasör öğrenci bilgisayarlarında yoksa kendisi oluşturuyor :wink: altta üç seçenek var bunlardan ilki
delete all files... daha önceden gönderilenler klasörüne çalışma göndermişseniz onları temizler.
remove files..... dosyaları çektikten sonra dosyaları öğrenci bilgisayarından siler.
student store.... öğrencilerin bu dosyaları ağ sürücüsünde kaydetmesini sağlıyor sanırsam :oops:
tekrar ileri dedikten sonra dosyaların öğretmen bilgisayarında nerde toplanmasını istediğinizi seçiyorsunuz örneğin D:\Toplananlar ve altta iki seçenek var bunlardan ilki
student name: toplananlar klasöründe öğrenci isimleriyle topluyor
machine name... makina nnumarasıyla topluyor
tekrara ileri ve bu paylaşıma bir isim giriyorsunuz ve sona basınca paylaşım ekleniyor, şimdi description altında bulunan paylaşıma tıklayıp send worke tıklayın öğrenci bilgisayarlarında D:\gönderilenlere bakın seçtiğiniz dosyalar oraya gönderilmişmiştir, öğrenciler değişiklik yaptıktan sonra collect worke basınve toplayın, eğer öğrenci değişiklik yapmamışsa toplamıyor ona göre benden bu kadar veli geldi gidiyorum :lol: ...

Geri