Netbook windows açılış şifresi sorunu

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar.Az önce okulda bana hep yardımcı olan çok sevdiğim müdür yardımcım aradı.Bir tane netbook varmış.windows açılış şifresini unutmuş.Netbook olduğundan kafa biraz karıştı cd rom olmadığından dolayı.Bana bir yol gösterin nasıl çözebilirim bu durumu.Oturum açma ekranında iki defa ctrl+alt+del tuşlarıyla ilgili bir kaç çözüm buldum siz değerli meslektaşlarıma da sorayım dedim.

dos moda erişebiliyorsanız kullanıcının şifresini resetleyebilir veya yeni kullanıcı oluşturabilirsiniz. Ama dos moda girerkende şifre talebi olursa sistemin mecburen 3. parti yazılımlarla işinizi halledebilirsiniz. Kolay gelsin.

Net user kullanımı. Daha kolay anlatımlı siteleri kod örneklerini yazarak bulabilirsiniz. Kolay gelsin.
http://support.microsoft.com/kb/251394/tr

Hocam bu işin görsel olarak yapılması (boot edilmeden) şifreyi girmek veya buna alternatif, yüz tanıma, parmak tanıma gibi login olma işlemleridir. Yada şunu söylesem daha doğru olur sanırım. Benim bildiğim windows şifre isteme ekranında şifre bilinmeden (yada boot etmeden diyebiliriz) windows açılamaz.

alternatif olarak (kullandığım) Elcomsoft System Recovery Professional isosunu bootable hale getirip şifreleri görebilirsiniz.

Geri