Nedir bu çektiğimiz...

Kodla Büyü

taatoo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bugün bazı hocalar ders çizelgesinde değişiklikler yapılacak dediler ilk olarak muhtemelen bizim dersi ya azaltçaklar yada kaldırcaklar, benim okulumda 16saat ders vardı eğer bu sene değişiklik yaparlarsa 8 saate iner ve bi zamanlar olduğu gibi branşdaşlarımın %95 yine norm fazlası olur...
8 yıldır görevdeyim ilk atandığımda geleceğin branşı deniyodu ama atandığımdan beri hiçbir yıla mutlu başlamadım
yok ders saati azalması yok görevlendirme sıkıntısı yok müdürlerle olan görüş ayrılıkları derken
bu Branş bende strese bağlı bikaç hastalığa yol açtı cidden artık sıkıldım bu branştan her seferinde keşke seçmeseydim diyorum okula mutlu bir şekilde gidemiyorum, benim gibi olanda binlerce branşdaşım var bunuda biliyorum
Çözüm basit aslında ver her okula 1 bilgisayar rehber öğretmen kadrosu sıkıntı ortadan kalksın ama yıllardır süründürdülerde süründürdüler..
bakalım bu sene nasıl bi işkence çektircekler bu sene ders saatinde bir azalma olur mu sizce

bizim branşın geleceğinin olmadığını taa okul yıllarında söylemiştim.. Orta okul ve liselerde ders yok meslek liselerinde de bölüm seçilmez olmaya başlandı.. BTR durumu sadece günü kurtarmak için bir olay.. Kalıcı bir şey yapılmadığı sürece ne olacağımız belli değil..

dengem' Alıntı:
bizim branşın geleceğinin olmadığını taa okul yıllarında söylemiştim.. Orta okul ve liselerde ders yok meslek liselerinde de bölüm seçilmez olmaya başlandı.. BTR durumu sadece günü kurtarmak için bir olay.. Kalıcı bir şey yapılmadığı sürece ne olacağımız belli değil..
katılıyorum kardeşim dediğim gibi btr yi kadrolu biçimde yapmazlarsa her sene aynı şekilde sıkıntı yaşarız yaşıyoruzda
bu arada belki bilginiz vardı bu ders saatini 35ten 30 indirme olayı seneye değilmiydi o tavsiye kararı değilmiydi bu sene böle bi çalışma var mı ki ? bakındım ama bulamadım

Aynen her sene başı stres sıkıntı bu sene 14 saat dersim olcak sanırım. İlahiyat okudum dgs ye girdim 3. Sınıftan devam edicem belki ilerde branş değşkliği falan olurda kurtulurum şu bölümden.

zilal' Alıntı:
Aynen her sene başı stres sıkıntı bu sene 14 saat dersim olcak sanırım. İlahiyat okudum dgs ye girdim 3. Sınıftan devam edicem belki ilerde branş değşkliği falan olurda kurtulurum şu bölümden.
benimde 16 saat dersim var ama bu ders saati azalcak muhabbeti canımı sıktı
fatih projeside bi dünya adamlar 19 ağustosta gelcez demişler daha ortada yoklar

Zilal hocam DGS den kaç puan aldınız nereleri tercih etmeyi düşünüyorsunuz

zilal' Alıntı:
Aynen hocam ben de sizin gibi ilitam dan devam insallah, tek değilmişim demek:) nereyi yazacaksınız.

taatoo' Alıntı:
arkadaşlar bugün bazı hocalar ders çizelgesinde değişiklikler yapılacak dediler ilk olarak muhtemelen bizim dersi ya azaltçaklar yada kaldırcaklar, benim okulumda 16saat ders vardı eğer bu sene değişiklik yaparlarsa 8 saate iner ve bi zamanlar olduğu gibi branşdaşlarımın %95 yine norm fazlası olur...
8 yıldır görevdeyim ilk atandığımda geleceğin branşı deniyodu ama atandığımdan beri hiçbir yıla mutlu başlamadım
yok ders saati azalması yok görevlendirme sıkıntısı yok müdürlerle olan görüş ayrılıkları derken
bu Branş bende strese bağlı bikaç hastalığa yol açtı cidden artık sıkıldım bu branştan her seferinde keşke seçmeseydim diyorum okula mutlu bir şekilde gidemiyorum, benim gibi olanda binlerce branşdaşım var bunuda biliyorum
Çözüm basit aslında ver her okula 1 bilgisayar rehber öğretmen kadrosu sıkıntı ortadan kalksın ama yıllardır süründürdülerde süründürdüler..
bakalım bu sene nasıl bi işkence çektircekler bu sene ders saatinde bir azalma olur mu sizce

Geleceğin branşı falan değilmiş demek ki hocam eğitimde bizim branş, önemsenip de bunca yıldır hiçbir düzeltmeye gidilmediğine göre... Aynı kaygıları, sıkıntıları ben de yaşıyorum sizin gibi her sene. Bu sene görevlendirme çıkacak bana kesin norm fazlasıyım çünkü, hakkımla kadromun olduğu okuluma 140 puanla gelmeme rağmen ( 4+4+4 yüzünden tabiki de). Bakalım nereyi verecekler görevlendirme.

Yeni ortam, yeni öğrenci, yeni idare, yeni düzen, yeni yıllık plan,...vs. de vs.... her sene göreve yeni başlamış öğretmen gibiyim, yeter artık, bi düzenimiz olsun bizim de...

confrere' Alıntı:
taatoo' Alıntı:

Geleceğin branşı falan değilmiş demek ki hocam eğitimde bizim branş, önemsenip de bunca yıldır hiçbir düzeltmeye gidilmediğine göre... Aynı kaygıları, sıkıntıları ben de yaşıyorum sizin gibi her sene. Bu sene görevlendirme çıkacak bana kesin norm fazlasıyım çünkü, hakkımla kadromun olduğu okuluma 140 puanla gelmeme rağmen ( 4+4+4 yüzünden tabiki de). Bakalım nereyi verecekler görevlendirme.

Yeni ortam, yeni öğrenci, yeni idare, yeni düzen, yeni yıllık plan,...vs. de vs.... her sene göreve yeni başlamış öğretmen gibiyim, yeter artık, bi düzenimiz olsun bizim de...
çok çok çok haklısın kardeş kalıcı bi çözüm bulmaya çalışılmadıktan sonra böle alçak sürünmeye devam ederiz
üniversiteye okadar yüksek puanla bu bölümü tercih ettiğime cidden bu 8 yıl boyunca her sene başı pişman oldum ve şuan braşdaşlarımın %95 aynı duyguları paylaşıyor

taatoo' Alıntı:

Hocam bu sene için ders çizelgesinde değişiklik konusu biraz geç kaldı gibi, bilemem yapılır mı yapılmaz mı bu arada siz kaç yıllık öğretmensiniz bilmiyorum ama
ben bu mevzudan daha çok sizin okulunda ki meslektaşlarınıza kafayı taktım akılları sıra seni ürkütecekler sende vah vah deyince onlar daha da mutlu olacaklar Bizim müdür yrd. geçen dönem gülerek yanıma geldi hocam bt reh. başvurusu alınmayacak mış dedi alınmasın hocam dedim yüzündeki alaycı gülümseme saniyesinde gitti, ama öyle mi hocam vah ki vah deseydim güzel eğlenecekti benimle, veya nasrettin hoca fıkrasında ki gibi hoca adama demiş ki bana ne e ......... olacakmış deyince de öyleyse sana ne demiş, yani öyleyse onlara ne.

computing' Alıntı:
taatoo' Alıntı:

Hocam bu sene için ders çizelgesinde değişiklik konusu biraz geç kaldı gibi, bilemem yapılır mı yapılmaz mı bu arada siz kaç yıllık öğretmensiniz bilmiyorum ama
ben bu mevzudan daha çok sizin okulunda ki meslektaşlarınıza kafayı taktım akılları sıra seni ürkütecekler sende vah vah deyince onlar daha da mutlu olacaklar Bizim müdür yrd. geçen dönem gülerek yanıma geldi hocam bt reh. başvurusu alınmayacak mış dedi alınmasın hocam dedim yüzündeki alaycı gülümseme saniyesinde gitti, ama öyle mi hocam vah ki vah deseydim güzel eğlenecekti benimle, veya nasrettin hoca fıkrasında ki gibi hoca adama demiş ki bana ne e ......... olacakmış deyince de öyleyse sana ne demiş, yani öyleyse onlara ne.
yok hocam öle kötü niyetli değiller 8 yıldır görevdeyim bu sene düşmez ders sayısı ama seneye muhtemel bakalım ne olcak,
senin anlattığın müdür yardımcı gibilerinden binlerce var bu ülkede malesef bu mebte bizi bu şekilde süründürerek öle şaklabanlara malzeme veriyor malesef

Hocam bence de en sağlıklısı kadrolu BTR formülü.. Aslında Bakanlık da Fatih Projesi kapsamında kadrolu BTR olayına niyetlenir gibi oldu ama geri adım attı. Çünkü onlar tek tip bir çözüme gitmek istediler ancak bizim branşta bu konuda görüş birliği yok. Bir kesimi memnun ederken bir kesimin şimşeklerini üzerine çekeceklerdi. Çok seçenekli bir çözüm sunarlar inşallah. Bir de gönüllülük esaslı hareket etmeleri lazım diye düşünüyorum.
Öncelikli olarak BÖTE ve TEF sorununu aşmak için BT öğretmenlerini teknik BT ve BT diye iki alana ayırsınlar ve girebilecekleri dersleri belirlesinler. Alanlar arasında sınav ve üniversite destekli kurslar maarifetiyle geçiş imkanı tanısınlar. BTR olmak istemeyip sadece derslere girmek isteyenleri rahatlatmak için BT öğretmenlerinden gönüllü olanlara kadrolu BTR olma imkanını tanısınlar dilekçeyle birlikte isteyen BT Öğretmenlerini kadrolu BTR yapsınlar.. BTR çalışma saatlerini, norm kadro hesabını ve BTR görevlerini net bir şekilde ortaya koysunlar ve BTR görevlendirmelerinde Öğretim Teknologu mantığını benimsesinler bu sorun çözülür.

Tek tip bir çözümle bizim branşın sorunları çözülemez. Çok seçenekli bir çözüm lazım.

taatoo' Alıntı:
arkadaşlar bugün bazı hocalar .....

Medyumlarmıymış... ya hocam takmayın boş boş konuşanları.. bekleyin görün... beklerkenden dersinizin reklamını yapın, dersinizin aslında 4-5 yl boyunca zorunlu olması gerektiği ve üstüne ek olarak grafik/kodlama/web diye dersler açılıp öğrencinin öğretim hayatında en az birini almasının zorunlu olması gerektiğini anlatın..

Ateşi yakıp sonra içine atılıyoruz...
belki 6 saate çıkan Türkçeyi 5 saate, 5 saate çıkan matematiği 4 saate düşürüp seçemelileri kaldıracaklar.. Belki de sanayi bakanlığının zoruyla 7 ve 8. sınıflara kodlama dersi konulacak... yada bilişim sektöründeki geri kalmışlığımız düzeltmek için 7 ve 8 de zorunlu olacak, teog sınavlarında soru sorulacak...
Hayal gibi gelebilir ama hayal kurmadan hedefe ulaşılmaz..

11 yıldan beri öğretmenim, Ders çizelgesinin değişmesi muhabbeti 1 yıl olsun kesilmez mi...!!

dengem' Alıntı:

:D :alkis:

a.taş' Alıntı:
zilal' Alıntı:
Aynen hocam ben de sizin gibi ilitam dan devam insallah, tek değilmişim demek:) nereyi yazacaksınız.[/quote
yeni gördüm mesajınızı.. ankara ilitam kazandım. 273 puanla.. kayıt yaptırdım. hayırlısı bakalım
sizin neresi oldu?

Geri