Nasıl kilo verecem yardım edin ?

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malum yaz geliyor Ramazana kadar 5-6 kilo vermem lazım 2 ay içinde sağlıklı bi şekilde nasıl verebilirim. 178 cm boy 85 kg yum. Yardımcı olun lütfen nasıl beslenmeliyim ...

177 boy 92 kg olan birisi olarak tavsiyemi vereyim :)
yürüyüş, sakince aceleye getirmeden yavaş yavaş ama uzun uzun yürüyüş. Bu sayede vücut ağır ağır yağ yakıyor. Diğer yoğun programlarda metabolizma farklı tepkiler verebiliyor. Geçen sene Ramazan ayında 7-8 kilo vermiştim. Orucun içinde :)
iftar ve teravihten sonra şehrin caddesinde arkadaşlarla yavaş yavaş volta atıyorduk ekstra bir şey yapmadan bu şekilde kilo verdim. İftarda fazla yiyemiyordum zaten. bir de böyle ağır ağır yürüyerek kilo vermiştim. Ben de işe yaradı belki sizde de yarar.

Geçen sene tam da bu zamanlar bende zayıflamaya karar vermiştim.Spor salonuna gidemem diye evde yapabileceğim bişeyler araştırdım ve shaun t -insanity videolarını indirerek evde spora başladım.Alet edevatsız yat kalk hareketleri yaparak 3 ayda 15 kilo verdim :++: ama tabi ki beslenmeyi tamamen düzene soktum.ekmeği bırakmıştım .

bende 184 e 89++ durumundayım derdim kilo vermek değilde göbeği dağıtmak.. 30 unda spora başlayıp kas yapılır mı ki?

quashpack' Alıntı:
Geçen sene tam da bu zamanlar bende zayıflamaya karar vermiştim.Spor salonuna gidemem diye evde yapabileceğim bişeyler araştırdım ve shaun t -insanity videolarını indirerek evde spora başladım.Alet edevatsız yat kalk hareketleri yaparak 3 ayda 15 kilo verdim :++: ama tabi ki beslenmeyi tamamen düzene soktum.ekmeği bırakmıştım .
...
insanity gerçekten güzel bir set ama vakit ayırmak dışında ev ortamının da müsait olması gerekiyor. Bakarsanız süper evli ve çocuklu iseniz çok zor...

Hocam unu bırak 5kg garanti. Hem de göbek bölgesinden 2 ayda. Denenmiştir.

Ekmek, şeker ve tuzu kesebilirsin hocam. Acıkmadıysan sofraya oturmamanı tafsiye ederim. Bir de sünnet olduğu gibi sofradan doymadan kalkmak gerekli. Zaten ekmeği kesince otomatik olarak sofradan doymadan kalkıyorsun. Kalktıktan 15-20 dakika sonra doyduğunu farkediyorsun. Bir taşla iki kuş. Hem sünneti uygulayarak sevap kazanırsın hem de kilo kaybedersin inşallah.

Ekmeği kesin,yatmadan önce bir kase yoğurda yarım limon sıkın ve bir çay kaşığı zerdeçal ekleyin. Yiyin yatın,yağ yakma özelliği varmış. Deneyen arkadaşlar sonuçtan memnun.

Türk milletine ekmeği kes dersen sana tek bir soru sorar ENİNE mi BOYUNA mı :mrgreen:

Bilgisayar öğretmenleri zayıflıyor başlığını açalım bence ben de zayıflamak istiyorum. Burada günlük yediklerimizi ve sporu yazalım her hafta tartım yapalım ne dersiniz :D

Re: Ynt: Nasıl kilo verecem yardım edin ?

otherm' Alıntı:
Arkadaşlar malum yaz geliyor Ramazana kadar 5-6 kilo vermem lazım 2 ay içinde sağlıklı bi şekilde nasıl verebilirim. 178 cm boy 85 kg yum. Yardımcı olun lütfen nasıl beslenmeliyim ...
Boy ve kilo birebir ayni :) Ne zaman bisikleti biraktim kilo almaya basladim. Nasipse bisiklete tekrar baslayip yediklerime de dikkat etmeyi dusunuyorum. Arkadaslarin soyledigi gibi basta ekmekten baslamak gerekiyor...

Hocam ekmeği kesiyorum da yerine ne koyacam bilemiyorum. Şekeri zaten kestim uzun zamandır çaya hiç şeker atmıyorum. Ama şeker ihtiyacım olduğunu hissediyorum haftada bir tatlı yiyorum. O da bağımlılıkmıdır bilmiyorum ve kilo gitmiyor ne yapcam :(

otherm' Alıntı:
Hocam ekmeği kesiyorum da yerine ne koyacam bilemiyorum. Şekeri zaten kestim uzun zamandır çaya hiç şeker atmıyorum. Ama şeker ihtiyacım olduğunu hissediyorum haftada bir tatlı yiyorum. O da bağımlılıkmıdır bilmiyorum ve kilo gitmiyor ne yapcam :(
Sadece onu kestim bunu ekledim işiyle kilo verilmez. Adamın psikolojisi bozulur. Zayıflamaktan da ötesi dinç ve diri bir vücuda sahip olmanın tek yolu etkili spor yapmaktır. Etrafınızda varsa iyi bir salonda fitness uzmanlarına program yazdırıp kontrollü çalışmalısınız.

Merhaba Hocam..
Bu konuya uzun mesai harcamış birisi olarak şunu söyleybilirim ki gerçekten istiyorsanız eğer kilo vermemeniz için hiçbir sebep yok..
Daha önce defalarca lahana diyeti gibi saçma sapan yöntemler denedim, fitness salonlarına gittim, diyetisyene gittim ama bir türlü istediğim kiloya ulaşamadım.Nedeni ise verilen listeyi 10-15 gün uyguluyorum sonrasında gelsin pastalar,kızartmalar verdiğim kilo+ birkaç kilo daha alıyorum :)

Bende madem istediğim kiloya ulaşmak istiyorum bu konuyu iyice araştırmalıyım diye düşündüm..
Karatay'ın kitabını, Alkali Diyet kitabını vs. okudum..Birçok makale okudum beslenme üzerine ve önemli olanın kilo vermek değil sağlık beslenmek olduğunu anladım. Eğer bu bilinçle bakarsanız duruma kendiliğinden gidiyor zaten kilolar..
İnstagramda takip ettiğim birkaç hesap beni inanılmaz motive etti..
İncelemeniz için linkleri ekliyorum
http://instagram.com/cerenyavuz/
http://instagram.com/pinoeatshealthy
Bu siteyi baştan sona okuyabilirsiniz dediğim gibi beslenmeye olan bakışımı değiştirdi :) http://iyibesleniyihisset.net :wink:

Eğer sizde benim gibi tatlıya aşırı düşkünseniz "That's Sugars" filmini izleyin. Şekerin vücudumuza olan etkisi korkunç :-1:

Geri