Netbook sata diski nasıl gostereceğiz?

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaslar exper style netbook aldım bugun elime ulastı.

sistem free dos oldugu için xp kurmak istiyorum buna ama fakat sata hdd yi görmüyor,

ilk ekranı geçiyor disk bolumleme kısmında sadece flashı goruyor, biostan satayı da kapadım yine olmuyor,

var mı önerisi olan?

Hocam SATA yı zaten kapatmışsınız. Netbooklarda BIOS daha sade oluyor. Boot seçenekleri içerisinde AHCI IDE SATA gibi bir kısımda değiştirmeniz gereken ilave bir ayar olabilir.

Bende Asus netbook var. ilk aldığımda üzerinde XP home yüklü idi . RAM ini 2GB yaptıktan sonra Win7 ultimate kurdum daha stabil ve performanslı.
RAM i 1 GB ise Win7 home premium 2GB ise Win7 Ultimate kurmanızı öneriyorum.

fahrican' Alıntı:
Hocam SATA yı zaten kapatmışsınız. Netbooklarda BIOS daha sade oluyor. Boot seçenekleri içerisinde AHCI IDE SATA gibi bir kısımda değiştirmeniz gereken ilave bir ayar olabilir.

Bende Asus netbook var. ilk aldığımda üzerinde XP home yüklü idi . RAM ini 2GB yaptıktan sonra Win7 ultimate kurdum daha stabil ve performanslı.
RAM i 1 GB ise Win7 home premium 2GB ise Win7 Ultimate kurmanızı öneriyorum.

ever hocam bios dediğin gfibi çok sade, ama ekstradan hdd ile ilgili baska bir ayar bulamadım neyse hariciyle kuracaz artık, sistem 2 gb ramli win xp kurayım diyordum aslında.

eğer xp sata entegreli ise bios'ta sata aktif olsa bile görmesi lazım. tabi sizdeki sata driverlarında mevcut hdd satası varmı bilinmez...

Geri