Netsupport Öğrenci bilgisayarları otomatik login

Kodla Büyü

nakressa

Üye
Mrb arkadaşlar.. Netsupport teacher açık iken kapatılıp açılan öğrenci bilgisayarları bi türlü otomatik olarak teacher tarafından algılanmıyor. El ile tarama yaptırdığımızda açılan bilgisayarları buluyor. Bu kapatılıp açılan bilgisayarların otomatik olarak bağlanması netsupportta sağlanabiliyor mu? Bilen varsa yazarsa sevinirim... Şimdiden teşekürler..

ilgin için tşkür ederim arkadaşım.. Fakat daha önce netop kullanıyodum ve netopta açılan öğrenci makinaları kendiliğinden bağlanıyor yada teacher programı hemen buluyodu kendiliğinden. Tarama yapma gibi bi derdin bulunmuyordu. Bence bu çok önemli bi özellik. Netsupporttada vardır umarım....

şimdi aklıma takıldı...bakmam lazım seçeneklerine falan.. çünkü bende REFRESH yaparak el ile bulduruyorum açılıp kapanan bilgisayarları...

Maalesef net op ın belkide en belirgin üstünlüğü bu öğrenci reset atsa makinaya net supporttan kurtulabiliyor oysa net op ta otomatik makina açılınca tekrar bağlanıyordu
netsupportta böyle bir özellik yok.

frt44' Alıntı:
şimdi aklıma takıldı...bakmam lazım seçeneklerine falan.. çünkü bende REFRESH yaparak el ile bulduruyorum açılıp kapanan bilgisayarları...
Hocam refresh yerine kapamış görünen bilgisayarın üzerine çift tıklayın.

peki ben netsupport 9.2 yi kurdum ama otomatik bağlanmıyor. forumda da araştırdım, bu sorunu yaşayanlar var ama çözümü ?. refresh ile bulamıyor ancak kapalı görünen pc ye tıklanınca bağlanıyor...

Maalesef bende de öyle problem var. Ama bir şey dikkatimi çekti. Eğer makinada deepfreeze veya güvenlik kartı devre dışı kalmış ise otomatik login oluyor. nasıl iş anlamadım. siz de deneyin bir makinayı feda edin otomatik login olduğunu göreceksiniz :?:

Tüm bilgisayarlar bağlıyken student registera girin ve tüm bağlı bilgisayarları register edin. Auto Register ıda aktif edin.

Ben bu sorunu çok araştırdım bi türlü çözemedim. Sonuçta netsupporttan netopa döndüm. Şimdi çok memnunum öğrenci kapatsa bile tekrar login olduğunda oto yakalıyo netop. Hatta öğrenci makinalarına görüntü vermişsem açılan makinaya otomatik görüntü gidiyor hemen. Fakat oasis arkadaşımın dediği gibi register edip bi deniyim bakalım netop kullanıyorum fakat netsupportu da silmedim ikiside kurulu...

cogullu' Alıntı:
view/currrent settings/user interface/automatic reconnect students

malesef bu şekilde olmuyo bağlanmıyorlar. Bu seçenek zaten aktif. Yapılması gereken öğretmen bilgisayarındaki netsupportta class wizard kullanarak bir sınıf oluşturmak daha sonra öğrenci bilgisayarlarını bu sınıf içine register etmek. Bu şekilde yaparsanız otomatik bağlanıyo. Nettsupportu her çalıştırdığınızda oluşturduğunuz sınıfla açmayı unutmayın..

4164421.JPG

7834242.JPG

Bu NetOP vistada sağlıklı çalışmıyor maalesef, bilgisayar açılınca direkt çalışmıyor + Ctrl+Alt+Delete kombinasyonu ile client kapatılabiliyor...

cogullu yazmış:
view/currrent settings/user interface/automatic reconnect students

malesef bu şekilde olmuyo bağlanmıyorlar. Bu seçenek zaten aktif. Yapılması gereken öğretmen bilgisayarındaki netsupportta class wizard kullanarak bir sınıf oluşturmak daha sonra öğrenci bilgisayarlarını bu sınıf içine register etmek. Bu şekilde yaparsanız otomatik bağlanıyo. Nettsupportu her çalıştırdığınızda oluşturduğunuz sınıfla açmayı unutmayın..
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Yarın ben bi deneyecem bakalım. İnş olur. Önermiş olduğunuz çözümler için teşekkür ederim...

arkadaşlar Öğrenci bilgisayarına gidip netop scholla girip OPTİON kısmında ya da COnnection kısmında tam aklıma gelmyor... ORDA 4 tane secenek var onların hepsini secin bilgisayar açılınca otomatik görüyor netop..
ingilizcen var az çözersin OPTİON a girip..
LOAD Start windows falan yazıyor onları TİKLE ( işaretle) tamamdır ...

@Zeki_47
Labaratuarda NetSupport 9.02 kullanıyorum.
@cogullu
Sorunumu sizin dediğiniz gibi de halledemedim, arkadaşın dediği gibi de. Başka bir çözüm yolu bulmamız lazım...

hocam öğretmen bilgisayarındaki netsupport un connection ayarlarına bi bak? belki ordaki ayarlarda sorun vardır?benm netop school... bazı bilgisiyarlarda oyle bi sorun vardı otomatik görmüyordu dediğim gibi hal oldu da.

Ya onlara da baktım. Herşey normal gibi görünüyor. Eğer sorunu çözemezsem synchrone eyes programını kuracam.

Hocam ben çözümü buldum sorun koruma kartından koruma bizim labdaki experlerde junior sheriff koruma kartı var. Koruma kartının ayarlar menüsünden NetWork ayarları kısmına gelip en altta Açılış sırasında network kopyalamaya bağlan seçeneğini attif hale getirin tamam.

bende araştırdım bu sorunu çözemedim bilgisayaar kapanınca oyomatik bağlanmıyo bağlanabileceği bir yol var mı acaba kurulumda mı bi ayar yapmamız lazım :|

Geri