Netsupport dan bilgisayarları açma

Kodla Büyü

bestdanger

Üye
Ben netsupportta istediğim yada tüm bilgisayarları kapatabiliyorum fakat bilgisayarı açamıyorum. Bilgisayarı seçiyorum POWER ON a tıklıyorum bilg. açılmıyor.

hocam biosları ayarlayacaksın. power management içinde on lan wake up var
artı ağ kartlarınında bunu desteklemesi gerekir. olmazsa ağ kartlarının sürücülerini bi güncelle.

muallim hocamın bahsettiği gibi bios ayarlayacaksın. yalnız bilgisayarparında ups yok ise ayarlamanı tavsiye etmem. Çünkü bilg lan dan açmaya izin verdiğinde sarteli ilk açtıgında tüm bilgisayarlar gelen sinyali tetikleme gibi görüp otomatik açılıyor. Dersin yoksa ondan sonra birde onları kapatmayı bekliyosun.

Açıkçası ben bu özelliği şu ana kadar 4 farklı bilg. labındada kullandım ama şalterlerden dolayı hiç bir bilgisayarın oto. açıldığını görmedim ki bunların 1 i hariç düğer 3 ünde UPS yoktu. :) Farklı bir durumdan kaynaklansa gerek. Ama sayın hocalarımın dediği gibi BIOS un wake on lan özelliğinden bunları ayarlayabilirsin.

bu şalterlerden dolayı açılma olayı eski bilgisayarlarda oluyordu yenilerde sorun yok gayet güzel açılıyor ve kapanıyor.

Geri