Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

netop programı sorun

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında FKG tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. FKG

  FKG Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar netop programını kurdum. ancak öğretmen bilgisayarı güvenlik duvarlarını kapattığım halde diğer bilgisayarları görmüyor. ağda da sorun yok. bu neden kaynaklanıyor olabilir. yardımcı olursanız sevinirim
   
 2. gizemkar

  gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2007
  Mesajlar:
  961
  Beğeni:
  4
  hocam sınıf tanımlaması yaptınmı yaptıysan bu isim diğer öğrenci bilgisayarlarındaki isim ile aynımı yoksa göremezsin sınıfları
   
 3. mursidem

  mursidem Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Eylül 2007
  Mesajlar:
  69
  Beğeni:
  0
  öğrenci pc tanıtma nasıl oluyor bende aynı sorunla karşı karşıyayım
   
 4. KILIÇARSLAN

  KILIÇARSLAN Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  121
  Beğeni:
  0
  peki öğrenci pc lerine kurdunuz mu programı,
   
 5. mursidem

  mursidem Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Eylül 2007
  Mesajlar:
  69
  Beğeni:
  0
  ewtkurdum
  student olarak kurdum
  güvenlik duvarını kaldırdım
   
 6. KILIÇARSLAN

  KILIÇARSLAN Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  121
  Beğeni:
  0
  öğrenci pc lerine programın kurulumu sırasında karşınıza gelen seçenekleri(şimdi ne olduğunu hatırlamıyorum) etkinleştirmelisiniz bu da yanılmıyorsam wizard menusunden yapılıyordu onlarıda yaptınız mı ?
   
 7. gny53

  gny53 Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  23
  Beğeni:
  0
  netop

  Arkadaşlar ben de netop kurdum ve winzard dan ayarlamalarını yaptım.Ancak hiçbir bilgisayarı görmüyor...Ne yapmalıyım?
   
 8. saab

  saab Site Gezgini

  Kayıt:
  3 Eylül 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar bende netop school 5.0 kurdum fakat bende de TCP/IP şeklinde hata veriyo ve hiçbir bilgisayarı görmüyor.Bu programın kurulumunu anlatan bir kaynak yok mu yada kullanan arkadaşlar yardımcı olsalar..
   
 9. latcakir

  latcakir Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2007
  Mesajlar:
  359
  Beğeni:
  8
  Arkadaşlar ben 27 pc' li bilgisayar lab' ına bir hafta önce kurdum tcp/ıp de sorun çıkmadı tüm makinalar birbirini görüyor. Ben gizemkar hocamın gönderdiği programı kurdum kurarken gelişmiş seçeneğini seçip install deyin kurulum bitince zaten kendisi my class diye bir sınıf oluşturuyor. her öğrecide de değişiklik yapmadan diğer serial ' i girip programı kurarsanız onlarda my class'a bağlanmaya çalışıyor. ben kurarken önce öğretmen sonra öğrencileri kurdum bir de ip adreslerim elle ayarlıydı bir de ipx-spx i yükledim program bunuda destekliyor connection dan seçebiliyorsunuz, ama ben yine de tcp ip kullanıyorum. program sp2 yüklü makinada güvenlik duvarında kendisi port açıyor. kolay gelsin...
   
 10. gizemkar

  gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2007
  Mesajlar:
  961
  Beğeni:
  4
  Evet arkadaşlar Güvenlik duvarı olsun yada olmasın program buna takılmıyor kendisi bunu hallediyor kurulumların herhangi bir sıralaması yok yani önce öğretmen yada önce öğrenci gibi IP adresleri otomatikte olabilir manuelde olabilir hic farketmez her kurulumun sonunda muhahkkak yardımcı sihirbaz acılır ve ileri diyerek adımları atlarsınız tanımlamadan kasıt burada varsayılan sınıf My class tır ama siz BT - LAB vb.. ayrı ayrı sınıflar oluşturabilrsiniz şayet idare bilgisayarları öğretmenler odası memur vb onlar için ayrı bir sınıf oluşturdum yani elle yazıyorsuunz sınıf adını. Student programıda otomatik olarak o sınıfa bağlanmaya çalışıyor.
  Dikkat! kurulumlar bittiğinde son aşamalarda progrramın kendini gizlemesini sağlayan Hide vede shelty mode secenlekleri atif ediyoruzki öğrenci programın görevini sonlandırmasın yada çıkış demesin. bu sayede program gizleniyor otomatik sınıfa bağlanıyor başlangıcta kimsecik bunun farkına varmıyor ama siz prgrama şifrede koyarsınız ozaman programı kapatamazlar ama görevini sonlandır penceresinden kapatanlar olacaktır muhakkak en sonda programın kayıt seceneklerde i dont want register my netop lisans now seceneğini secip bitiriyoruz. isteyen yeniden başlatabilir pc yi

  Teacher kurulumuda aynı wizart cıktığında adımlar tamamlanıyor ilgili s-e-ria-ller kullanılıp sınıf tanımlamaları yapılıp kurulum tamamlanıyor Kurulumları Advanced diyerek yapabilirsiniz ben öyle kuruyorum.

  sıkıntısı olanlar lütfen bilgisayarların ağı görüp sorunsuz iletişim kurup kurmadığını kontrol etsinler iletiişim protokollerini yüklesinler enazından TCP/IP olmalı.
   
 11. SYALNIZ

  SYALNIZ Üye

  Kayıt:
  7 Ocak 2008
  Mesajlar:
  9
  Beğeni:
  0
  netop school programını kurdum. sorunsuz çalışıyor. öğrenciler programı kapatmasın diye gizleme seçeneklerini seçmiştim. bu seçeneklere tekrar ulaşmak istiyorum. nasıl ulaşabilirim?
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal