NetOp School 5'te idari bilgisayararın görünmesini nasıl engelleyebilirim?

Kodla Büyü

kesenlerli

Üye
İdari bilgisayarlarla lab. çalışma grupları farklı ama aynı ağ üzerinde olduklarından ve aralarında paylaşım olduğundan lab.da öğrenciler de görüyor. Paylaşımdaki o dosyaların görünmesini nasıl engelleyebilirim? Araçlar > Klasör seçeneklerinden gerekli düzenlemeyi yaptım ama bu, öğrencinin arayarak bulmasına engel değil...

ana bılgısayara ıkıncı bır ethernet karı takın daha sonra ogrencı bılgısayarlarını szın bılgısayarınız uzerınden aga cıkarın tabı bunu yaparken ıkıncı ethernete ıp verıp ogrencı bılgıyaarlarına alt ag gecısı olarak bunu vereceksınız cokmu karısık anlattım yaaffff :?

Hayır, anladım ama aynı anda 10 pc öğretmen bilgisayarına bağlanabiliyor. O zaman bütün öğrenciler internete bağlanabilirler mi! Yarın denemeliyim. Gelişmeleri buradan yazarım. Çok teşekkür ederim.

maalesef olmadı. öğretmen bilgisayarında çift ethernet kartı vardı zaten ama alt ağ geçişinden 1 öğrenciye öğretmen bilgisayarının ip adresini veriyorum. öğrencinin interneti kesiliyorç

sayın hocam ogrencı bılgısayarına ogretmen ıp vermeye eksın ag gecısı olarak dıyelım 192.168.2.2 verdın senın bılgısayarının ıp adresınden farklı deger vereceksın 192.168.2.30 mesela alt ag gecıdı olarakta senın ıkıncı ethernete vedıgın ıp adresını vereceksın

Hocam idare bilgisayarındaki bilgilere ulasim icin password verin ogrenciler idare bilgisayarını gorselerde k.adı ve sifre yi bilmeden giris yapamasınlar.

bunu bilgisayarım yönet yerel kullanıcılar ve gruplar users kısmından parola tanımlamak istediginiz kullanıcıya sag tiklayip parola belirle diyerek yapabilirsiniz.

Geri