Netsupport 10.70.1 kurulum için yardım

Kodla Büyü

yildizli_85

Aktif Üye
Mrb Arkadaşlar.
PC Lab'daki 12 bilgisayara tek tek format attım ve Netsupport 10.70.1 kurdum. Kendi laptopuma Netsupport'u kurdum. Çalıştırdığımda bilgisayarlardan sadece 10-11-12 nolu bilgisayarları görüyor. Tüm PCler aynı switch'e bağlı olmasına rağmen neden böyle bir hata verdi anlamadım.
Bu konuda fikri olan?

bağlı bilgisayarlar local ip alıyomu ona bak daha sonra bilgisayarların aynı çalışma grubunda olduklarına bak daha sonra ağ kimliklerine bak ...

yildizli_85' Alıntı:
hepsi tamam, sorun yok. ama y,nede bağlanmıyor

Kesin çözüm isterseniz, bilgisayarlara elle ip verin. Netsupport ana bilgisayarda da bağlantı ayarlarında ip aralığını elle belirleyin. Böylece hem direk belli aralıktaki bilgisayarları tanır, hem de hızlı tanır.

Bir de öğrencileri kurarken belirlediğiniz room ile sunucudaki room ayarının da aynı olması gerekiyor. Buna da dikkat edin.

Bir de "Security Key" kısmına bir güvenlik anahtarı girdiyseniz, aynı ağda bile olsa göremezsiniz. Security Key ve Password'u kontrol ediniz.

Yine bağlantı kuramazsanız Tech Console ile bağlanmaya çalışınız. Tech Console tüm ağdaki clientleri görebilir.

Arkadaşlar NSS kurulu bilgisayarları NSS Tech Console ile görebiliyorum. Ancak NSS'de göremiyorum. Lütfen çözüm için fikir verin...

Deploy ile ilgili birşey mi? Nedir bu Deploy?

Ayrıa aşağıdaki ekran geliyo. Benden ne şifresi istiyor anlamadım.

file.php

yildizli_85' Alıntı:
Arkadaşlar NSS kurulu bilgisayarları NSS Tech Console ile görebiliyorum. Ancak NSS'de göremiyorum. Lütfen çözüm için fikir verin...

Deploy ile ilgili birşey mi? Nedir bu Deploy?

Ayrıa aşağıdaki ekran geliyo. Benden ne şifresi istiyor anlamadım.

file.php

NetSupport Tutor ile öğrenci bilgisayarları aynı sürüm olmadığında veya uyumsuz olduğunda bu pencere çıkıyor sanırım.
Öğrenci bilgisayarlarınızda kurulu NetSupport eski sürüm ise güncelleyiniz.

Geri