NComputing L 230 Erişim Cihazı

Kodla Büyü

saidtr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Latcakir hocama tşkr....
Bu müthiş bir şey...
NComputing L 230 Erişim Cihazı kullananlar varsa bilgi almak isterim...

ya bu cihazı inceledim müthiş bir şey. labı çoğalt pcsiz...
ama kullanan yok mu varsa bilgi almak istiyorum. tavsiye, sorun, bilgi, vs...

ya bende inceledim fuarda. ama nedense kendimi aşağıdaki nedenlerden dolayı ikna edemiyorum bir türlü...

- illaki performansı düşecek gibi geliyor
- tamir - bakım ve güncellemede işlemlerinde sanki hep bağımlı kalacağımız gibi bir his var
- fiyat / performans / güncelleme 'de ayrı bir konu???

yalnız fiyat tuzlu gibi değil mi?
ben de yarı yarıya kar edilecek diye düşünmüştüm.... ama....hayırlısı...

L300 modellerinin daha iyi olduğunu söylüyorlar ama fiyat pahalı arkadaşlar birde bunlarda server a lisans alınması felan gerekiyormuşş tam detay bilen varsa söylesinlerrr

bizde 3 lab var bu şekilde .daha 1lab boyleydi.biz gayet memnunuz yanlız iyi bir server almanız gerekiyor.
a.gökalp arkadaşımızın dediği konular da var ancak bakımı kolay mudahalesi basit .ayrıntı isterseniz bilgi veririm...

şimdi hocam bizim ilk defa deneme fırsatı olacak. onun için soruyorum.
nereden geldi lab? nasıl aldınız ?
kullanırken cihazlarda arıza çıktı mı?
hangi programlar gerekli?olmazsa olmaz...
maliyet tuzlu mu ?

narzanlarformator' Alıntı:
bizde 3 lab var bu şekilde .daha 1lab boyleydi.biz gayet memnunuz yanlız iyi bir server almanız gerekiyor.
a.gökalp arkadaşımızın dediği konular da var ancak bakımı kolay mudahalesi basit .ayrıntı isterseniz bilgi veririm...

saidtr' Alıntı:
şimdi hocam bizim ilk defa deneme fırsatı olacak. onun için soruyorum.
nereden geldi lab? nasıl aldınız ?
kullanırken cihazlarda arıza çıktı mı?
hangi programlar gerekli?olmazsa olmaz...
maliyet tuzlu mu ?

benim eml de 2. yılım.bölüm bu sistemi kullandğı 4 senesiymiş.geçen sene 1 labımız böyleydi L 230 olarak .diğer iki laba UMEM kapsamında L 300 alındı.sistem kurulumunu biz yaptık.su anakadar bır arıza cıkmadı.kurulum esnasında sitesinde gerekli dosyaları indiriyorsunuz ve ana makinaya kurulum yapılıyor.daha sonra kayıt işlemi yapılıyor.hepsi aşama aşama.maliyet konusu araştırmanız lazım...

son bir sorum var ama basit olsun,
fare ve klavye ps2 sanırım, usb fareleri dönüştürücü ile taksak cihaza oluyor mu?
indirilen prgler ücretli değil mi? hepsini yönetmek için ayrıca prg ne var ?

teşekkürler. son sorumdu.

son bir sorum var ama basit olsun,
fare ve klavye ps2 sanırım, usb fareleri dönüştürücü ile taksak cihaza oluyor mu?
indirilen prgler ücretli değil mi? hepsini yönetmek için ayrıca prg ne var ?

teşekkürler. son sorumdu.
L 230 DA PS/2 var ama L300 lerde usb baglantılı,onu denemedik bilemiyorum,programlar dojop firmasının sitesinden güncelleştirmeler ücretsiz,yönetmeyi anlamadım ama ncomputing veya dojop diye ararsanız bilgiler var..
hayırlı geceler.

bende şu bilgileri öğrenmek istiyorum Grafik tasarım dersinde kullanılan Fireworks ve Flash programlarında örnek 20 kişi aynı anda çalışırsa bir sıkındı doğuyormu veya visula studio 2008 express veya visual studio 2010 da sıkıntı olurmu

hocam sanırım olmayacağı kanaatindeyim, olsa böyle bir şeye girişmezler....
tabi hız düşmesi normal o kadar olur.... bilen varsa yazsa iyi olur yine de..

die4you' Alıntı:
bende şu bilgileri öğrenmek istiyorum Grafik tasarım dersinde kullanılan Fireworks ve Flash programlarında örnek 20 kişi aynı anda çalışırsa bir sıkındı doğuyormu veya visula studio 2008 express veya visual studio 2010 da sıkıntı olurmu

arkadaşlar
almaya karar verdik 1+5 kuracağım, deneyeceğim.
sizlerle fikirlerimi tekrar paylaşırım.

ama bana müthiş bir şey gibi geldi...
sanırım gelecekte bunlar kullanılacaktır..... :+1: :++:

hocam eğer okula alacaksan bence firma ile irtibata geç. okula kurulacak, eğitim amaçlı yardımcı olun v.s. kdv muafiyeti indirim ne yapabilirsiniz diye.
yıllar önce koruma kartı almak için (deep freze piyasada yokken) yaptığım görüşmede sitede 30-40 $ fiyat verdikleri ürünleri 9$ dan teklif almıştım. haberin olsun.

Geri