NetOp Scholl Teacher Yardım..

Kodla Büyü

ScReAm_

Site Gezgini
[align=center]Evet Arkadaslar Duydugunuz Gibi NetOp Scholl Teacher Programı Kullanıyorum BTS dersliginde..Sorunuum Su.
Agımda 20 bilgisayar var ancak o prograamla sadece 9 ogrencimin bilgisiyarını gorebiliyorum diger 11 bilgisayarı goremiyorum..Tüm Bİlgisayarlar acık oldugu halde diger pcler gorünmüyor??[/align]

Öğrenci bilgisayarlarına netop school programını kullanırken bağlantı (connect) kısmında TCP/IP seçili olmalı ona dikkat et. Eğer seçili değil ise sen edit yardımıyla sadece bir harf tanımla (mesela "a" de sadece) bu şekilde tanım TCP/IP bağlantısının yerine geçecek ve diğer bilgisayarları da göreceksin.
Anladığım kadarıyla senin sorunun bu...

aslında bir tane sebep olmayabiir.. belki sınıf farklıdır, veya tcp-IP den borun olabilir.. ağda görüyorlarmı birbirlerini?

bu netop school programını gemel bi sorunu. ben 1 yıl kullandım bu programı. hiçbirzaman tüm bilgisayarlar görünmedi. hatalı kullandığımıda sanmıyorum çünkü görünmeyen makinalar sürekli değişiyodu. netop güzel program fakat ağ bağlantısı konusunda cok zayıf.

hocam forumada 5 versiyonu var linklerini vermiştim ordan bi indirin deneyin kurulurken hicbir şeyi değiştirmeyin TCP/IP kalsın sınıf adını muhakkak verin yada hic değismeyin my class kalsın teacherdede my class olunca görecektir yani eşleşmelere dikkat etmek lazım yani ben kullanıyorum bi sıkıntım yok bazen olsada önemli diil kücük sıkıntım var ama dersimi anlatırken hic bir sorun yaşamıyorum acıkcası yaşayan arkadaşlar ağ kaynaklı sorunlar yaşyorlar büyük ihtimalle ayarlarını kontrol etmelerini öneririm

bende daha yeni kurdum kendi sınıfıma şuana kadar da bi sorun çıkmadı bende...gerçekten çok güzel ve işe yarar program...ben kurarken hiç bir şeyi değiştirmeden kurdum sizde öle bi deneyin isterseniz...

Geri