Ncomputing-Vspace

Kodla Büyü

H_M

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Hocalarım labta Ncomputig sistemi kurulu. Makinelerdeki cihazlar L300 serisi. Makineler ana bilgisayarı görüyor ama açılmıyor. Bu sistemi kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum sorun sizce nedir?

Sorun çözüldü. Bu sistemde bir süre sonra yaşanan genel bir sorunmuş arkadaşlar.
Çözüm için gereken dosyayı da yükledim. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• NComputing_Fix4020.zip
    30.8 KB · Görüntüleme: 108
Tabi hocam.
i7-2600 CPU@3.40GHz
Ram 16 GB 64 Bit
Win 7 kullanıyoruz.

H_M' Alıntı:
Sorun çözüldü. Bu sistemde bir süre sonra yaşanan genel bir sorunmuş arkadaşlar.
Çözüm için gereken dosyayı da yükledim. İyi çalışmalar.

bizim terminaller de açılmaz oldu, server aranıyor diyor kalıyor, resimli ve tarifli şekilde yazar mısınz.

Sayın hocam,
Labınızda kaç tane terminal var ve verdiğiniz özellikler sunucunuza aitse kaç tane sunucu kullanıyor ve her sunucuya kaç terminal bağlı?
Terminallerde hangi programları koşturuyorsunuz, örneğin Adobe CS5 programlarını kullanabiliyor musunuz, yoksa sadece ofis programlarını mı kullanıyorsunuz?
Mümkünse labınızdan resimler ekleyebilir misiniz?
Bunları merakımdan soruyorum, bu tür sistemlerle ne yazık ki şu ana kadar karşılaşmadım. Sizin tecrübelerinizden yararlanmak isteriz.

arkadaşlar bu sistemde server'dan kullanıcıları kontrol eden farklı yazılım var m?
ben bulamadım. vspace yazılımını da tam sevemedim.
bildiğiniz varsa lütfen buraya ekleyin.
Not:normal ağlarda peertopeer ağlarda kullanılan yönetim programları olmuyor.
bizim sistem master-slave veya da server-client sistemi IP erişimi de yok. alt IP olduğu için.

Bildiğim kadarıyla ücretli bir yazılım var uzaktan kontrol için. Ayrıca bazı Windows güncellemeleri de Ncomputing'in çalışmasına engel oluyor.

aslında büyük sorunlar var da yazmıyorum.
mesela aynı uygulamayı (AutoCAD-Photoshop) birden fazla kullanıcı açamıyor, bazen sorun yaşıyorz. başka kullanıcı kullanıyor diyor.
amaç zaten çoklu kullanıcı işlemleri değil mi ? onun için AutoCAD programının çoklu kullanıcı yazılımını alın felan diyor. :))

Geri