net support protect i nasıl kaldıracağız ?

Kodla Büyü

erdummy

Aktif Üye
vestelin siteden imajı indirip(10.10.2014 tarihinde kurdum.(adı:clonezilla_vestel_65_v4.iso)
admin hesabı gizliydi, malum şifre ile protect'i deaktif edip admini görünür yaptım.
admin hesaptan da normal kullanıcı hesabından da denedim ancak kaldırmak için şifre istedi, malum şifreleri denedim maalesef olmadı.forum baktım insanlar admin hesabından girip kaldırmışlar ns protect'i.
bilgisi çözümü olan var mı?

champi0ns' Alıntı:
hocam konuyu açmaya gerek VAR çünkü orda yazanları zaten denedim.ondan sonra konu açıyorum.eğer o konunun devamına bakarsanız.verdiğiniz bağlantıdaki ikinci mesajın 25 mart 2013 de tarafımdan yazıldığını da görürüdünüz.o başlığın 9 sayfasına da bakmış çözüm bulamadığım için başlığı açmıştım, ama siz durumun ayırdına varamadan forum cahillerine ayar verme yaklaşımınızla kaçırdınız.
bu durumda böyle gereksiz bir mesajı bilip bilmeden, okuyup anlamadan yazmanıza hiç gerek YOK hocam.mümkünse yardımı dokunacak bir arkadaş varsa yazsın bizde bilgilenelim.

Hocam bende yaklaşık 20 gün önce indirdim imajı vestelin sitesinden ve kurdum. Malum şifre ile protecti deactive edip program ekle kaldırdan kaldırdım. Admin hesabını aktif etmeden kaldırdım sorun çıkmadı

İlçenizdeki ebitefoyla iletişime geçin. Onlarda şifre var. Malum şifre ile net support deaktif olmuyor. Size tavsiyem net support u kaldırmayınız. Ben faydasını görüyorum. Yüzde yüz korumasa da öğretmenlerin flashlarına virüs bulaşmıyor ya da tahtada virüs olmuyor. net support kurulu olduğunda beri (yaklasşık 6 ay oldu) hiç bir öğretmen bana virüs şikayeti ile gelmedi. Öğrenciler tahtaya herhangi bir şey yükleyemediler. Ya da var olan bir şeyi silemediler. Ben çok memnunum.

Netsupportu deactive ederken girdiğiniz malum şifreyi yazarken klavyenizin f veya q olduğuna dikkat edin. Ayni hataya bende dusdtum. Programı kaldirdim fakat hala simgelerin üstünde checkbox cikiyo ona gicik oluyorum

konuyu dağıtmak gibi olmasın ama akıllı tahtaların içindeki mevcut imajdan artı olarak ne var bu bahsettiğiiz yeni imajda ?

Birşey yok hocam mecbur kaldigimiz için kallaniyoruz. Tahtadaki f8 ile baslattigimiz imaj dosyasdi bozulduğu icin kullaniyoruz. Extrsa netsupport var oda bas belasi

yine konuyu dağıtmak gibi olmasın ama illaki o kadar akıllı tahta içinde çalışan bir tane imaj vardır. bence o imaj sıfırdan yüklenebilir. sonra kendinize okula, öğretmenlere, öğrencilere göre yazılım yüklenip düzeltilir. sonra da acronis ile imaj alıp tüm tahtalara en bu imaj yüklenir. hepsi usb üzerinden tabiki. ben bu şekilde, gördüğüm her türlü eğitim yazılımını yüklediğim 25 gb lık kendi imajımı 2 günde 20 tahtaya yükledim. yardım ve fikir isteyen olursa naçizane yardımcı olmaya çalışırım. iyi çalışmalar ...

ramkan' Alıntı:
Hocam bende yaklaşık 20 gün önce indirdim imajı vestelin sitesinden ve kurdum. Malum şifre ile protecti deactive edip program ekle kaldırdan kaldırdım. Admin hesabını aktif etmeden kaldırdım sorun çıkmadı
Hocam sizin kullandığınız imaj vestelin sitesindeki clonezilla_vestel_65_v4.iso adlı dosya mı?
ilyas33' Alıntı:
Netsupportu deactive ederken girdiğiniz malum şifreyi yazarken klavyenizin f veya q olduğuna dikkat edin. Ayni hataya bende dusdtum. Programı kaldirdim fakat hala simgelerin üstünde checkbox cikiyo ona gicik oluyorum
Ikisinide denedim.
aransayes' Alıntı:
İlçenizdeki ebitefoyla iletişime geçin. Onlarda şifre var. Malum şifre ile net support deaktif olmuyor. Size tavsiyem net support u kaldırmayınız. Ben faydasını görüyorum. Yüzde yüz korumasa da öğretmenlerin flashlarına virüs bulaşmıyor ya da tahtada virüs olmuyor. net support kurulu olduğunda beri (yaklasşık 6 ay oldu) hiç bir öğretmen bana virüs şikayeti ile gelmedi. Öğrenciler tahtaya herhangi bir şey yükleyemediler. Ya da var olan bir şeyi silemediler. Ben çok memnunum.
Hocam yayın evleri vermiş hocalara flashdisklerde ders materyallerini ve çoğu exe dosyası.nsp yi kaldirip deepfreeze tarzı bişey kurmak istiyorum.yada hocalara nsp şifresi vereceğim tek tek.bizim okulda bütün tahtalar nsp li ama çoğu çöp olmuş.öğrenci profil ile ilgili olabileceğ gibi malum şifreye ulaşmak da çok kolay.

şöyle yaptım: vestelin sitesinden bahsi geçen imajı indirdim ve tahtaya yükledim. malum şifreyle netsupportu deactive ettim, program ekle/kaldırdan kaldırdım. programları kurdum, clonezilla ile tekrar image aldım. diğer tahtalara yüklüyorum. vestel oturumu zaten yönetici hesabı ayrıca admin oluşturmaya gerek yok. netsupportu tekrar kurmadım. kurduğum tahtalarda tek oturum var: vestel. tüm yetkileri açık. normal pc gibi kullanıyorlar. bir sorun olursa sorunun çözümüyle uğraşana kadar kendi imajımdan tekrar yükleyeceğim. 20 dk sürüyor.

''clonezilla_vestel_65_v4.iso'' ile format attım. nsp kaldırmak istiyorum ama malum şifre f klavye ile de q klavye ile de işe yaramıyor. özellikle sorunu çözmüş ya da güncel şifreye gibi görünen 'erdummy' ve 'ramkan' arkadaşlar, PM atarak bana da bir yardımcı olursanız çok mutlu edeceksiniz beni. bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Hocam deactive ederken ekran klavyesini kullandım. F olanı yani. usb klavyemi kullandınız

evet, usb klavye kullandım, hem f hem q ile denedim, olmadı. ekran klavyesi ile usb klavyenin harf dizilişleri farklı mı?

Hocam ben bir defa kaldırdım ekran klavyesini kullanrk. Sonra gerekli ayarları yaptıktan sonra yeni imaj aldım. Şimdi sorunuza gelince bir windowsun harf dizilişinden dolayı sıkıntı olabiliyormuş. çözüm önerim bir text dosyasına yazıp kopyala yapıştır yapın

Bende bu imajı yükledim ama şifre kesinlike ves li dij li şifre falan değil. 50 defa denemişimdir o şifreyi, kesin ve net söylüyorum şifre o değil.

Geri