NetOp lütfen biri yardım etsin

Kodla Büyü

El-Aziz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
laboratuvara netop kurmak istiyorum ama bir türlü bilgisayarlar birbirini görmüyor. netop 5 in bir kaç versiyonunu denedim, görmedi. netsupport yükledim görmedi yine. netop 6 kurdum, bi kaç ayarını kurcaladım, 4 bilgisayarı görebildi ama onlar da bağlı kalmıyor anında düşüyor. bir ayarı var mı bu programın. günlerdir bununla uğraşıyorum. lütfen yardım edin

Windowsun güvenlik duvarını kapatın,
Kullandığınız antivirüsü de geçici olarak devre dışı bırakın ya da ayarlarını inceleyin. Netop ile ilgili engellenen bir yer var mı ?

Hocam bilgisayarların hepsine sabit ip ver. Sonra hepsinin ağ kimliğini WORKGROUP veya başka bişey yap. yine de olmazsa hepsinin paylaşımda birbirini görüp görmediğini kontrol et. Hala olmadıysa windows 7 kullanıyorsun demektir. Windows 7 de NETOP 6 düzgün çalışmıyor. Bende o yüzden Vistaya dönüş yapıp sorunsuz bi şekilde çalışmalara devam ediyorum.

xp kullanıyorum. antivirüs programı yokken denedim, olmadı. güvenlik duvarı da kapalı. ağda birbirlerini görüyor bilgisayarlar

hocam bilgisayarlar çok eski. netop10 u kaldıracagını sanmıyorum. elimdeki programlarla nasıl kullanabilirim bu laboratuvarı?

Netop un en son sürümü 6.2, onun da nette ilacı yok henüz bildiğim kadarıyla. İlaçlı en son sürüm 6.02
Netop için sabit ip veya belli bir çalışma grubu olmasına gerek yok, program bunları önemsemez. Bilgisayarın IP alması yeterli.
Hocam 5 yıldır sınıfımda netop kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.
Win 7 de student programı çalışmıyor elimdeki sürümde, 6.2 çalışıyor mu bilmiyorum.
Netop school student programını kurduğunuz zaman setup wizard ilk çalıştırmada otomatik olarak açılır, orada bağlanılacak sınıf ayarı geliyor
Bütün student programlarında aynı sınıfı (örneğin : BT) girmelisiniz. Burada Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin. Bunun haricinde diğer ayarları varsayılan haliyle bırakmanız yeterli. Şu konuyu incelemenizi öneririm:
bts-kontrol-programlari-netsupport-netop-vs-f105/netop-school-6-02-netop-school-5-ogrenci-kontrol-yazilimi-t3262.html

bennde 5.0 var hocam duzelmezse yazarsınız yarın yuklerım... kurulum sırasında bi iki ayar istiyebilir.. biyerde bilg. adlarını kullan diye bi ayar vardı kurulun sırasında onu secemek gerekebilit... .. ana bilgisayara tekrar kurun.. bigisayarları tekrar tarar diyin .. inglizce bişeyler yazıodu ama alımda değil... daha sonra görmediği bilgisayarda netopu kendiniz başmatmayı deneyinn.. krulum asamasında ayarı vardı otomatik başlat diye... başka sorunlarda şunlar olabilir...... kurulumda öğrenci için ayrı öğtmn için ayrı şifre giriliyordu.. aynı ağ üzerinde olması gerekiordu.. aynı yere bağlısa bile biri ev-ağı biri workgroup fln sa sorun verebilir.. ağ bağntılarımdan ağ kur demek gerekebiliyor.. virüs prog..güvnlik duvarı fln sorun verebilir ama bakmışsınız sanırım..

hocam size zahmet gönderir misiniz elinizdeki netop u? ne yapsam da olmuyor. teorik olarak hiç bir problem yok. aynı class aynı çalışma grubu, ağdan alışveriş yapılıyor ama netoptan yapılamıyor

El-Aziz' Alıntı:
xp kullanıyorum. antivirüs programı yokken denedim, olmadı. güvenlik duvarı da kapalı. ağda birbirlerini görüyor bilgisayarlar
hocam netop değil ama net support kullanıyorum. Diğer hocalarımın değindiği sorunların yokluğundan eminseniz kurulum esnasında gözden kaçırdığınız bir iki nokta sebebiyet verebilir.
Önce ana bilgisayara kurun.
Kurarken kullandığınız kullanıcı adı-serial-client sayısı-authorazation-activation key bir yere not edin. öğrenci bilgisayarlarına kurarken de aynı bilgilerle kurun. yeniden kullanıcı adı-şifre üretmeyin ve kesinlikle client sayısını birbirinden farklı yapmayın. Deneyin bakalım ne olacak. kolaylıklar...

win 7'de bir türlü netop kuramadım. kuruyorum ayarların yapılacağı kısım bir türlü gelmiyor. versiyon 6. yeni versiyonu olan var mı?

Arkadaşım, öncelikle labratuvar ağını okulun ağından ayırabiliyorsan ayır. Zaten öğretmen bilgisayarları çift ethernet. Sonrasında bağlantıyı IPX/SPX protokolüyle kur.
Ben yıllardır sorunsuz kullanıyorum.Üstlelik bendeki sürüm 4. Yeni sürümleri hiç denemedim, çünkü extradan bir ihtiyacım olmadı, herşeye yetiyor.

Geri