Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

NetOp Scholl Teacher Yardım..

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ScReAm_ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ScReAm_

ScReAm_ Site Gezgini

[align=center]Evet Arkadaslar Duydugunuz Gibi NetOp Scholl Teacher Programı Kullanıyorum BTS dersliginde..Sorunuum Su.
    Agımda 20 bilgisayar var ancak o prograamla sadece 9 ogrencimin bilgisiyarını gorebiliyorum diger 11 bilgisayarı goremiyorum..Tüm Bİlgisayarlar acık oldugu halde diger pcler gorünmüyor??[/align]

2. redik

redik Aktif Üye

Öğrenci bilgisayarlarına netop school programını kullanırken bağlantı (connect) kısmında TCP/IP seçili olmalı ona dikkat et. Eğer seçili değil ise sen edit yardımıyla sadece bir harf tanımla (mesela "a" de sadece) bu şekilde tanım TCP/IP bağlantısının yerine geçecek ve diğer bilgisayarları da göreceksin.
    Anladığım kadarıyla senin sorunun bu...

3. myesilyurt

myesilyurt Site Gezgini

aslında bir tane sebep olmayabiir.. belki sınıf farklıdır, veya tcp-IP den borun olabilir.. ağda görüyorlarmı birbirlerini?

4. denizlerb

denizlerb Süper Üye Süper Üye

bu netop school programını gemel bi sorunu. ben 1 yıl kullandım bu programı. hiçbirzaman tüm bilgisayarlar görünmedi. hatalı kullandığımıda sanmıyorum çünkü görünmeyen makinalar sürekli değişiyodu. netop güzel program fakat ağ bağlantısı konusunda cok zayıf.

5. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam forumada 5 versiyonu var linklerini vermiştim ordan bi indirin deneyin kurulurken hicbir şeyi değiştirmeyin TCP/IP kalsın sınıf adını muhakkak verin yada hic değismeyin my class kalsın teacherdede my class olunca görecektir yani eşleşmelere dikkat etmek lazım yani ben kullanıyorum bi sıkıntım yok bazen olsada önemli diil kücük sıkıntım var ama dersimi anlatırken hic bir sorun yaşamıyorum acıkcası yaşayan arkadaşlar ağ kaynaklı sorunlar yaşyorlar büyük ihtimalle ayarlarını kontrol etmelerini öneririm

6. gulages72

gulages72 Seçkin Üye Seçkin Üye

bende daha yeni kurdum kendi sınıfıma şuana kadar da bi sorun çıkmadı bende...gerçekten çok güzel ve işe yarar program...ben kurarken hiç bir şeyi değiştirmeden kurdum sizde öle bi deneyin isterseniz...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal