ne kadar önemli bir şifreymiş...ne yapmam lazım...

Kodla Büyü

esra34

Site Gezgini
okulun web sitesinin şifresini alamıyorum...Bu şifrenin bu kadar önemli olduğunu ilk defa bu okulda gördüm... benden önce sınıf öğretmeni yapıyormuş siteyi..Şimdi ben yaptım ama yükleyemiyorum...Şifreyi vermiyor... Okul web yayın ekibi kuruldu...Bu ekipte o sınıf öğretmenide var...siteye bakıcaz denetlicez,beğenirsek şifreyi veririz gibi saçma sapan konuşuyor..Müdür de tutturmuş aranızda halledin..Yoksa soruşturma açarım size dedi bugün...Bu nasıl bir okul ben anlamadım...Ne yapacağımı da bilmiyorum ....

ben olsam sallapati bi site yapıp verirdim. hocam bu güzel olmamış şöyle yapalım böyle yapalım falan gibisinden bişeyler söylenince de ben bu kadar yapmasını biliyorum der çekilirdim. çok meraklıysa şifreyi vermeyen hoca kendisi oturup yapsın.

Yok artık daha neler yaa... Siteye bakacak, denetleyecek, beğeneceklerse vereceklermiş... Şeytan diyor ki böyle yapanların al bir şekilde şifrelerini ve değiştir... Sonra uğraşıp dursunlar...
Ben de okula ait tüm şifreler mevcut, kendileri verdiler, yoksa alırdım!

Hocam niye uğraşıyorsunuz ki okulun şifresini alın, yukardaki paylaşılan adresten şifreyi öğrenin sitenizi yükleyin, densiz adamları çok takmamak haddini bildirmek lazım. Denetlemek kimin haddine düşmüş, çiğ çiğ yemek lazım bu tipleri...

hocam hayret edilecek birşey ne kıskanç kompleksli insanlar var :x ama olay idarenizde bitiyor şifreyi alıp size vermesi gerekir aranızda halledin yoksa soruşturma açarım diyerek çıkılmaz işin içinden..

Sallayın gitsin hocam vermiyorlarsa yaptırsınlar birine.Bu okul sitesi işini neden abartıyorlar anlamadım.Arada sırada bi haber ekliyorum onu da kaç kişi okuyor bilmiyorum açıkçası.Boş işlerle uğraşıyoruz:)

hocam şifreyi vermiyorlarsa bırak şifre kimde ise o yapsın. niye üzüyorsun kendini.
Soran olduğunda şifreyi istedim vermediler dersiniz.

garip bi adam zaten..Kendini müdür zannedip öle geziyo ortalıkta...Ben 3 aydır bu okuldayım...Daha ne acayip şeyler görücem bakalım...Eski okulumda problemliydi ama tüm yetkiler bendeydi...Bu okul eski okulumun 5 te 1 i kadar..Ama insanları çok komplekslive problemler daha çok...Saido hocanın dediği gibi yapıp almaya çalışıcam şifreyi...Tabi okulun mebbis şifresini verirlerse .... ne diye geldim ben bu okula...

iyi hoşta bdogretim arkadaş müdür o adamla kanka gibi...yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor...O yüzden bütün sıkıntım...İdare de garip...

İyide hocam ftp yi vermeyen neden mebbisinkini versin ki...? Gerçi bilmiyordur oradan alınabileceğini... @bdogretim hocamın dediği gibi kaçak güreşmektir bu... Yarın olumsuz bir iş olduğunda size yıkarlar bunu... Asıl sorun idarecinizde zaten... İdare edemiyor...! Benim yukarda yazdıklarım da kem küm etmeleri durumunda yapacaklarımdı... Dinsizin hakkından gelme metodu yani...:)

Okul web yayın ekibi siteyi yüklemeden önce bi gözden geçirsin tabi bunda bi sakınca yok da beğenirsek şifreyi veririz tavrı çok çirkin oldu. :verymad:

bu sefer de idarenin şifresini nasıl izinsiz kullanabiliyosun sen derlerse dah çok canı sıkılabilir arkadaşın. yeri doldurmak için bi site yapsın olsun bitsin. ben okula geldiğimde başka bi okulun hocasına yaptırmışlar. sağolsun gayet yeterli bi site yapmış arkadaş. ben onu update ediyıordum. sonra bi türkçeci geldi okula yok sitenin burasını şöyle yapalım şurası şu renk olsun falan konuşmaya başladı. " ben böyle yapıyorum. beğenmiyorsanız vereyim şifresini kendiniz tasarlayın" dedim artık yorum yapmıyor pek.

sitem hazır...Müdür sorduğunda site hazır şifre yok diyorum...Oda her defasında beni o sınıf öğretmenine yönlendiriyor..Ben de gitmiyorum tabiki...Bugün artık soruşturma açarım filan deyince bende açın der gibi bi şekil yaptım...Bakalım ne olacak..bugün dilekçemi vereyim...Ortalık hepten karışacak...

Öyle bir hakkı yok o zat-ı muhteremin. Arkadaşların dediği gibi ver dilekçeyi, kuzu kuzu verecekleridir şifreyi. Hala vermezlerse zaten senden sorumluluk gidiyor.

3 kuruşluk adamların g*tlerini kaldırmayın.

bdogretim' Alıntı:
Hocam sizin yapacağınız dilekçe vermeek. Hele o öğretmen müdürle kanka durumundaysa kesinlikle resmi yoldan işinizi halletmeye bakın. Yoksa çok ama çok yıpranırsınız.

Dilekçeyi veririsiniz, şifreler size verilirse siteye aktarırsınız. Verilmezse keyfe keder, size bişey olmaz. Ama kendi bilgisayarınızda siteyi hazırlayın hazır halde bekletin.
sanırım esra34 rumuzlu hocam kendi emeklerinin ziyan olmasından da şikayetçi. eğer yükletilmeyecekti neden yaptırıldı gibi bir durum çıkmakta ortaya.
ama bdogretim hocamda haklı :) siz izin verilirse yüklersiniz. siz sorumluluğunuzu yerine getirmişsiniz gerisi onlara kalmış. ama birşey yapayım diyorsanız da ilçe eğtici formatör öğretmeniyle muhatap olabilirsiniz.(mümkünse branşı Bilişim Teknolojileri olan olsun). ama dallanır budaklanır .........

: :D hocam inanın çok komik geliyor bu olaylar .
Ne yapcakmış adam denetleyecekmiş demek . :)
sen kim oluyorsun neden demiyorsunuz o arkadaşa
yoksa diğer konularda devamlı sıkıntı çıkarır başınız ağrır .
Böyle tipler ne yazıkki mevcut ama çözüm üretmek lazım .
Her işte sizi pasif konuma düşürür ve kendinizle çelişmenize neden olur.
Saygılarla.

girdap08' Alıntı:
Öyle bir hakkı yok o zat-ı muhteremin. Arkadaşların dediği gibi ver dilekçeyi, kuzu kuzu verecekleridir şifreyi. Hala vermezlerse zaten senden sorumluluk gidiyor.

3 kuruşluk adamların g*tlerini kaldırmayın.
:++:
en değerli branş biziz arkadaşlar ne yollardan geldiğimizi unutmayın .
Üniversitelerde bizlerin bölümleri el üstünde tutuluyordu bunu unutmayalım .

aynen öyle...Açılmayacak siteyi ben neden yaptım..neden uğraştım..bugüne kadar umurumda bile değildi...Ama artık inada bindirdiler işi...

hocam web yayın eikbi olarak toplantı düzenleyin, toplantıda şifreyi talep edin, vermezse de toplantı tutanağına ekleyin, müdüre gidip soruşturma açmasını rica edin..gerisini o düşünsün.

ali04' Alıntı:
hocam şifreyi vermiyorlarsa bırak şifre kimde ise o yapsın. niye üzüyorsun kendini.
Soran olduğunda şifreyi istedim vermediler dersiniz.
Aynen burada yazıldığı gibi. Zamanında benimde başıma gelmişti. Bir kere istedim şifreyi birdahada istemedim gelip paşa paşa kendi verdi. Hocam yapacağın şey hiçbir şey yapmamak. Sorulduğunda da şifreyi istedim vermedi birşey yapamıyorum. Müdür bir öğretmenine laf geçiremiyorsa o koltuğu boş yere meşguletmesin.

sitenin neyini denetleyeceklermiş çok merak ettim doğrusu? tasarım? güvenlik? işleyiş? hangisini denetleyecekmiş? %90 beğenmeyecek, kendine göre sizin sitenizden güzel olan kısımları alacak geri kalanları da kendisi yapacak ve müdüre benim yaptığım site daha güzel diyecek :verymad:

Dilekçe yazın ve kaydettirin. eğer kayıt etmezlerse Milli eğitim Müdürlüğüne dilekçe yazın.
dilekçe yazarken uzatmadan, sağa sola çatmadan, kullandığınız ifadeler ileride sorun olmadan yazın.

örnek:

xxx okulu müdürlüğüne;
Okulunuz BT öğretmeniyom. Okul web sitesini (xxx.meb.k12.tr) güncellemem için ftp şifresine ihtiyacım vardır.
Şifrenin tarfıma yazılı olarak bildirilmesi için gereğini arz ederim.

ali veli
xxx İlköğretim okulu Bt öğretmeni
Telefon: 0567 123 45 67
Adres: xxx ilköğretim okulu ilçe/il

al siteyide şifreyide ........... diyip rahatınıza bakın uğraşsın dursun geriz..... :verymad:

sizden önceki hoca şifreyi nasıl almış acaba okulda web sitesi yarışması yapılıp en güzel site yapana mı verildi şifre

Böyle durumlarda ben ne yapardım diye düşünüyorum hep. Siteyi yapmışsın hocam zaten ver dosyaları keyfine bak. Sanane şifreden soran biri olursa yayın ekibinde ben bilmiyorum bana söylemediler de. Ben sadece siteyi hazırladım de. Takıldıkları noktalarda onlar sizi bulsunlar. Düzeltin yine verin. Yine yüklesinler. Şifrenin olmaması ne güzel sorumluluk da yok.

Geri