Nerden Yakıt Alıyorsunuz?

Kodla Büyü
Ben genelde(dizel) shell ve opet den alırım. Petrol Ofisinin de bayraklı olanların iyi olduğu söyleniyor. Bir kez Total den alayım dedim. Total-Excellium aldım arabanın sesi vs. arttı. O yüzden daha sonra shell ve opetin dışına çıkmadım. Burda bp olmadığı için almıyorum ama. Olan yerde denk geldiği zaman alıyorum.

ipragazdan alıyorum hem ucuz hemde uzun yol gidiyo. benzini de lukoilden alıyorum indirimi var. aygaz almıyorum katkılı olduğu için arabanın feleğini şaşırtıyo. kaliteli aygaz ama benim arabada sıkıntı yapıyo

Petrol Ofisi... %4 daha ileri götürüyor :)
sürekli pogaz dan alıyorum bende aynı istasyon hatta.. PO nun farklı istasyonlarından aynı miktar pogaz almama rağmen sürekli aldığım istasyon kadar iyi olanını görmedim...
opet ten aldım bir kaç defa ama alışkanlık mı bilmiyorum PO daha iyi geliyor...
BRC de PO yu öneriyor LPG de. bilmiyorum nedeni ni ama???

Lukoil %5 indirim yapıyor. Bazen Lukoil'den bazen de Po'dan alıyorum.

3 senedir FULL den alıyorum..Bence piyasanın en ucuz ve kaliteli gazı..44 Tl liralık gazla 255 km gittim 1.5 motor arabamla..(10 gün önce)
Opetten de çok aldım zamanında ama hikaye...

narsist' Alıntı:
3 senedir FULL den alıyorum..Bence piyasanın en ucuz ve kaliteli gazı..44 Tl liralık gazla 255 km gittim 1.5 motor arabamla..(10 gün önce)
Opetten de çok aldım zamanında ama hikaye...
hocam gaz litre fiyatı nedir? birde arabanız nedir resmen kokluyo kış günü

bende opetten allırım genelde o olmazsa shell. ama burda yeni uspet açıldı benzin ve gazda 30 krş indirim vardı bu sefer benzinide gazı(milangaz) da ordan aldım farkeden bişi yok

Arkadaşlar ben de opetten alıyorum gazı. ama bu sene rampalarda lpg kokusu gelmeye başladı. bir bende mi var bu koku acaba. kış katkısı olabilir dediler. eğer gazdan değilse neden olabilir. rampalarda gaza yüklendiğimde geliyor koku.

markadan ziyade pompaya göre kalite değişiyor milangaz burda iki yerde var biri kötü biri iyi istasyon sahibi vatandaş üçkağıtçı olunca benzine su bile katıyor şerefsizmi yok memlekette dikkatli olmakta fayda var yerli malı aramakdansa kaliteli dürüst pompa aramaya bakın

S_RD_R' Alıntı:
Arkadaşlar ben de opetten alıyorum gazı. ama bu sene rampalarda lpg kokusu gelmeye başladı. bir bende mi var bu koku acaba. kış katkısı olabilir dediler. eğer gazdan değilse neden olabilir. rampalarda gaza yüklendiğimde geliyor koku.
bu kokunun sizden geldiğine eminmisiniz? yani öndeki aracın egzozundan geliyor olmasın sizden geliyorsa kaçak vs olabilir Allah korusun.

aytduman' Alıntı:
OPET kesinlikle daha iyi sanki,öyle hissediyorum :D :D

Tamamen psikolojik. Bütün petrolun kaynağı tek dağıtımcısı tek olan bi ülkede farklı olamaz. Ama petrolleri biraz daha modern ve temiz olduğundan shell ve opet kaliteli gibi gözüküyo. Shellden gaz alacaktım pompası bozukmuş hocam karşıdan al oda bizim dedi. Türkpetroldü galiba. Kötü olmasın dedim yok aynı gaz dedi :))

Ben genelde ucuz neresiyse ordan alıyoruz gazı. Ama dizel arabamda opet ve shell tercih ediyordum.

uguer' Alıntı:
tarik8411' Alıntı:
istanbul sancaktepede Starpetten alıyorum en az 10 bin km dir. Almadan önce biraz tereddüt yaşadım ama bir sorun çıkmadı şükür, yakıt filtresini bakımda değiştirdim, usta aldığın yerin mazotu iyi dedi.

Bu arada haftada bir gün genelde çarşamba indirimleri oluyor. Motorini 3,73 e satıyorlar.

İndirimli istasyonlarını ve günlerini önceden sitelerinde yayınlıyorlar. http://www.starpet.com.tr/tr-TR/kampanyalar/226.aspx

Yarın indirim var bu arada :+1:

bizimkisi reklam oldu ama ayda 300 liralık yakıt alınca insan ne yapacağını şaşırıyor... :?

Bu istasyonda lpg var mı hocam?

Evet hocam lpg de var. Kullanmadığım için kalitesi konusunda bir şey diyemem.
İpregaz dı yanlış hatırlamıyorsam.

Birde indirim için gelen mesajda lpg 2,39 motorin 3,73 benzin 4,50 tl diyor

Benim dizel yakıt kullananlar için bir sorum olacak arkadaslar, euro5 motorlar için katkılı dizel mi tercih etmek gerekir yoksa katkısız ve biraz daha ucuz olanı mı? Biraz arastırdım ikisi de olur diyorlar ancak servis katkılısını tavsye etti. Pompacıda ucuz olan sizin aracınıza olmaz dedi. Şuan tüm oklar pahalı olan katkılısını işaret ediyor, siz ne kullanıyorsunuz?

Geri