(nefes filmini izlemeyenler bakmasın) bi kaç soru??

Kodla Büyü

rukidu

Aktif Üye
arkdaşlar filmde bi iki sahneyi netleştiremedim. yorumlara baktım ama herkes farklı bişey yazmış.
1-) birlikteki doktor asker (kızı tedavi eden) örgüt sempatizanıydı diye düşünüyorum. sizce?
2-)komutanın öldüğü sahnede doktor sıktımı yoksa arkdaki askerin kurşunumu hem doktoru hem komutanı öldürdü. doktor sıktıysa neden giridği anda asker sıkmadı?

bence;

1-değildi.

2-komutanı doktor alnından vuruyor, askerde doktoru delik deşik ediyor.

Birinci soru da doktor doktorluk görevini yaptı..
İkincisi ise Doktor komutanı vurdu..Komutanın yanındaki asker ise doktoru vurdu... :)

Filmin ictima sahnesine bayıldım :)

Katılıyorum, doktor doktorluk görevini yapıyor.. yapıp yapmama kısmı herkese göre farklı ne de olsa..
2. sahne ise o anda olabilecek ve gerçekten yaşanabilecekleri birebir yapmaya çalışmışlar bence. O andaki psikoloji vs.. güzel bir filmdi.

Benim için tanıdık görüntülerdi ve evet herhangi bir abartı olmadan mükemmel bir şekilde hazırlanmış bir film. Gerçekten tebrik etmek lazım. Allah'ın laneti de bu ülkeyi bölmek isteyenlerin üzerine olsun..

ismailt' Alıntı:
Bu tür dizileri sevmiyorum.Ülke zaten çatırdıyor.

bu tür filmlerin bence yapılması lazım.hatta daha da eskiye gidilmeli.bu kadar köklü bir tarihimiz var ve böyle filmler yok denecek kadar az.amerikanlar desen sanki adamların çok tarihi var gibi paso film çekiyorlar.

Bence de doktor mesleği gereği ne öğretilmişse ayrım yapmadan görevini yapmak istiyor ama komutanın en yakın arkadaşı şehit düştüğünden doktor onu anlıyamıyordu fakat filmin sonundaki çatışmada net gördü herşeyi.
Komutan şehadet şerbeti içmek istediğinden yoksa istese doktoru girer girmez vurabilirdi.
Görüntüler çok çok iyiydi zaten http://www.imdb.com/ da tüm savaş filmleri arasında (http://www.imdb.com/chart/war) ilk sırada isterseniz siz de girip oy verebilirsiniz.

Böyle filmler kesinlikle yapılmalı.Bizim bu yaramızı işleyen ilk film olduğu da unutulmamalı.Sorulara gelince
1-Bence de örgüt sempazitanı değildi.
2-Bence askerin kurşunu ikisini de vurdu.

osayrac' Alıntı:
Birinci soru da doktor doktorluk görevini yaptı..
İkincisi ise Doktor komutanı vurdu..Komutanın yanındaki asker ise doktoru vurdu... :)

Filmin ictima sahnesine bayıldım :)
kızı tedavi ettiği için değil helikopter kızı almak için geldiğinde camdan bakarkenki yüz ifadesi ve komutanın gecenin bi yarısı gelip onla savaş hakkında yaptığı konuşmadan dolayı sempatizan olduğunu düşünmüştüm.
ikincisi komutanı doktor vurduysa asker buna neden izin verdi neden odaya girince hemen vurmadı. sonuçta doktor odaya girdikten sonra 15-20 sn komutanla konuştular. asker bu sürede doktoru vurabilirdi. komutan da ölmezdi.

Geri