Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Net support show yapılan ekrandan kurtulma

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında btr1111 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. btr1111

btr1111 Aktif Üye

Arkadaşlar öğretmen bilgisayarındaki görüntüyü öğrencilere yolluyorum. Bazı öğrenciler bilgisyara resey atıp açıyor. Açılan bilgisayar show özelliğinden çokuyor istediği sey yapabiliyor. Reset atılsa bile açılınca direkt olarak öğretmen bilgisayarının görüntüsünü almaya devam edebilir mi?

2. mudamet

mudamet Seçkin Üye Seçkin Üye

Bende hemen tekrar bağlanıyor ve öğretmen bilgisayarının görüntüsü geliyor. Ama ayar yaptım mı ne yaptım hiç hatırlamıyorum. Bu ozellik var yani. Ayarları bi kurcalamak lazım.
    Ayrıca reset mı atıyorlar yoksa düğmeden basıp kapatıyorlar sonra tekrar açıyorlar mı. İkincisi ise bunu güç seceneklerinden kapatabilirsiniz

3. gkhankz

gkhankz Seçkin Üye Seçkin Üye

Benim bulduğum çözüm, reset atan öğrencinin bilgisayarını ders sonuna kadar kilitlemek

coook bunu beğendi.
  4. acipinarli

acipinarli Site Gezgini

Ben öyle bir durum olursa; olmazda ola ki oldu. Sunumu durdurup tekrar bağlıyorum. İkinci ve en temizi engellenmiş uygulamalar kısmına o anda hangi programı anlatacaksanız izin verilen listesine ekleyin ve sadece izin verilenleri kullandır seçeneğini seçerseniz bilgisayarı kapatıp açsa bile netsupport başka programın çalışmasına izin vermez. Dersi bölmemiş olursunuz böylece.Sunum bitince de o çocuğun ekranını kilitliyorum ve ders sonunda herkes verdiğim konu ile ilgili bana uygulamasını teslim etsin diyorum. Böylece bilgisayarı kullanamadığı için eksiyi alıyor.

btr1111 bunu beğendi.
  5. btr1111

btr1111 Aktif Üye

Arkadaşlar çözümü deneyerek buldum. Öğrenci bilgisayarında silent modu aktif edince sorun kalktı

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal