Ne haliniz varsa görün

Kodla Büyü
gezegen10' Alıntı:
"Bu ne biçim sunu bi daha böle sunu hazırlarsan seni bayrak direğine asarım."

Ben bir daha Ki sefere renk değiştirip yine aynını götürürüm. Değiştirdim deyip. Yine beğenmezse ben bu kadar yapabiliyorum derim geçerim.

dirty_y' Alıntı:
Hocam nasıl alıştırırsanız öyle gidiyor maalesef. Her aradıklarında hemen açmayın mesela. Ben 3 aramalarından 1 ini açmıyorum bilerek. İstedikleri şeyleri yapmayı elinizden geldiğince geciktirin "İNTERNET SAYFASINA RESİM ATMAK" gibi mesela. İnternet sayfasına resim atılınca dünyayı kurtaracağız ya oda ayrı bir konu. Çağırdığında az işim var onu halledip geliyorum deyin ve mümkün olduğu kadar geç gidin yanına... vs. Çünkü beklentileri çok büyük oluyor müdürlerin ve diğer idarecilerin. O yüzden beklentilerini düşürmek lazım. Varsın işe yaramaz desinler. Sizin kafanız rahat olsun da varsın sizi kötü bilsinler.

Bende idarecilerin yanında ikide bir öğrenci gönderip şunun çıktısını alsın deyip duran rehber öğretmene haddini bildirdim. Şimdi idareciler de kibarlaştı

Ben toplantıda bütün öğretmenlerin olduğu yerde ben teknik servis değilim, sizin(öğretmenlerin) ve okulun bilgisayarlarından ben sorumlu değilim. Tek sorumlu olduğum yer laboratuvar ve fatih akıllı tahtalar. Dedikten sonra ve iş verdiklerinde mesela web sitesine bir haber paylaşılcak ya da başka bir şey 1 hafta sonra unuttum vs gibi şeylerle durumu azalttım. Hocalarımın dediği gibi bırakın arkanızdan kötü konuşsunlar. Hiç sıkıntı yok. Yönetmeliği okumadılar çok belli nöbet yazmadılar daha bana ben de söylemiyorum :) FBTR görevlerimi de astım oraya kafam rahat.

Bu arada bir kere anket doldurma ayağına benim derste olan öğrencilerimi labdan almışlar sınıfa yollamışlar. 8. sınıf öğrencilerini getirmişler. Bir daha yaparlarsa tutanak yakındır. Lafımı söyledim gerçi de.sendika vs ne gerekiyorsa devreye sokacağım.

aynı durumdayız hocam rehberlik servisinde bilgisayar bozuldu mecbur BT sınıfndan verdik.14 bilgisayarımız vardı 13 e düştü.her sınıf 35 kişi ders işlemekte çok sıkıntı çekiyoruz.BTR likte yaşadığımız sıkıntılar da cabası.biz öğretmeniz fakat hem idareci gibiyiz hem teknik servis gibiyiz hem memur gibiyiz bide üstüne nöbet yok,kurs açtırmıyorlar.Ben aynı zamanda başka bölümden mezunum.Bu sene alan değişikliği yapmak istedim onu da kaldırmışlar.

gezegen10' Alıntı:
Bana müdürün dediği lafı aynen buraya yazıyorum...NOT: 2 haftadır tanışıyoruz müdürle

Hocam siz iyi sakin kalabilmişsiniz, ben muhtemelen kavga çıkartırdım... Haddini bilmeyi öğrenirdi böylece.

Bu arada ben de ÇOMÜ 2007 mezunuyum kullanıcı adından çıkartamadım, muhtemelen sınıf arkadaşıyız ama :)

gezegen10' Alıntı:
Bana müdürün dediği lafı aynen buraya yazıyorum...NOT: 2 haftadır tanışıyoruz müdürle

bu lafı size söyledikten sonra ne yaptınız, merak ettim.

kusura bakmayın da biraz kendi haklarımızı kendimizi savunmayı öğrenmeliyiz
Buraya yazmak çözüm üretmek anlamına gelmiyor.

Zizu_' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:

bu lafı size söyledikten sonra ne yaptınız, merak ettim.

kusura bakmayın da biraz kendi haklarımızı kendimizi savunmayı öğrenmeliyiz
Buraya yazmak çözüm üretmek anlamına gelmiyor.

hocam ben ilgili yerlere bildirdim onlar çekmiş kulağını

Yersiz bir çıkış olmuş bana göre. 12 senelik bt öğretmeni gibi değil de 2 senelik öğretmen gibi ifade edilmiş durumumuz. Çoktan kaşarlanmış olman hatta nasır tutman lazımdı hocam :D

Biraz da şükredin hocam. Sizin yerinizde olmak isteyen çok öğretmen adayı var. Düşünce yapınız bu şekilde devam ederse daha çok azab çekersiniz.

bir seye kizdim kagitta şifreleri verdim bir Allahın kulu web sitesine el suremiyor.şu anda tekrar BTR kursuna basliyorum. 1 ay sonra da ilici isteyecegim

dirty_y' Alıntı:
Hocam nasıl alıştırırsanız öyle gidiyor maalesef. Her aradıklarında hemen açmayın mesela. Ben 3 aramalarından 1 ini açmıyorum bilerek. İstedikleri şeyleri yapmayı elinizden geldiğince geciktirin "İNTERNET SAYFASINA RESİM ATMAK" gibi mesela. İnternet sayfasına resim atılınca dünyayı kurtaracağız ya oda ayrı bir konu. Çağırdığında az işim var onu halledip geliyorum deyin ve mümkün olduğu kadar geç gidin yanına... vs. Çünkü beklentileri çok büyük oluyor müdürlerin ve diğer idarecilerin. O yüzden beklentilerini düşürmek lazım. Varsın işe yaramaz desinler. Sizin kafanız rahat olsun da varsın sizi kötü bilsinler.

En iyi taktik :+1:

Değerli arkadaşlarım BT öğretmeni olduğum için mutluyum. Hakkımı sonuna kadar savunurum. Allah tan başka kimseden korkum da yok . Benim mesleğime ve branşıma dokunanı da asla tanımam . Biri bana sahip çıkmadı ben en son kendime sahip çıkıp sendika kurdum.

Şu akıllı tahtalar için özel servisler türemiş biri bizim okula gelmiş müdür odasına çağırdı ben btr değilim okulda da btr yok neyse dediler şu programı kuruyoruz format atıyoruz vesaire. Dedim bizim ve BTR cilerin görev tanımında format filan yok kimsede atmıyor zaten çünkü millet teknik servis muamelesi yapıyor öğretmene bizde atmıyoruz dedim. Ama bizim okulda ben arkadaşları mağdur etmem format atarım filan dedim zaten ki boş vaktim olursa öğretmen arkadaşlara yardım ederim. Ama şimdi siz bu servis için para istersiniz ama okulda para yok filan dedim servis gitti. Müdürün tavrı da bu olaydan sonra değişti. Anlasın eğer zorla bişeyler yaptırmaya çalışırsa yaptıramayacağını. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırı kullanıyor şimdi :D

Bunlar idareci değil idareci dediğin adı üstünde idare eder ama bunlar kağıt memurları yazı geldimi cevap verildi mi onu düşünürler. Aslında azardan anlarlar. Kendini kasan bir müdür vardı o olsun bu olsun vesaire eksiksiz iş yapıyordu. Bursaya gitti sınıfçı olarak, sadece sınıfa girip çıkan saat dolduran biri olmuş.

Takmayın hocam bunları değmez.

gezegen10' Alıntı:

Anlamadım seni mi asacakmış bayrak direğine?
Eğer sana dediyse sen ne yaptın, ne dedin hocam?

gezegen10' Alıntı:

Müdürlüğü memurluğu hepsini geçtim, bu ne biçim bir üslup? Böylelerinin anladığı dil öğretmene yakışmıyor. Bayrak direğine asarım ? bildiğin bariz mobbing, tehdit...

Diyavol' Alıntı:
hocam nasıl alıştırırsanız öyle gider. meslekte 6. yılım 13. müdürümle çalışıyorum. hepside şunu bilir: ipler benim elimdedir, istersem derse girmek dışında hiçbir iş yapmam hatta onu zora sokacak idari sıkıntılar çıkartırım. el pençe rica ederler. kısacası hepsi sizin elinizde.

siz nasıl davranıyorsunuz veya neler yapıyorsunuz da ipler sizin elinizde? söyleyin de bizde aydınlanalım hocam.

arkadaşlar bizde öğretmeniz bizde devlet memuruyuz..
müdür demiş çünkü o hoca kendini öğrenci sanıyor ki bayrak direğine astırıyor.

gel de as dese ne diyecek ilçe milli eğitim müdürüne resmi Şikayet etse ne yapabilecek. yada yapmıyorum ne kalk kendin yap dese ne diyecek..

bence müdürün odasına girince koltuğa yayılarak oturun öğretmen olduğunuzu onun iş arkadaşınız olabiliceğini düşünün senin maasını devletin verdiğini müdürün vermediğini düşünün derim. . en fazla birbirinize küsersiniz hepsi resmi olur işin...

bizde de müdür var ama odasına gidince çay kahve ısmarlayan isteğini normal bildiren sıradan müdür işte. tabi okuyunca yazıları çoğunuzun öyle müdür mü olur diyeceği bazılarınızın bizim müdür gibi diyeceği işte.

Hocam özel okuldayım, bazı sıkıntılar yok değil tabi sizin ki farklı, bence çoğu arkadaşın dediği gibi karşı gelin, hatta işi büyütüp savunma dava derken bir de basına yansıtacaksın olayı arkana velileri de alacaksın bunların anladığı dil bu bir daha bir tanesi yapmaz. Sendikaya geline sendika ağalarıda kolay kolay elini taşın altına sokmaz. Birde müdürün ismi cismi ile bimere yazmak lazım ama bir kişi değil yüzlerce öğretmen yazarsa neticede akademisyen bir başbakanımız var dikkate alacağını düşünüyorum. Geçen bir yetkiliye derdimi söyleme fırsatı buldum. Hükümet lab. lar kuruyor, tabletler dağıtıyor, akıllı tahtalar , zorunlu bilişim tek. yazılım dersi kodlama v.s ama denetimi çok iyi yapmalı çünkü özelde adam zorunlu iki saat ders gösterip dersin birini bazen ikisini ingilizceye veriyor. Ufuksuz vizyonsuz idareciler v.s iktidarın yaptığı bir çok emek boşa gidiyor.

Diklenin. Kendinizi gosterin. Bizim dalimizdaki insanlar dunyayi parmaklarinin ucunda oynatiyor. Bizler bir okulu mu oynatamayacagiz

Ne kadar yumuşak başlı olursanız o kadar ezerler
Ne kadar çabuk işlerini yaparsanız o kadar değersiz görülürler
eğer idareyle iyi olayım kötü Olmayayım korkusu varsa zaten baştan adamlara en büyük koz verilmiştir her an ezmeye kalkarlar

gezegen10' Alıntı:

hocam müdürün iyimiş valla ona benim gibi adam lazım gır gır geçer dururum

dirty_y' Alıntı:
Hah işte tam benim kafadansınız hocam... Böyle yapın sayın hocam. alıştırmayın. Okulda bana ne kadar değer veriliyorsa ben de o kadar değer veriyorum. İki yıllık öğretmenim.. ben bunu anladım. İki yılda arkamdan da konuştular, dersimi küçümsediler, beni küçümsediler.. yaptılar da yaptılar ama onları anlayınca ben ne yaptım. onları bana muhtaç ettim. Geç yaptım, biraz aksattım. (ama tabi yap dediklerini gecikmeli de olsa yapıyordum, çünkü paramın hakkını vermek zorundayım). Daha sonra okuldan ayrılınca benim kıymetimi anladılar. Hocam iki dakika okula uğrasan da şunu yapsan dediler. Yapmadım. Çünkü o okula bağlı değildim. Kaç defa aradılar ama gitmedim. Böyle yapın hocam..okulda aranan adam olun azıcık ;)

Benim laboratuvarım bile yok hocam. Yine siz iyimişsiniz. İdari konuda pek bir sıkıntı yapmıyorlar sağ olsunlar. Ama dersimi anlatmaktan zerre kadar keyif almıyorum. 14 saat işletme dersine giriyorum inanır mısınız onu anlatmak daha zevkli. Tahtayı kullanabilmek. konunun sözel olması vs. Müfredatta Office anlatıcaksın yazıyor bilgisayar yok. ne ile anlatacağım? salıyorum gidiyor. yapcak bir şey yok. takmayın sizde

erdcannet' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:

hocam 9 senelik öğretmenim kendimi birçok konuda ezdirdim kabul ediyorum ustume vazife olmayan çok iş yaptım kabul ediyorum amaaa

hiç kusura bakma
müdürün sana boyle bir laf etti ve sende ağzını açıp hadini bildirmediysen sonrada kapıyı çekip çıkmadıysan o odadan en büyük kabahatli sensin . Soruşturmalık bi durum bu
umarım kendin için gereken cevabı vermişsindir :wink: Vermiştir zümremiz :)

herşeyi yapın ama şahitler varsa kesinlikle kalkışmayın, müdürün odasında da dikkatli olun bence, çoğunda ses kayıt cihazı ve saatlerin içine gizlenmiş kameralar var (abartmıyorum şahit oldum) - tabi gizli olarak alınan bu kayıtların bir hükmü olmayabilir ama olsun.
bire bir yalnız bir ortamda içinizden ne geliyorsa söyleyin dökün içinizdeki herşeyi siz rahatlamış olursunuz gerisini kendi düşünsün

server06' Alıntı:
Diyavol' Alıntı:
hocam nasıl alıştırırsanız öyle gider. meslekte 6. yılım 13. müdürümle çalışıyorum. hepside şunu bilir: ipler benim elimdedir, istersem derse girmek dışında hiçbir iş yapmam hatta onu zora sokacak idari sıkıntılar çıkartırım. el pençe rica ederler. kısacası hepsi sizin elinizde.

siz nasıl davranıyorsunuz veya neler yapıyorsunuz da ipler sizin elinizde? söyleyin de bizde aydınlanalım hocam.
Hocam bu sistemde herkesin açığı vardır. heleki idarecilerin çok daha fazla açığı vardır. bu açıkları toplantılarda yüzlerine vurduğunuzda yanlış uygulamaları söylediğinizde, bir de yönetmelikleri takip ettiğinizde idareciler çok zor durumda kalıyor. ayrıca sendika kanalını iyi kullanın. aynı sendikadan olanlar olarak okulda kesinlikle örgütlenin, diğer öğretmenlerle aranız iyiyse onları da örgütleyin. ayrıca kendi haklarınızı bilin: orjinal olmayan yazılım kurmayın ve de okulda yazılımı okul idaresi temin etmek zorundadır. bu sizin sorumluluğunuz değildir. hatta bilgisayar tamir etmek ağ sorunlarını düzeltmek vs... hiç birisi sizin göreviniz değil. bunları ifade edin. bu noktadan sonra sizden rica etmek dışında bir şansı kalmayacaktır.

Geri